АКТАБАНК. Кредити – дорогі і дуже дорогі

АКТАБАНКІпотека
Усі кредитні пропозиції АКТАБАНКу можна розділити на дорогі і дуже дорогі. Як і заведено у всіх банках світу, найдешевшим варіантом є іпотечна пропозиція, яка на сьогоднішній день становить 24% в річному численні. Як і належить іпотеці, позичальник надає ліквідну заставу, страхує її, є нотаріальне накладення арешту , безперервний стаж – півроку і підтверджені доходи.

Є й виключення, яке робить АКТАБАНК, більш лояльний до своїх клієнтів. У разі, якщо клієнт має непідтверджений або неофіційний дохід, мало який банк видасть йому настільки великий кредит. А «АКТАБАНК» готовий йти на подібні поступки за умови, що клієнт погоджується на завищену процентну ставку в 26%.

Незважаючи на подібну лояльність, дана кредитна пропозиція виглядає трохи нещадною по відношенню до клієнта, так як у порівнянні з іншими банками України його відсоткова ставка по іпотеці виглядає не просто дорого, а дуже дорого. Наприклад, Кредобанк сьогодні кредитує іпотеку під 16,7 %.

Так, оформивши іпотечний кредит у АКТАБАНКу, припустимо, на суму 200’000 грн., і розплатившись з ним за п’ять років, позичальник повинен повернути банку (тіло + відсотки) 327’083 грн. Якщо хтось вважатиме таку переплату допустимою, то АКТАБАНК чекає вас.

Кредитна карта
Наступний кредитний продукт, який заслуговує на увагу  - кредитна карта, з відсотковою ставкою 45% , що на сьогоднішній день є середньою ціною кредитних карт. Пільговий період не найпривабливіший – 30 днів, але є відмінна особливість. У разі, якщо клієнт не «вписався» в пільговий період, то нарахування будуть проводитися з 32 дня, а не як в Приваті – з першого.

Кредит готівкою
Готівкові кредити АКТАБАНК поділяє за сумами до 40’000 грн. і більше. Процентна ставка з різницею в 0,85 % на місяць. Так як відмінність не настільки істотна, розберу найпоширеніший варіант.

Припустимо, оформляємо кредит 10’000 грн. строком на три роки.
Отримуючи гроші в касі, клієнт зобов’язаний сплатити одноразову комісію у розмірі 2,5%, а значить виходить з банку з сумою 9’750 грн. Далі, протягом трьох років він буде оплачувати 3,25 % на місяць від СУМИ ОФОРМЛЕННЯ. Саме тут і криється підводний камінь! Комісія нараховується не на залишок заборгованості, а на початкову суму. У нашому випадку – це 325 грн. на місяць тільки комісія, плюс тіло 277,77 грн.
Разом 325 +277,77 = 602,77 грн. на місяць.
Помноживши щомісячну суму на кількість місяців, отримуємо
602,77 * 36 = 21’699 ,72 грн. клієнт повертає банку, тобто
21’699 ,72 -9 ’750 = 11’949 ,72 грн. загальна переплата за 36 місяців.

Для звичного сприйняття цифр, можна провести розрахунки на кредитному калькуляторі. Тоді виходить, що реальна процентна ставка становить 77 % у річному вирахуванні, що для України цілком звичне явище. Звичне, але безжальне.

Знаючи, що основний нахил сучасних банків – споживче кредитування, і бачачи такі високі процентні ставки розуміємо, що в них включені всі дорогі витрати банків. І мимоволі починаєш замислюватися про справедливість і законність таких операцій. Можливо, сучасні умови ринку і дозволяють працювати на таких умовах. Але коли-небудь люди зрозуміють, що їх пристойно обібрали. І чи повернуться вони повторно до такого кредитора, чи ні – питання залишається відкритим.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
АКТАБАНК. Амбіції і реальність

Розглядаючи тільки великі і вже розвинені банки, ми часто не...

Обмін валют
Обмін валют – з паспортом чи без?

Україна, як зазвичай, бажаючи виділитися своїми нововведеннями, частіше створює грунт...

Закрыть