Афери з іпотеками, депозитами і картами

Афери

На сьогоднішній день кількість способів, за допомогою яких шахраї провертають банківські афери, неймовірно велика. На жаль, подібні ситуації можуть спостерігатися і в банківських установах, яким населення звикло довіряти. Необхідно уточнити, що в даній рубриці ми не намагаємося звести наклеп або очорнити банківську систему. Проте, випадки шахрайства не поодинокі, і наша мета – описати можливі варіанти для того, щоб ви могли убезпечити свої гроші.

Основна маса шахрайських дій з боку банківських установ здійснюється в процесі оформлення депозитів, кредитів, а також при проведенні розрахунково -касових операцій. Як правило, це відбувається через підроблення документів, встановлення незаконних банківських комісій, використання особистих даних клієнтів і т.п.

Опишемо детально способи шахрайських дій.

Іпотечні афери. Основну кількість подібних афер було зафіксовано в роки будівельного буму, коли спостерігалася тенденція зростання ринку нерухомості. У цьому шахрайстві недобросовісні банківські співробітники, нотаріуси та ріелтори діяли спільно, за чітко спланованою схемою. Найчастіше, банківські установи вміло нав’язували неуважним клієнтам свої умови кредитування. Неуважні клієнти автоматично ставили свій підпис у договорі, не звертаючи уваги на інформацію, яка подавалась дрібним шрифтом, і яка, між іншим, є найбільш «цікавою». Таким чином, надалі клієнтів очікували серйозні неприємності. На сьогоднішній день банківські установи посилили вимоги до позичальника, що дозволяє значним чином знизити ймовірність шахрайських дій. Тим не менш, експерти радять у першу чергу уважно вивчати інформацію, яка надається дрібним шрифтом.

Афери з депозитами. Шахрайство в процесі оформлення депозитів – досить не рідкий випадок . Виконується воно в такий спосіб: клієнтові відкривають поточний депозитний рахунок, приймають грошові кошти, але при цьому вони не оприбутковуються. Іншими словами, гроші просто зникають. При всьому цьому, клієнт отримує касовий документ, що підтверджує внесення грошових коштів . Звичайно ж, банки розробляють способи мінімізації подібного шахрайства. Один з таких способів – коли оформлення депозиту виконується у одного співробітника, а безпосередньо внесення коштів виконується через касу іншим банківським співробітником. Проте, трапляються випадки змови між ними.
Таким чином, перш ніж підписувати договір, необхідно уважно вивчити його умови. Після внесення коштів, касир зобов’язаний видати прибутковий касовий ордер, в якому вказаний клієнтський рахунок. Коли ордер безпосередньо перебуває у руках клієнта, банківським шахраям буде досить складно вилучити грошові кошти, так як вони потрапили в електронну систему платежів, за яку безпосередню відповідальність несе банківська установа. Для того , щоб мінімізувати подібні ризики, необхідно якомога частіше контролювати стан свого депозитного рахунку.

Афери з пластиковими картами. Картковий скімінг – один з нових способів шахрайства. У деяких банкоматах встановлюються пристрої, які здатні зчитувати з пластикової карти персональну інформацію клієнта, таким чином, забезпечуючи доступ до чужих коштів. Як відзначають експерти, в таких ситуаціях клієнт і обслуговуючий банк повинні стати союзниками, що допоможе запобігти злочинним діям.
Щоб убезпечити кошти, необхідно бути особливо пильним. Більшість банкоматів має відповідні заставки на своїх екранах, що нагадують клієнтові, як правильно повинен виглядати банкомат. Тому необхідно звертати увагу, чи існують зчитувальні пристрої, додаткові деталі і т.д. У разі, якщо вони присутні, користуватися таким банкоматом категорично заборонено.
Сподіваємося, вам не доведеться стикатися з подібними ситуаціями. Проте, цю інформацію бажано знати .

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

13 комментариев к записи “Афери з іпотеками, депозитами і картами”

 1. Ольга пишет:

  А я слышала не раз о таких кражах на Веб-мани, поэтому если есть какие-то небольшие сбережения, то сразу же снимаю. Хотя они наверняка вычисляют, у кого большие деньги. Уж как воровать, так воровать!

 2. Таня пишет:

  Я теж про вебмані перший раз чую таку страшну історію. А про прийняття грошових коштів без оприбуткування – це взагалі “казка”. До чого ж виверткий людський розум!? Вимушена погодитися з попереднім коментатором з приводу жаху іпотечних афер у зв’язку з величезними сумами. Взагалі стаття повчальною виявилася для мене. Повторення – мати навчання.

 3. Світлана пишет:

  А у мене на Веб-мані є формальний атестат, але я не додавала скріни паспорта. Просто заповнила графу “серія паспорта”. Напевно правила змінилися. А так вже кілька разів чула про аферистів на Веб-мані.

 4. Лілу пишет:

  А ось конкретний випадок завуальованих афер. Я як студент бюджетник отримую стипендію, а наш університет співпрацює з приватбанком. І нам наполегливо пропонували програму «скарбничка». Кожен місяць з вашого рахунку списується і під депозит йде на «скарбничку». Нам клялися і божилися, що як тільки захочемо, так і знімемо гроші. Але виявилося, що суму можна зняти тільки раз на рік в той самий день, коли відкрив рахунок. Та й ще з купою документів, які вічно «не ті».

 5. Гена пишет:

  Найстрашнішим, на мій погляд, є шахрайство по іпотеці. Адже суми там величезні і розплатитися буде практично неможливо за такими угодами. Щоб уберегтися від цього, слід звертатися в перевірені банки, які вимагають великий перелік документів.

 6. Олеся пишет:

  У мене кредитна карта вже 3 роки, і жодного разу не стикалася з якоюсь проблемою. У мене чітко все розписано, скільки в місяць я повинна класти на карту. Думаю ще багато залежить від банку.

 7. Анжела пишет:

  Так, страшно звичайно. Але по-моєму, для того щоб оформити кредит, потрібно не тільки копія паспорта, а й копія ІПН. А також контактні телефони, які перевіряються, місце роботи.

 8. Арина пишет:

  Так, були часи, коли іпотеку і брати було страшно. Зараз ситуація більш-менш нормалізувалася. Хоча в наш нестабільний час ситуація може повторитися. Так що про подібні махінації краще знати заздалегідь.

 9. Анна пишет:

  Навіть страшно якось стало після Вашої історії. У мене теж завантажені в вебмані скани паспорта, без цього атестат ніяк не отримаєш. Завжди вважала цей сервіс досить солідним для того, щоб не займатися подібними махінаціями.

 10. Христина пишет:

  По-моєму, найпоширеніша на сьогоднішній день, це афера з карточками.Оформила в одному комерційному банку кредитку, сума була не велика, думала виплачує швидко. Ага, не тут то було! Мало того, що співробітники “понавісили” страховок, так ще й процентна ставка виявилася не та, яку озвучували! Жах якийсь! Це потрібно все контролювати, але цим ніхто не займається!

 11. Афери пишет:

  Я десь пів року тому брав кредит webmoney на 30000 рублів. Після цього брати більше не буду. Виявилося що після того як я відправив їм копію свого паспорта, вони взяли ще один кредит собі на іншому сайті …

 12. Агнеса пишет:

  Дійсно, шахраїв зараз стало дуже багато. Особливо, якщо брати онлайн кредит. Відправляти документи незрозуміло куди це дивно і дуже небезпечно. Завжди треба працювати тільки з перевіреними банками.

 13. Віктор пишет:

  Щодня з’являються нові схеми афер з іпотеками, депозитами, картами і проста людина навряд чи буде вникати в усі подробиці. Однак, потрібно бути уважним при оформленні договору і обов’язково прочитати його перед підписанням.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Потребительский кредит
Як отримати споживчий кредит

У зв'язку з дуже великим попитом на споживчі кредити, банками...

Потребительский кредит
Споживчий кредит – цільовий або нецільовий?

Якщо необхідно придбати нерухомість в кредит, оформляємо іпотеку, якщо потрібен...

Закрыть