Банк житло не відбере!

Іпотека

Складна політична та економічна ситуація на Україні змусила законодавців частково реформувати нормативно-правову базу, що регулює зобов’язальні відносини в банківській сфері. Так, гостро було поставлено питання щодо збереження майна українських громадян, яке використовується для повноцінного забезпечення договорів про кредитування в іноземній валюті.

3 червня 2014 року набрав чинності Закон під номером № 1304-VII про мораторій на ряд предметів, які виступають об’єктами банківських правовідносин. У рамках цього закону мова йде про нерухомість та інші майнові права, які виступають заставою за споживчими валютними кредитами. Під час дії Закону про мораторій, інші акти нормативно-правового характеру України, що стосуються майнового забезпечення кредитів, застосовуються тільки відповідно до його норм.

Законодавець в офіційному тексті дає чітку градацію предметів іпотеки або застави, щодо яких можуть використовуватися норми цього закону. Наприклад, мораторій буде поширюватися на об’єкт нерухомості за умови, що передбачається використання будови як місця постійного проживання майнового поручителя, позичальника або при якій застава – об’єкт незавершеного будівництва. Але останнє положення закону набирає чинності за умови, що у поручителя або позичальника немає у власності іншого житла.

Важливо відзначити, що за розмірами площа місця проживання не може перевищувати квадратуру, зазначену в законі.

Додатковим плюсом даного акту з точки зору позичальника є те, що банк не може стягнути інше майно, передбачене кредитним договором або законодавством. У кредитної установи немає права передати або продати борг або заборгованість іншим фізичним чи юридичним особам.

Рамки закону чітко визначені. Дія мораторію охоплює лише громадян України, тільки банки – резиденти України, і тільки за зобов’язаннями в іноземній валюті. Тобто, якщо іпотека взята в гривнях або банки є резидентами інших держав, то мораторій на них не поширюється.

Протягом 2 тижнів після оприлюднення Закону, Національний Банк України повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із пунктами Закону «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». На Нацбанк також покладаються функції і повноваження кредитора вищої інстанції в питанні підтримки належного рівня платоспроможності різних банків.

Закон про мораторій діє на всій території України крім Автономної Республіки Крим. Але він не поширюється на певних посадових осіб – суб’єктів, перелік яких визначено законом про протидію корупції.

Аналізуючи текст документа можна зробити висновок, що даний закон приймався як тимчасовий. Законодавець чітко дає зрозуміти – відповідні зміни в питаннях стягнення майна будуть внесені після стабілізації курсу іноземної валюти. Необхідно ще раз зауважити, що використання мораторію надає більші права позичальникові, як кредитору. У зв’язку з цим банківські установи будуть змушені домовлятися зі своїми клієнтами про те, на яких умовах реструктуризувати проблемні борги. При цьому банківські аналітики відзначають, що якщо найближчим часом не буде ухвалено закон про конвертацію валютних кредитів, то неплатежі позичальників можуть стати поширеним явищем. Надалі у клієнтів може з’явитися спокуса не виконувати кредитні зобов’язання, а фінансове становище банків сильно погіршиться.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

2 комментариев к записи “Банк житло не відбере!”

  1. Людмила пишет:

    Сподіваюся, що даний закон зможе належним чином функціонувати. Звичайно, завжди є свої плюси і мінуси. В даному випадку, закон повинен допомогти людям, які зараз беруть житло в кредит.

  2. ТатаМата пишет:

    Як на мене, так це всього лише на словах все буде. Реально ж банки будуть діяти на свій розсуд, власне як робили це і раніше. Навіть не знаю, що має статися, щоб у нас в країні банківська система працювала як в Європі.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Брокбізнесбанк
Брокбізнесбанку – кінець. Що робити вкладникам

11.06.2014 року НБУ був запущений ліквідаційний процес неплатоспроможного Брокбізнесбанку. Рішення...

Автокредит
Міфи про автокредитування. Ч.2

Міф 6. Оформити автокредит на комерційний транспорт неможливо. Кожен бажаючий...

Закрыть