5 правил користування кредиткою

Кредитна карта

Все більшою популярністю в наш час користуються банківські кредитні карти. Послуги з надання таких карт є в багатьох банках, що працюють на території України.

За допомогою кредитних карт клієнт банківської установи може без зняття готівкових коштів оплачувати рахунки за товари та послуги, які він вибере.

У первинному розумінні кредитні банківські карти випускалися для надання кредиту по суті, а не для заощадження на карті власних грошових коштів. Дебетові картки з овердрафтом – це оптимальне рішення, яким користується велика кількість населення нашої країни. Перевага полягає в тому, що ви, як клієнт банку, можете не тільки знімати свої особисті гроші, а й брати кредит у межах певного ліміту під раніше обумовлені умови в будь-який зручний для вас час.

Банківську кредитну карту з наявністю овердрафту не слід ототожнювати з кредитом на споживчі цілі. Це пов’язано з тим, що ні одна банківська установа не видасть вам кредит на дрібні побутові покупки, наприклад, на придбання продуктів харчування. Ще одна різниця – тимчасові рамки, за якими може бути наданий кредит. На споживчі кредити строк погашення встановлюється до семи років, а на банківські кредитки – до року. При цьому клієнту банку кожен місяць необхідно погашати суму на встановлений відсоток по заборгованості.

Потрібно знати п’ять основних правил для використання банківських кредитних карт.

Перше правило полягає в тому, що у всіх банківських кредитних карт є пільговий період. Він дозволяє не виплачувати відсотки при знятті кредитних коштів протягом цього періоду. Це значить, що якщо ви – сумлінний позичальник, і впродовж пільгового періоду погашаєте свої грошові зобов’язання, то відсотки по кредиту вам оплачувати не доведеться.

Правило номер два. Новинка у сфері банківських послуг – кобрендові карти. При використанні такої карти клієнт має можливість отримувати бонуси і брати участь в різних акціях зі знижками. Наприклад, при постійній купівлі товару вам нараховується бонус. При наступних покупках у вас буде знижка на інші товари. Ще одна нова послуга – cash back. Власник такої картки може витрачати гроші, одночасно заробляючи. Суть полягає в тому, що при покупках товарів вам повертаються відсотки від їх вартості. Найчастіше банківські установи роблять рамки від одного до десяти відсотків. Сума не дуже значна при одноразовому використанні карти, але якщо здійснювати покупки регулярно, то до кінця місяця вас чекає приємний подарунок у вигляді накопичення.

Третє правило – відкрийте додаткову дебетову картку. Багато клієнтів користуються банківською кредитною картою для оплати наданих послуг за допомогою інтернету. Це дає можливість комп’ютерним шахраям вкрасти грошики з вашою картки. Для того, щоб себе убезпечити, можна оформити дебетову карту і потроху вносити туди кошти для розрахунків за послуги в мережі. При відкритті нової картки потрібно відкрити новий рахунок без прив’язки до вашого основного рахунку, тому що є небезпека, що шахраї можуть зняти кошти з обох карток.

Четверте правило – при проведенні операцій з банківською картою шляхом безготівкового розрахунку будьте присутніми особисто. Це не дозволить несумлінним людям зчитати необхідну інформацію з картки, або зробити її дублікат.

П’яте правило – за кредитною карткою та її безпекою повинен стежити власник. Вам необхідно проводити моніторинг надходження та зняття коштів. Для цього обов’язково користуйтеся програмою інтернет-банкінгу або послугою смс-інфрмування.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

8 комментариев к записи “5 правил користування кредиткою”

 1. Юля пишет:

  Коли тільки з’являлися кредитні карти різних банків, категорично від них відмовлялась. Але трапляються різні ситуації, коли зайняти гроші ні у кого, а кредитка завжди під рукою. Тільки людям, які люблять брати, а віддавати не мають звички, вона протипоказана.

 2. Ірина пишет:

  Доброго дня. Ця стаття для мене дуже корисна. Ось про кобрендові карти я вперше тут прочитала. Обов’язково собі таку відкрию, щоб отримувати бонуси і брати участь в акціях.

 3. Каріна пишет:

  Завела карту Приватбанку для розрахунків через інтернет. На перший погляд зручно – і покупку оплатити і рахунок на телефоні поповнити, але … У мене постійно якісь проблеми. То гроші при оплаті йдуть 2 тижні, то взагалі пропало 20 грн і при цьому ніхто не може чітко відповісти ні на одне питання. Так тепер обрадували, що буде зніматися відсоток за користування картою! Банк користується моїми грошима, а я ще маю за це платити?!

 4. Тетяна пишет:

  В основному негативні коментарии пишуть люди, які люблять гроші брати, але не віддавати. Я користуюся послугами Приватбанку з 2007 року. Природно, що у мене є кредитна карта цього банку і ось так, начитавшись відгуків і послухавши друзів, я довго нею не користувалася. Але з 2013 року активно нею користуюся, зробила ремонт в будинку завдяки цій карті. Головне правило – не знімати більше ніж можеш віддати. Якщо мої доходи на місяць становлять 3000 гривень, значить більше ніж 3000 гривень знімати не можна, інакше буде кредитна рутина. Щойно отримала зарплату – відразу на кредитку поклала. Причому намагатися оплачувати товар в магазинах картою, бо без відсотків, за зняття вже йде 4%. Так що користуйтеся і нічого не бійтеся. Не можна користуватися тим, у кого зараз припинені виплати зарплат, пенсій і соціальних виплат, як у моєму випадку. Тому поки нічого на кредитну карту не купую.

 5. Анна пишет:

  У мене кредитка Приватбанку досить давно, вже 4 роки. Я користуюся нею як для оплати покупок, так і як дебетовою карткою.
  Мене в принципі все влаштовує, ні разу не було якихось нарікань.
  Тепер після вашої статті зроблю висновки, що б не попастися на вудку шахраям.

 6. Юля пишет:

  Єдиний раз знімала гроші з кредитки Приватбанку на покупку телефону. Розплачувалася дуже довго і нудно, коли закінчився термін карти – більше не продовжувала. Постійно дзвонять і пропонують нову, але зв’язуватися з кредитами більше не буду. Ні з якими.

 7. Олексій пишет:

  Одного разу взяв кредитку в ПриватБанку, кредитка з невеликим лімітом, здається, в 3000. Здавалося б, дрібниця, але віддавати довелося кілька років ці гроші. Відсотки просто величезні. Після цього зарікся зв’язуватися з кредитами і банками.

 8. Фан пишет:

  У мене, наприклад, кредитна картка Привату і також кобрендова доларова карта того ж банку. Користуватися дуже зручно, але ось недавно Приват підвищив комісію, і за зняття 500 грн комісія на кредитні кошти аж 30 грн. Багатувато.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Автокредит
Як рятувати лізинговий автомобіль

Лізинг - це комплексна послуга, яка дозволяє клієнту скористатися додатковими...

Страхование кредита
Страхування кредиту

Можна сказати з упевненістю, що такий вид банківських операцій, як...

Закрыть