Як продати авто, взяте в кредит

Автокредит Ще матеріали по темі:
Що необхідно знати
Вибір автосалону
Обмани від автосалону. Ч.1 Ч.2
Пошук і вибір кредитної пропозиції
Як вибрати страховку

Кредит на б/к автотранспорт
Як заощадити на страховці
Документи для автокредиту
Автокредит, чи краще – споживчий?
Міфи про автокредитування
Рятуємо лізингове авто

Чи зможете ви продати автотранспорт, взятий у кредит, або не зможете, залежить від великої кількості обставин. Тому однозначно відповісти неможливо. Але у випадку правильного підходу до такої ситуації, машина може бути продана в найкоротші терміни. І навпаки – з недбалим ставленням до поставленого завдання, позичальник залишиться без грошей і машини, але і без кредиту.

Почнемо розгляд даного питання з раціональності мислення самого позичальника, який не розрахувавши свої можливості, потрапив у ситуацію, яка вимушує його нести збитки, продаючи автотранспорт. Необхідно усвідомлювати свої втрати при продажі заставного авто.

Адже автотранспорт, оформлений в кредит, має собівартість значно вищу від ринкової. Обов’язкова страховка, нараховані відсотки, нотаріальні збори, перетворили вартість заставного авто в абсолютно неконкурентну цифру. Тому розраховувати на повернення всіх вкладених ресурсів не можна. З урахуванням амортизації автотранспорту б/к, ціна на нього сильно падає, тому не можна буде при його продажу орієнтуватися навіть на закупівельну вартість.

Усвідомивши майбутні втрати у зв’язку з продажем даного авто, позичальник повинен тверезо оцінити реальну, конкурентоспроможну ринкову вартість свого автотранспорту. З урахуванням попиту на дану модель, спираючись на зовнішні і технічні дані станом на теперішній час.

Остаточно прийнявши рішення про продаж, прямуємо в банк до кредитного менеджера. В області кредитування існує багато способів допомогти позичальникові, який передбачає майбутні фінансові труднощі, і заздалегідь звернувся до банку з проханням надати тимчасову допомогу. Позичальник може отримати або реструктуризацію, або пролонгацію кредиту. А от у випадку, коли вже з’явилося прострочення, банк не завжди йде на зустріч клієнтові. Тому краще звертатися заздалегідь.

Усі банки мають реєстри заставного майна, що продається, які поширюються на професійному рівні. Звернувшись до банкіра за допомогою, клієнт може розраховувати на внесення даних за своїй заставі в даний реєстр, до якого мають доступ фірми і компанії, що впритул займаються продажами. Так клієнт збільшує свої шанси швидше продати авто.

Причому слово «швидше» ключове. Поки у даного кредиту немає простроченої заборгованості, є ймовірність, що сума грошових коштів, виручених з продажу цього автотранспорту, покриє всю заборгованість по кредиту.

Але як тільки клієнт вийде на прострочення, його заборгованість невблаганно почне рости, обростаючи пенею і штрафними санкціями. Тому, чим довше клієнт продає авто, тим менше у нього шансів покрити всю заборгованість по кредиту. А так як позичальник відповідає за кредитним договором не тільки заставним майном, а й усіма своїми активами, то при продажу автотранспорту, заборгованість, що залишилася, або погашається в добровільному порядку (звичайно ж, позичальником), або примусово – через суд і виконавчу службу.

Знайшовши клієнта на покупку автотранспорту, який перебуває в кредиті, позичальник і клієнт приходять в банк, погашають заборгованість (за гроші покупця), тут же направляються до нотаріуса, який одночасно знімає заборону і переоформляє авто на нового власника. Угоду можна вважати завершеною.

Щоб все встигнути в один день і не сполохати покупця, заздалегідь варто спланувати «відповідальний» день. Тобто, попереджаємо банкіра про дату угоди, він, у свою чергу готує пакет документів для нотаріуса. Заздалегідь домовляємося з нотаріусом, який віддає вказівку своєму помічникові підготуватися до призначеної дати, так само домовляємося з нотаріусом про дату і час проведення угоди.

Тільки так, ретельно продумавши і підготувавшись, можна продати автотранспорт, що знаходиться в заставі. При цьому доведеться змиритися з неодмінними втратами грошей, часу і нервів.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Лізинг

Ще матеріали по темі: Що необхідно знати Вибір автосалону Пошук...

Пошук і вибір кредитної пропозиції

Ще матеріали по темі: Що необхідно знати Вибір автосалону Обмани...

Закрыть