150.000 грн. – тільки початок

Обмеження розрахунків готівкою

Обмеживши безготівкове перерахування коштів, у 2013 році влада зобов’язала всі грошові операції, величина яких перевищує суму 150’000 грн. проводити тільки безготівковим перерахуванням, і тільки з використанням банківського рахунку. Дана міра була зроблена з метою зниження всіх безготівкових розрахунків на території України. Намагаючись вивести з тіні максимальну кількість великих угод, український уряд розраховував на зустрічні дії, як з боку споживача, так і з боку нотаріальних контор. За фактом, на сьогоднішній день ми бачимо тотальне приховування і всілякі шляхи обходу цієї вимоги. Що саме по собі зводить «нанівець» проведену роботу з обов’язкового безготівкового перерахування.

Знаючи український менталітет, подібного сценарію і слід було очікувати. Намагаючись приховати свої реальні грошові обороти, підприємливі українці постійно знаходять інші шляхи обходу. Наприклад, набуваючи майно не в центральних районах, оцінюють його вартість трохи нижче 150’000 грн. Раціональність такого мислення обмежується хабарем ріелтору або оцінювачу, і дана угода цілком спокійно проходить за старим сценарієм, в обхід банківських безготівкових перерахувань та відповідних комісій.

Творці цієї норми, звичайно, передбачали такий оборот подій. І йшли на нього усвідомлено. Адже найважливішою і головною метою даного проекту було безболісно нав’язати нам це нововведення, яке зважаючи на велику суму, не було сприйнято «в штики». А пройшовши етап адаптації, планується наступний, більш рішучий і значущий крок.

Влітку 2014 планується знизити максимально дозволену суму для безготівкового перерахування зі 150’000 грн. до 50’000 грн. , що значно ускладнить становище бажаючих обійти дане обмеження .

Але і це не межа. Зі слів Ігоря Сорокіна (голови правління Національного Банку) , з плином часу сума обмежень може опуститися до 20’000 грн. Передбачаючи майбутні хвилювання з цього приводу, можу здогадуватися, що сума в 20’000 грн. виступає в ролі «страшилки», функція якої полягає в тому, щоб народ безболісно сприйняв ліміт у 50’000 грн. , і радів такій поблажливості.

Так як на сьогоднішній день всі розмови пов’язані з європейської тематикою , то і Нацбанк прикрився встановленими порядками Євросоюзу, в якому на сьогоднішній день дійсно існують досить жорсткі обмеження безготівкових перерахувань. Орієнтуючись на такі країни як: Італія, Франція, Німеччина чи Іспанія, можна побачити подібні ліміти в межах до 5’000 євро.

Оптимальним періодом для введення цього законопроекту вибрали наступне літо. Так як основна частина населення буде або на відпочинку, або зайнята майбутньою поїздкою на відпочинок, то таке нововведення має пройти без агресії з боку населення. Не виключається можливість поетапного переходу, де спочатку будуть затверджені дати та ліміти поступового переходу. Хоч і планується зниження планки до 50’000 грн., але багато банкірів стверджують, що достатньо буде, якщо планка максимальних безготівкових операцій впаде до 80’000 грн. , що буде «золотою серединою» даного проекту.

Враховуючи явний інтерес банків в даному законопроекті, можна припустити вдалу його реалізацію. Так як збільшення безготівкових перерахувань у великих розмірах позитивно позначиться як на доходах банкірів, так і на відрахуваннях до скарбниці держави.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “150.000 грн. – тільки початок”

 1. Іван пишет:

  Друзі, з приводу кредитів, взагалі ні в якому банку не вигідно їх брати. Ясна річ, що за користування їхніми грошима, ми будемо платити божевільні відсотки. Краще, якщо потрібні гроші, то намагатися займати їх у знайомих.

 2. Ася пишет:

  Ну з приводу згаданого Привата я згодна частково. У мене теж є карта Універсальна та кредит на 10 тисяч гривень, зараз його виплачую з відсотками усіма. Важкувато, звичайно, але що робити. Гроші дуже потрібні були!

 3. Віктор пишет:

  Всі ці заходи – чергове викачування грошей з населення, заодно можна подивитися хто чим живе і налякати якщо знадобиться, адже частина людей засвітить свої заощадження, а це теж на руку владі.

 4. Олена пишет:

  Гадаю, що до 50 000ми не дійдемо, а ось той же ліміт в 150 000 дуже вдарив по простих людях. Мої родичі цього тижня оформляли купівлю квартири, продаючи свою. Їм довелося витрачати кошти (немалі кошти) на комісію банку за відкриття рахунків та переказ грошей.

 5. Дмитро пишет:

  Дуже надіюсь, що ліміт у 20 000 гривень так і залишиться у ролі “страшилки”. Хоча, від нашої влади навіть такого кроку можна чекати. Побачимо, що із цього всьго вийде далі.

Оставить комментарий

Подробнее в 150000, Важливо!
Споживчий кредит
ПРИВАТБАНК. Умови – супер. Штрафи – теж!

Створивши прекрасні умови для отримання кредиток, Приватбанку вдалося видати найбільше...

Кредитная история
Кредит з “зіпсованою” кредитною історією, або скільки коштує “чорний” брокер

Маючи ідеальну кредитну історію, багато хто навіть не здогадується, наскільки...

Закрыть