Банки оштрафують за прострочення депозитів?

Штраф за депозит

Банківські установи можуть надалі бути оштрафовані за прострочення депозитів. Відповідні зміни до законодавства запропонувала депутат Верховної Ради України Вікторія Буллах. Ініціаторами даного законопроекту виступили члени парламентського комітету, який регулює питання банківської та фінансової діяльності.

У ньому йдеться про нарахування пені на банки в розмірі 1 відсоток за кожен день прострочення відповідних зобов’язань. При подальшій підтримці цієї ініціативи, відповідні зміни будуть внесені до ЦК, а саме до статті 1058, яка містить умови відносин банківського вкладу.

Дану пропозицію підтримали більшість депутатів, незалежно від політичного забарвлення. Законопроект прийнятий у першому читанні. Його автори припускають, що внесені поправки будуть актуальними у зв’язку з поширеними серед банківських установ спробами зловживань своїм становищем по відношенню до клієнтів. Останнім часом все частіше спостерігається тенденція неповернення вкладених коштів особам – вкладникам. Можливо, такі санкції приведуть до більш чесних відносин між банками і іншою стороною.

Співробітники Мінфіну гостро критикують цей законопроект. Вони вважають, що депутати зайво демонізують банківські установи. І спроба накласти санкції – теж не вихід з ситуації, що склалася, оскільки пеня буде виплачуватися з резервів, які наповнюються іншими депозитаріями. Якщо банки будуть покарані в такому варіанті – інші вкладники залишаються у зоні ризику.

У результаті за майбутній закон проголосувало 239 народних депутатів в першому читанні і його відправили на подальше доопрацювання. Експерти припускають, що він зазнає змін в частині чіткої регламентації рамок. А саме – в яких випадках банку буде загрожувати потрапляння під дію штрафних санкцій.

Важливо відзначити, що процес затримок або невиплат депозитних коштів набрав нову силу з початку цього року. Є два можливих варіанти розвитку в майбутньому депозитних відносин, пов’язаних з цими змінами.

Позитивний – дисциплінуючий. Банки під страхом, що їм доведеться відраховувати пеню, будуть змушені своєчасно виконувати умови договору.

Негативний, і можливо – фатальний результат для банківської установи. Вже з січня цього року тимчасова адміністрація перейняла функції керівництва у 11 банків. Частина з них постраждала від панічних настроїв населення і відтоку коштів. На даний момент деякі банки також обмежили виплати по депозитах. Вони не вводять тимчасову адміністрацію у зв’язку з тим, що грошові резерви Фонду гарантування вкладів значно зменшилися.

Необхідно зауважити, що ряд банківських установ намагаються залишитися на плаву. Одні чекають можливої ​​допомоги у вигляді надання їм стабілізаційних кредитів НБУ. Інший варіант не втратити банк – докапіталізація установчих коштів власниками компаній.

Банкіри стверджують, що накладення додаткових зобов’язань у вигляді санкцій вб’є репутацію банків і прискорить процес їх неплатоспроможності, і це згодом вантажем ляже на плечі ФГВ.

Так, Дмитро Глинський зазначив, що якщо банк буде нездатним виплачувати прості платежі, то відповідати на пеню у вигляді санкцій буде в самий останній момент. Також координатор НАБУ підкреслив, що драконівські заходи призведуть до поглиблення тимчасових труднощів, і в самому гіршому випадку вірогідний процес ліквідації низки банківських установ.

Фахівці стверджують, що законодавці і так прийняли величезну кількість нормативно-правових актів, і це негативно впливає на організацію банківських відносин в цілому, оскільки окремі закони роблять значний вплив на крихкий баланс прав і зобов’язань банківських установ. Наприклад, як помітили банкіри, нардепи дають досить багато поблажок саме клієнтам. Так, вони згадали прийнятий нещодавно закон про мораторій на нерухоме майно з кредитування в іноземній валюті. І в зв’язку з цим банкірами було відзначено, що якщо депутати дозволили позичальникам не виплачувати кредити, то штрафні санкції, накладені на банківські установи в разі несвоєчасної виплати депозитів, не врятують ситуацію, що склалася сьогодні на фінансовому ринку країни.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Банки оштрафують за прострочення депозитів?”

  1. Світлана пишет:

    Закон хороший, але я не вірю в його еффектівность. І взагалі, великі банки за типом Приват банку по-моєму абсолютно нічого не бояться і ніякі закони і штрафи їх нізащо зупинять.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Іпотека
Валютні кредити переведуть у гривню!

Останнім часом з'являється все більше проектів законів, що стосуються реструктуризації...

Афери
Депутати дозволять фінансове шахрайство?!

Відповідно до законопроекту № 4712, (зареєстрований 16.04.2014), передбачається декриміналізація або...

Закрыть