Як заощадити на страховці

АвтокредитЩе матеріали по темі:
Що необхідно знати
Вибір автосалону
Обмани від автосалону. Ч.1 Ч.2
Пошук і вибір кредиту
Як вибрати страховку
Як продати авто в кредиті
Кредит на б/к автотранспорт
Документи для автокредиту
Автокредит, чи краще – споживчий?
Міфи про автокредитування
Рятуємо лізингове авто

З урахуванням високого попиту на купівлю автотранспорту, деякі банки України вирішують здешевити свої кредитні пропозиції, спрямовані на купівлю нового авто. Дійсно, сьогодні можна знайти достатньо привабливі пропозиції. Але їх не так багато. Тому сьогоднішній авторинок знаходиться в затяжній стадії очікування кращих пропозицій. Але реагуючи на зниження процентних ставок деяких гравців автокредитування, інші банки так само змушені йти на поступки, або хоча-б створювати видимість здешевлення кредиту. Тому-що залишати колишні розцінки на тлі зростаючої конкуренції – собі дорожче. Знаючи про те, що в нашій країні якщо щось і робиться, то тільки не на користь споживача, починаємо шукати підступи у чинному кредитуванні автотранспорту.

Якщо кількома роками раніше було приблизно зрозуміло, яка сума переплати, то на сьогоднішній день цей підсумок ретельно маскується і «розмазується» по кільком областям доходів банку. Тому, навіть задавшись метою вирахувати суму переплати, можна з упевненістю говорити, що не кожен фінансист зробить вірні розрахунки, не кажучи вже про звичайного покупця. Суть в тому, що знижуючи процентну ставку, фінансові установи обов’язково повинні компенсувати втрачений дохід за рахунок інших джерел фінансування.

Кожен покупець очікує від продавця поблажливості у вигляді зниження ціни. Але насправді все не так просто. Власник банку, наймаючи персонал, ставить перед ним завдання постійного збільшення доходу. Тому менеджер, який запропонує проект, мета якого зводиться до зниження прибутковості, автоматично «вилітає» з компанії. І поки в Україні існує таке ставлення до роботи, не варто очікувати якихось значних поблажок від банкірів.

Знаючи про існуючі каверзи в кредитних пропозиціях з низькими процентними ставками, статті банківського прибутку можуть ховатися серед таких пунктів, як:
1. Комісія за видачу. Враховуючи, що сума кредиту на купівлю автотранспорту досить відчутна, то звичні два відсотки від такої цифри можуть зіграти значущу роль і в кінцевому підсумку – зрівняють втрачений дохід банкіра.
2. Страховка. Пропонуючи кредит на купівлю нового авто, банки зобов’язують свого позичальника страхувати придбаний автотранспорт в «дружній» страхової компанії, яка запропонує тільки завищені розцінки, обгрунтовуючи високим ризиком даної операції. Ну а банк і страхова компанія давно вже навчилися ділити “спільно добуті” гроші.
3. Супровід кредиту. Звичайний пункт кредитного договору, який дозволяє банку мати додатковий дохід з кожного кредиту – без пояснення, логіки і докорів сумління. Як кажуть – гроші з повітря.
4. Ціна автомобіля. Не рідкісні випадки, коли автосалон пропонує покупку авто по акції, де ціна за готівку і в кредит мають значну різницю. А так як автосалон працює тільки з одним кредитором, то різниця в ціні – це і є прихований дохід банку.

Враховуючи вищевикладене та аналізуючи інтенсивну роботу щодо ретельного приховування реальних витрат на автокредит, приходимо до висновку, що банкіри ведуть безжальну політику по відношенню до клієнта. А значить, і клієнт має право використовувати банківські недоліки в свою користь.

Маючи бажання допомагати своїм читачам, хочу донести до вас один спосіб, як можна не платити за страховку на автотранспорт, куплений в кредит.

У моїй практиці був випадок, коли один з клієнтів просив про допомогу. І в процесі обговорення його проблеми ми знайшли спосіб, який допоміг йому заощадити. Купивши дороге авто в кредит, даний клієнт справно платив всі обов’язкові платежі. Поки в його житті не настав важкий фінансовий період. З’явившись в банк, він просив тільки про одне – дозволити йому не страхувати свій автотранспорт. Так як страховий внесок на його «Chrysler» становив майже сім тисяч гривень, то прохання дозволити не страхувати здалося мені цілком обгрунтованим. Одночасно з цим, не застрахований автотранспорт має занадто високий ризик втрати собівартості, яку потім ніхто відшкодовувати не буде. А значить – справа повинна буде передаватися до суду.

Бажаючи допомогти клієнту, ми домовилися, що як тільки його фінансове становище виправиться, він зобов’язується застрахувати свій «Chrysler». А щоб не підставляти себе, ми використали такий спосіб.
Клієнт зранку приходить в страхову компанію і страхує свій автотранспорт – повне КАСКО, все як завжди, без жодних винятків. Далі він приходить в банк і надає доказ наявності страховки. Менеджер кредитування ксерокопіює оригінал страхового полюса, і завірену клієнтом копію підшиває у справу. Після чого клієнт іде з банку. Але…

Справа в тому, що за умовами страхування, протягом того ж дня клієнт має право передумати і відмовитися від даного страховика зажадавши повернути гроші за страховку. Тому, повернувшись в агентство, позичальник відмовляється від страховки, а страхова компанія повертає йому практично всю суму грошей.

Таким не складним шляхом кредитний менеджер отримує доказ застрахованого заставного майна, а клієнт – можливість пропустити один страховий платіж.

Враховуючи той факт, що банки один раз на півроку роблять запит в страхові компанії про наявність застрахованої застави, така операція неможлива без попереднього погодження з менеджером кредитування. Який, знаючи про таку міру обережності, або не вносить дану заставу у величезний список запитуваних застав, або передчасно оповіщає клієнта про майбутню перевірку. Найкращим періодом для такої афери є останні півроку до закриття кредиту. Це саме той термін, коли клієнт встигає закрити кредит до запланованої перевірки застави на предмет наявності страховки.

Заспокоюючи себе думками, що банки і так добре «нагрівають руки» на кожному з нас, можна допустити ймовірність невеликого відхилення від суворих правил. Однак і не можна забувати про ступінь відповідальності за вчинені дії. Тому, що б ви не робили – робіть це з розумом.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Чорний брокер
Обережно – брокер!

Сірі брокери На ринку надання будь-якої послуги завжди були і...

Чорний брокер
Як знайти чесного брокера?

Знаючи про існування великого числа кредитних агентств, всіляких кредитних та...

Закрыть