А банк не продається!

Продается банк

Революційні події, що відбулися в Україні, негативним чином вплинули на плани більшості бізнесменів. В умовах нестабільності ситуації, коли банківські установи не можуть визначитися, як далі вести свою діяльність, також значно знизився інтерес до покупки банків у потенційних покупців. Поки в країні не закінчаться катаклізми, розмови щодо придбання банківських установ вестися, швидше за все, вже не будуть. Таким чином, на сьогоднішній день є шість зірваних банківських угод.

1. Райффайзен Банк Аваль.
Дочірній український банк австрійського Raiffeisen, в рейтингу на п’ятому місці за обсягом активів. До початку політичної нестабільності в Україні, великий інтерес до банку проявляв Михайло Фрідман – власник Альфа-Банку. Також одним з потенційних покупців був і Микола Лагун, який є власником Дельта Банку, і СКМ Ріната Ахметова. Сьогодні ж всі переговори щодо продажу банківської установи призупинені.

2. Марфін Банк.
Одеський Марфін Банк виставлявся на продаж на початку 2013 року. Cyprus Popular Bank, який є його материнським банком, мав серйозні проблеми, і в підсумку прийняв рішення продати свої активи поза межами Кіпру та Греції.
На той момент, головною зацікавленою особою в покупці Марфін Банку був Микола Лагун. Вже на початку року він був готовий оголосити про закриття угоди, але наступні події залишили свій відбиток на банківській сфері в Україні.
У зв’язку з відтоком депозитного портфеля, Дельта Банк був змушений звернутися в Національний Банк за рефінансуванням. У свою чергу, НБУ надав кошти за умови, що угода щодо Марфін Банку заморожується. Як говорить Лагун, угода не скасовується, а відкладається на деякий термін.

3. Правекс Банк.
23 січня Group DF, який є власністю Дмитра Фірташа, оголосила про покупку 100 % акцій Правекс Банку у Intesa Sanpaolo – італійської групи. Завдяки цьому, банківський бізнес даної групи планував значно зміцнити свої позиції.
12 березня за ініціативою ФБР Фірташ був арештований у Відні. Після цього, через п’ять днів, на офіційному сайті Правекс банку було повідомлення про те, що операція з продажу не завершена і необхідне узгодження з регулюючими органами України.

4. Банк Москви.
На початку серпня 2013 року було підписано угоду про покупку 100 % акцій БМ-Банку – дочірньої організації Банку Москви, розташованого в Україні. Після закінчення всіх етапів переговорів, документально було закріплено відповідну угоду. Однак останні події зіграли проти запланованого. 4 квітня прес -службою Банку Москви було повідомлено те, що операція з продажу банківського установи не відбудеться.

5. Укрсиббанк.
Societe Generale Group і Ощадбанк Росії – потенційні покупці Укрсиббанку. Розмови щодо його продажу починалися ще з минулого року. Проте 6 березня було оголошено, що банк не продається і залишається в Україні.

6. Укрсоцбанк (UniCredit Bank).
Один з останніх потенційних покупців банку був ближче всіх до укладення даної угоди. Лист разом з договором про продаж Укрсоцбанку знайшли в документах компаній ВЕТЕК в БЦ «Арена». Ще в жовтні 2013 не виключалася можливість продажу українських активів. Четвертий квартал 2013 р. почався з відповідних переговорів з потенційними покупцями банку, що дозволяло припустити велику ймовірність завершення продажу Укрсоцбанку протягом року.
І на сьогоднішній момент банк насправді виставлений на продаж, але в силу несприятливої ситуації завершити цю угоду неможливо.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

8 комментариев к записи “А банк не продається!”

 1. Олег пишет:

  Дійсно, цікаво. Тільки на скільки ця інформація актуальна на сьогоднішній день? Поки мене порадувала інформація, що “Укрсиббанк”, з яким у мене тісні робочі відносини, залишається українським і сподіваюся, ніяких “нововведень” поки не передбачається.

 2. Едуард пишет:

  По цим перерахованим банкам, та й по інших, про які не згадали, я сподіваюся, скоро ситуація в країні зміниться. Сам працюю в банку, але стабільності немає ніякої. Наш банк спочатку зібралися продавати, а потім забили.

 3. Паша пишет:

  Ну о Банке Москвы вообще не странно, даже логично.А об остальных, ну что тут сказать, мне не жалко тех олигархов, эта потеря для них как для нас – кусок торта. И жаль терять, но будет новый.

 4. Оксана пишет:

  У меня карточка банка Аваль. Социальные выплаты вовремя, без задержек. Нравится обслуживание, карточку за пять минут меняют. После выборов, может, что-то наладится, а может будет еще хуже. Это же хорошо, что банки остаются в Украине!

 5. Ольга пишет:

  Яка цікава інформація! Прочитала, не відриваючись! Я працівник Дельта банку. Думаю, колегам буде цікаво дізнатися, що чекає наших конкурентів! Була приємно здивована, дізнавшись, що Дельта банк робить ще й спроби поглинути менші банки:) Тепер залишилося лише стабілізувати курс долара і можна сміливо розміщувати депозит в банках, яким нічого не загрожує згідно з інформацією, викладеною в цій статті. Спасибі автору за моніторинг-роботу!

 6. Антон пишет:

  Поки не зайшов на ваш сайт, навіть не знав що стільки банків продається, хоч до деяких з них я хотів відкрити депозит. У кожному разі, з усіх перелічених вище банків, найбільшою угодою буде продаж Райффайзен Банк Аваль. Напевно, європейці не змогли вести бізнес з нашими політиками, при такій ситуації в Україні.

 7. Віка пишет:

  Скажіть, в банках, які виставлені на продаж все-таки не варто брати кредит? У мене знайомі не знали про продаж банку, взяли кредит. Платили справно більше пів року, а потім отримали повідомлення, що банк змінив господарів і нові господарі ставлять свої умови – підвищують ставки …

 8. Марія пишет:

  Ситуація в країні критична, по-цьому на сьогоднішній день ось цей перелік банків просто буде неправильним. Так як при трохи інших розкладах на продаж можуть виставити більше банків!

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Рейтинг надежности
Новий рейтинг надійності банків

Незалежним рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг» було опубліковано результати перегляду рейтингу надійності...

Процент по кредиту
Банк підняв відсоток по кредиту. Що робити?

В умовах кризи, особливо в період політичних, фінансових і економічних...

Закрыть