Банки активізують боротьбу з позичальниками

Пишуть читачі

З ініціативи державного банку Укргазбанк був створений чорний список боржників, підставою для внесення до якого є невмотивовані відмови позичальників виплачувати кредитну заборгованість. У зв’язку з цим, на протязі двох-трьох тижнів очікується підписання меморандуму з найбільшими банківськими установами щодо їх спільної роботи, яка буде спрямована на відмову в обслуговуванні цих клієнтів надалі. Дана ситуація буде стимулювати початок масової боротьби з боржниками.

Що очікується
Підписання меморандуму буде здійснюватися з Ощадбанком і Укрексімбанком, після чого підключаться кредитні установи. Далі банками планується створення єдиного реєстру боржників, на підставі якого всі установи відмовляють в наданні своїх послуг клієнтам, які входять у цей список. Зі свого боку, Національний банк схвалив розвиток подібних нововведень і має намір ретельно перевіряти і контролювати банківські установа, які і далі припускають співпрацю з боржниками.
На сьогоднішній день ситуація з неповерненням кредитів, як ніколи. є найбільш актуальною і тривожною. Всьому виною тривалий економічний спад на тлі військових дій на сході України. Зі слів голови правління Укргазбанку Сергія Мамедова, відхилення від виконання зобов’язань перед банківською установою в настільки економічно складний для країни період є незаперечним злочином. Остаточним одержувачем грошових коштів, які повертаються, наприклад, Укргазбанку, є держава, якій на даний момент вони є життєво необхідними для відновлення економіки, здійснення підготовчих робіт до осінньо-зимового періоду, а також звільнення сходу України.
Звичайно, вже існує досвід введення банківськими фахівцями подібних заходів для боротьби з неплатниками. Також були озвучені неодноразові заяви щодо наміру банків опублікувати чорний список. Тим не менш, так нічого і не здійснили. Після цього, один за іншим банки стали порушувати взаємну домовленість, залучаючи клієнтів, у яких є кредитні заборгованості в інших установах. Відповідно, все розпалося, і кожен банк продовжив самостійну боротьбу з неплатниками.

Хто не ризикує…
Насправді, існують серйозні ризики в процесі реалізації нововведення, так як цілком ймовірно, що воно виявиться поза правовою зоною. У чорні списки можуть потрапити не всі боржники. Головне питання полягає в тому, чи передбачається в договорі банківське право розкрити дану інформацію. Якщо ж ні, такі дії будуть розглядатися як розкриття банківської таємниці, що відповідно до статті 232 Кримінального Кодексу України є кримінально караним.
Також існує ймовірність того, що більшість кредитних установ не припинять свою співпрацю з клієнтами виключно через присутність у них боргових обов’язків перед іншими банками. Дуже сумнівною є ефективність даних списків до того моменту, поки не буде кардинальних змін в законодавчій базі. Так, якщо банківського підрозділу поставлені чіткі плани з видачі кредитів, то їм буде байдужим факт наявності боргових зобов’язань позичальника перед іншою кредитною установою.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

3 комментариев к записи “Банки активізують боротьбу з позичальниками”

  1. Діна пишет:

    Та самі банки ті ще шахраї. Пам’ятаю, взяла кредит на телефон в Приватбанку, навіть достроково віддала суму, ще довго мене мурижили, що ще треба віддати грошей, причому суми мізерні, але мені доводилося їхати до банкомату через них.

  2. Валерій пишет:

    Люди часто не замислюються перед тим, як взяти кредит, а чи зможуть вони його потім віддати в разі якісь змін – у країні або у них самих. У підсумку банк може отримати поганих позичальників (борги яких потім змушений відпрацьовувати), а кредитори починають обурюватися і судитися. Але ж потрібно платити за своїми боргами. Тому краще сто разів подумати перед тим, як йти по кредит в найближчий банк.

  3. Павло пишет:

    Зовсім не прийнятно посилювати контроль над боржниками у воєнний період. Долар сильно виріс – грошей в країні немає. Навпаки варто було б полегшити умови, а не складати чорний список боржників. Інша справа, ті хто винен величезні суми – понад 500 000 грн і ті які не віддають кредит понад року. Тих людей і варто ставити в чорні списки, так як вони можуть і не погасити свій кредит.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
ФГВ
Як зберегти свої гроші. Ч.2

Казначейські векселі Казначейський вексель - це короткостроковий документ, який випускається...

ФГВ
Як зберегти свої гроші

Більшість людей, заробивши певну суму грошових коштів, стикаються з таким...

Закрыть