Банк “луснув”. Як забрати депозит?

Банк банкрут

Час від часу українська економіка має звичку підкидати нам неприємні сюрпризи. То на політичному грунті, то оголосивши черговий фінансовий колапс. І так чи інакше, але будь-які потрясіння завжди негативно позначалися на нашому гаманці. Враховуючи загальне розуміння фінансових негараздів, українська людина вважає, що під час чергової кризи страждає не тільки він, але і всі оточуючі. А з плином часу ми дізнаємося, що наші олігархи стали ще багатшими, банків збільшилось, у депутатів машини – подорожчали, а народ бідніє. Мимоволі спадає на думку питання – а чи не на мої чи гроші вони так живуть?

Заглянувши глибше в фінансову катастрофу будь-якої країни, приходимо до очевидного висновку: чим «страшніша» криза – тим багатшою стають політики і банкіри. Значить, аналізуючи ситуацію за римським принципом «шукай, кому вигідно», можемо здогадуватися, хто саме є провокатором подібних явищ. Отримавши ствердну інформацію про те, що банкірам дійсно вигідні будь-яке фінансове потрясіння, розуміємо, що довіряти їм свої «кровні» трохи ризиковано.

Якщо розглядати інвестицію, як засіб заробітку, то банківський вклад є самим забезпеченим і гарантованим вкладення (за винятком нафти і золота). Порівнявши показники зворотності інвестицій, банківський вклад можна назвати оптимальним рішенням збереження коштів. Так як його повернення майже гарантоване, а рівень інфляції варіюється в межах процентних ставок по депозиту, то таке вкладення з точки зору ризик – менеджменту є оптимальним рішенням. Але так чи інакше – граціозно балансуючим між прибутковістю і ризиком не повернення.

Не дивлячись на настільки забезпечене становище банківського вкладу, час від часу ми чуємо неприємні історії з заморожуванням депозитів. А значить, ні фонд гарантування, ні репутація банку, ні зобов’язання перед законом не в змозі регулювати цей процес.

Для мене особисто, ситуація з не поверненням банківського вкладу порівняна з хворобою, якої значно легше запобігти, ніж вилікувати. Адже найчастіше подібні чутки виникають саме з тими фінансовими інститутами, які пропонували одні з найвищих відсоткових ставок. А значить, такий результат можна було передбачити. Кожен вкладник, несучи гроші в банк, що пропонує високу процентну ставку, сподівається, що протягом даного періоду нічого надприродного не відбудеться, і він встигне забрати свій депозит. Така ситуація вам рулетку не нагадує?

Одночасно з цим, вкладник банку з гучним ім’ям, а ще краще – з європейським або російським капіталом, що розміщає свій вклад під невеликий відсоток, і знаючи, що історія цього банку не має «темних плям » – не сумнівається в безвідмовному поверненні вкладених коштів. Подібний банк поверне депозит будь-якого розміру, незважаючи на політичні або фінансові потрясіння, як в Україні, так і світового масштабу. А причина тому – авторитет банку, який буде збережений будь-яку ціну.

А що робити, якщо вклад вже в банку, а банк оголосив себе банкрутом?

Дуже неприємна і непередбачувана ситуація. Саме непередбачувана , так як її результат залежить від великого числа змінних, і індивідуальних особливостей випадку. Якщо йде мова про стабільну (у цей момент) і не кризову економічну ситуації в країні, то ситуація не настільки безнадійна.

1. Треба розуміти, що банк буде захищатися як зможе. А зможе він багато чого. Значить, і наші дії повинні бути рішучими і ефективними. Не можна просто прийти в банк і почувши негативну відповідь менеджера, розвернутися і з образою в душі піти. У подібній ситуації слух поширюється в одну мить, тому ні менеджера, ні керівника не налякати фразами типу: «я всім розповім про ваше безчинство», тому як і так вже все і всі знають. Насамперед пишемо дві заяви (або копіюємо одну) з проханням розірвати договір вкладу, з обов’язковою датою, підписами – і вашим, і банківського працівника, вхідний номер (!) . Один примірник залишаємо собі, другий – банку. За законом, у банку є три дні для видачі розірваного депозиту.

2 . З’явившись в банк через три дні, ви є офіційною загрозою для начальника відділення, і тільки від ваших дій залежатиме подальший сценарій. Найголовніше, щоб ваш прихід у відділення був зафіксований на папері. У разі подальшого розгляду ви повинні мати доказ того, що були у цей день в банку, а не проігнорували настільки важливу подію. Написавши повторну заяву, знову-таки, зареєструвавши її, отримавши підпис начальника відділення, обов’язково один варіант залишаєте собі.

Маючи на руках два письмових звернення до банку, у клієнта з’являється можливість маніпулювати управлінцем, використовуючи натиск і власну фантазію. Мені відомий випадок, коли розлючений клієнт, пристрахавши начальника відділення своїми зв’язками в прокуратурі, змусив його виплатити кошти.

Адже банк не настільки бідний, щоб відмовити одному клієнтові. Головне, щоб цей клієнт не поширився слух, під яким приводом йому видали депозит. А власна шкура начальнику дорожче, ніж невелика сума коштів, що вийшла з обігу.

У разі, якщо банк проігнорував ваші вимоги, сміливо ідете в суд і подаєте позов, на підставі договору і двох письмових звернень до банку. Почнемо з того, що передбачаючи сумний для себе результат, банк може не дочекавшись судового розгляду, запропонувати вам з’явитися у відділення і «тихо» забрати депозит, тільки лише з метою не допустити судового переслідування. А якщо такого не станеться, то у вас є всі підстави в законному порядку «відвоювати» свої гроші.

Для більш детального уявлення про сутність того чи іншого банку, рекомендую відвідати рубрику «Банки».

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Банк “луснув”. Як забрати депозит?”

 1. Даша пишет:

  Згодна з автором статті. Якщо в банку не все ще втрачено, то йому важливіше репутація, відповідно йому буде вигідніше заплатити клієнту, головне тут все зробити вчасно – чим раніше – тим краще. Практика показує, що може бути все, що завгодно.

 2. Віктор пишет:

  Якщо банк “лопнув” то його рахунки заблоковані, де він візьме гроші для виплати Вам? Боротися за свої гроші потрібно, але напевно вже через суд. Щоб уникнути таких проблем, не треба ганятися за високими відсотками. Зазвичай їх пропонують проблемні банки.

 3. Ася пишет:

  Стаття дуже оптимістична!) Жоден банк, на жаль, не віддасть просто і з першого разу свої-ваші гроші. А тим більше, в період своєї кризи. Але боротися треба за свої кровні.

 4. Олена пишет:

  Кілька років тому пам’ятаю якійсь банк повертав депозити тільки смертельно хворим людям, звичайно при умові, що вони зможуть це довести документально.

  • Володимир пишет:

   Тому і потрібно вибирати банк з державними гарантіями. А таким поки що залишається тільки Ощадбанк. Дуже небезпечно вкладати кошти під заявлені високі відсотки. Можна не тільки залишитися без них, а й довго вибивати свої кровні.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Афери
Чи можливий кредит по чужому паспорту?

У рубриці «Шахрайство» була розміщена стаття "Кредит за чужим паспортом"....

Обмін валют
Обмін валют – з паспортом чи без?

Україна, як зазвичай, бажаючи виділитися своїми нововведеннями, частіше створює грунт...

Закрыть