Банки з тимчасовою адміністрацією

Банк банкрут

Критична ситуація в Україні відобразилась, в першу чергу, на банківській системі. Особливо – на невеликих банках, створених спеціально для виконання певних завдань і обслуговування конкретних клієнтів.

І саме  в лютому – березні 2015 року ми спостерігаємо справжній «банкопад». Думаю, що читачам сайту буде корисно ознайомитись із переліком проблемних банків (станом на 22 березня), а також – що робити вкладникам таких банків.

Отже, тимчасова адміністрація введена в наступних банках.

«АСТРА БАНК». Працює з 2007 року, учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

«ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ». Зареєстрований в 2009 році. Учасник ФГВФО. Власник – Олександр Янукович. Виплати вкладникам розпочаті 2 лютого 2015 року.

«ДЕЛЬТА БАНК». Зареєстрований в 2006 році. Засновник і основний власник – все той же Микола Лагун. Учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Входить в категорію найбільших банків України. Займає лідируючі позиції на банківському ринку. Активи банку на кінець 2014 року складали понад 62 млрд. грн. Стабільно високі місця в рейтингах, оглядах та конкурсах. Понад 4 млн. клієнтів. Має право здійснювати пенсійні та соціальні виплати. Крах цього банку може викликати «ланцюгову реакцію» і призвести до непередбачуваних негативних наслідків.

«ЕНЕРГОБАНК». Створений в 1991 році. Досить поширена регіональна мережа – 45 відділень в 14 областях України.

«ЗЛАТОБАНК». Працює з 2008 року. Має право здійснювати пенсійні та соціальні виплати.

«ІМЕКСБАНК». Заснований в 1994 році. Генеральний спонсор одеського «Чорноморця».

«КИЇВ». Заснований в 1993 році. Учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. В 2009 році в банку вже працювала тимчасова адміністрація, була проведена його рекапіталізація. 99,94% акцій належить державі. Буде приєднаний до «УКРГАЗБАНКУ», із збереженням всіх активів та обов’язків перед вкладниками.

«КИЇВСЬКА РУСЬ». Заснований в 1996 році. Член Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, «УКРСВИФТ», Western Union, Moneygram та ін.

«КРЕДИТПРОМБАНК». Працює з 1997 року. Входить в групу великих банків. Активи – до 20 млрд. грн. І це дуже тривожний сигнал. Власник банку – Микола Лагун.

«МІСЬКИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК». 61 місце в рейтингу НБУ. Активи – майже 3 млрд. грн.

«НАДРА». Банк Дмитра Фірташа. Заснований в 1993 році, як банк для обслуговування вугільно-добувних підприємств (звідси – і назва). Входить в групу найбільших банків України, активи – понад 28 млрд. грн. Банкрутство такого гіганта дуже боляче вдарить по всій банківській системі.

«ОМЕГА БАНК» («СВЕДБАНК»). Працює з 1991 року. З 2011 року займається обслуговуванням лише корпоративних клієнтів. В 2013 році банк викупив Микола Лагун (власник «ДЕЛЬТА БАНКУ»), який і змінив назву фінустанови.

«ПРАЙМ-БАНК». До 26 лютого 2015 року виплати вкладникам здійснювались  через «АЛЬФА-БАНК». Після цієї дати виплати здійснюються лише за індивідуальним письмовим зверненням до ФГВФО.

«ПРОФІН БАНК». Створений в 1989 році із назвою «ІКАР-БАНК» в Донецьку.

«СТАНДАРТ БАНК». Учасник ФГВФО. Власник – Віталій Таран. Активи – до 1 млрд. грн. 4 група банків по класифікації НБУ.

«ТЕРРА БАНК». Заснований в 1996 році в Кривому Розі під назвою «ІНВЕСТ-КРЕДИТ БАНК». Учасник ФГВФО. З 13 січня 2015 року розпочаті виплати вкладникам. На суму до 20 тис. грн. – через «ОТП БАНК», понад 20 тис. грн. – через «ПБ КРИСТАЛБАНК».

«УКООПСПІЛКА». Заснований в 1993 році. В самій назві відображено, ким і для чого створений банк. Банкрутство банку може призвести до серйозних проблем підприємств системи споживчої кооперації.

«УКРБІЗНЕСБАНК». Донецький банк, створений в 1993 році із назвою «СІЛЬГОСПБАНК», з 2000 року – «ДОНЕЧЧИНА», і лише з 2010 року – сучасна назва. Учасник ФГВФО. З 16 березня 2015 року розпочаті виплати його вкладникам через «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ».

Про банки, які перебувають в стані ліквідації, як здійснюються виплати їх вкладникам та терміни – в наступному матеріалі.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Тіньовий бізнес
Гривня впала, але поки-що не розбилася?

Січень 2015 - курс гривні по відношенню до долара США...

Nalog
Транспортний податок – лише для багатих?

Транспортний податок в 2016 році Завершуємо ознайомлення із податками на...

Закрыть