А кредит – вигідніше?!

Вигідний кредит

Чому кредити набагато доступніші і вигідніші, як ми думаємо (особливо – в кризу), а накопичення гублять наші засоби і цілі?
Існує кілька типів людей. Одні із задоволенням беруть кредит, а інші краще будуть економити, і займатися накопиченням. Все залежить від характеру людини. Якщо ви звикли мати все і відразу та вважаєте, що без певної речі, або не досягнувши певної мети, просто пропадете, тоді без особливих сумнівів берете кредит і поступово щомісяця його повертаєте.
А є люди, характер яких не дозволяє їм мати фінансові зобов’язання. Їм простіше певний період часу відмовляти собі у всьому, але при цьому відкладати гроші, щоб потім, колись, реалізувати свої матеріальні потреби.
Що ж вигідніше, взяти кредит, чи займатися накопиченням?
Можна звичайно сходу сказати, що природно – вигідніше купувати весь необхідний товар за готівкові кошти. Тільки в такому випадку не буде жодних переплат. Але як же бути, якщо необхідно придбати досить дорогий товар, на який грошей немає? Ось тут і виникає питання – що вигідніше, купити в кредит, або почати збирати гроші.

Давайте розглянемо переваги і недоліки накопичення.
Недоліки:
1) чисто психологічно збирати гроші тривалий період часу важко;
2) у процесі накопичення може виникнути потреба використовувати гроші на інші цілі;
3) товар, який вам необхідний, за час накопичення може набагато подорожчати або застаріти і стати неактуальним;
4) певний період часу вам доведеться собі багато в чому відмовляти.
Переваги накопичення:
1) ви придбаєте товар за власні кошти, при цьому нікому нічого не переплативши.
У результаті ми приходимо до висновку, що єдиний плюс накопичення в тому, що ви придбаєте необхідну річ без переплат. Але, на жаль, особливо якщо це товар дорогий, і збирати доведеться тривалий час, відбувається не тільки подорожчання покупки, а й інфляція, в результаті якої ваші гроші знецінюються.
Адже яким способом можна збирати гроші? Або складати їх вдома, або відкрити накопичувальний депозит у банку і з усіх надходжень відкладати певну суму туди. Але ризик виникає як у першому, так і в другому випадку. Якщо ви тримаєте гроші вдома, то є спокуса їх витратити, або не виключений ризик їх крадіжки. А в разі наявності депозиту в банку ви не застраховані ні від інфляції з знеціненням, ні від того, що в силу економічних проблем в країні або з банком ви їх не отримаєте в потрібний термін.

Що ж у випадку з кредитом?
Перевага отримання кредиту в тому, що ви відразу, негайно стаєте власником так необхідної вам речі, або відразу оплачуєте потрібну послугу. При цьому вам немає необхідності тривалий час збирати і себе в чомусь обмежувати. Адже все що вам буде необхідно, це щомісяця вносити в банк певну суму грошей. До речі, чисто психологічно, для багатьох це набагато зручніше, ніж себе в чомусь обмежувати і збирати.
Також важливий і той факт, що взявши кредит, ви не тільки отримуєте можливість відразу здійснити свою мету, а й застрахуете свої гроші від знецінення, що особливо актуально в період кризи.
Природно, кожен кредит має і свої негативні сторони:
• за користування позиковими засобами ви заплатите в банк певний відсоток (який може бути досить значним);
• ви отримуєте щомісячні фінансові зобов’язання, які необхідно обов’язково виконувати.
Але все-ж, зваживши всі переваги і недоліки, при фактичній дорожнечі кредитів, насправді, отримавши позику, ми можемо не тільки відразу реалізувати свою мету, а й навіть якоюсь мірою зберегти свої гроші.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

12 комментариев к записи “А кредит – вигідніше?!”

 1. Наталя пишет:

  Взяття кредиту не завжди вигідно, але дуже зручно. За товар ще не сплачено, а ти ним вже повноцінно користуєшся. А то поки назбираєш потрібну суму, стільки часу йде, та й ціни ростуть.

 2. Андрій пишет:

  З іншого боку, в періоди криз жодна людина не застрахована від втрати робочого місця або затримок із зарплатою. А якщо на Вас ще висить великий кредит, ситуація стає зовсім вже поганою.

 3. Валентин пишет:

  Упевнений, що кредит слід брати тільки на бізнес, який вже показав свою спроможність на малих обертах. Інакше це проста переплата грошей. Якщо треба купити щось дороге, достатньо домовитися зі знайомими і допомогти один одному. Навіщо ж платити банку?

 4. Олег пишет:

  Я, взагалі-то, не згоден з тим, що кредит в наших реаліях і з нашими українськими умовами кредитування та процентними ставками вигідніше накопичення. Вигідніше кредит тільки в дуже рідкісних екстренних випадках.

 5. Владислав пишет:

  Особисто з мого досвіду можу сказати, що кредит вигідний тим, що це швидкі гроші. А в плані суми, то це не вигідно. Все одно доведеться віддати більше, в якому банку б не взяти.

 6. Марія пишет:

  Простіше кажучи, сам по собі кредит не є особливо небезпечним. Потрібно правильно зважити свої фінансові можливості, і відповідно з цим розподілити пріоритети покупок на поточний місяць (рік) щоб був сталий залишок на погашення боргу Банку.

 7. Марія пишет:

  Простіше кажучи, сам по собі кредит не є особливо небезпечним. Потрібно правильно зважити свої фінансові можливості і відповідно з цим розподілити пріоритети покупок на поточний місяць (рік) щоб був постійний залишок на погашення боргу банку.

 8. Анжеліка пишет:

  Просто кредит – це передбачувана велика відповідальність за його непогашення. Це не зовсім наші кошти, вірніше сказати навіть зовсім не наші. От і не розтратиш їх так необдумано. А заощадження – раз і немає їх! Тим більше не кожен захоче чекати необхідної суми роками, коли можна отримати її тут і зараз!

 9. Володимир пишет:

  От ніколи не думав, що кредит краще накопичення. Але поміркував над змістом статті, і дійшов до висновку, що кредит все таки більш цілеспрямований на конкретне використання або покупку. Ось тільки відсотки невигідно платити банку. Але це кращий варіант, ніж знецінення накопичувальних заощаджень в результаті інфляції або інших форс мажорних ситуацій в економіці.

 10. Іван пишет:

  Інфляція з’їдає від наших заощаджень десяток відсотків. Товар може подорожчати, так що користуватися кредитом досить вигідно. Ось якщо брати кредит на проїдання, тоді вигоди мало.

 11. Аліна пишет:

  Треба просто завжди співставляти свої можливості в погашенні кредиту, тоді все буде в порядку. Насправді сьогодні весь світ живе в кредит.

 12. Юлія пишет:

  З одного боку, кредит – штука слизька. У мене дві кредитки. Одна у Приват Банку. Але я нею намагаюся не користуватися. Їх відсотки за користування ростуть в геометричній прогресії. Та й схема погашення дуже складна. Якщо вчасно не покласти, то можна втратити багато грошей. А ось кредиткою з Райффазен банку Аваль користуюся регулярно. У них все чітко і ясно. Я точно знаю, за що буду платити і коли. Але користуюся тільки при серйозній потребі. Іноді не вистачає до зарплати. Не голодувати ж. Так що, з іншого боку, кредит – справа потрібна.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Автокредит
Автокредит, чи краще – споживчий?

Бажаючи реалізувати мрію придбати автомобіль, ви в першу чергу починаєте...

Интернет банкинг
Платежі та перекази з дому

Сучасне життя наскільки швидке і стрімке, що часом зовсім немає...

Закрыть