Брокбізнесбанк – банкрут?

БрокбізнесбанкЗовсім недавно з’явилася інформація, що стосується проблем однієї з найбільших фінансових установ України – «Брокбізнесбанку». ЗМІ повідомляють, що будівельна компанія України «Київміськбуд» пішла з «Брокбізнесбанку» в державний «Укргазбанк». Потім з’явилась наступна новина про те, що «Брокбізнесбанк» припиняє співпрацю з міжнародною платіжною системою Visa. Замість цього банк повністю переходить на обслуговування системою MasterCard Worldwide. На жаль, в « Брокбізнесбанку» це не останні проблеми. Такі висновки були зроблені на підставі вищевикладеної інформації, а також після того, як з’явилися перші проблеми в процесі проведення операцій з платіжними картами «Брокбізнесбанку». Ці новини спровокували особливий суспільний інтерес.

На сьогоднішній день ситуація в банку особливо напружена. Вже вранці 11 лютого була поширена інформація, що клієнти не можуть зняти свої кошти з рахунків. Як стало відомо з повідомлень банку, труднощі виникли безпосередньо через проблеми з платіжною системою Visa. Але необхідно зауважити, що подібні труднощі спостерігалися ще кількома днями раніше, і навряд чи причиною цього є розрив співпраці з платіжною системою Visa. На всіх українських форумах були заклики про те, що всі рахунки в «Брокбізнесбанку» заморожені, необхідно терміново знімати свої заощадження.

І ці заклики були почуті. За даними Hubs, за один тиждень населенням було виведено близько 24% депозитів – це 357 млн. грн., і 800 млн. грн. доларових депозитів.

Подальша ситуація в банку погіршувалася катастрофічним чином. 6 лютого весь склад членів правління був змушений написати заяву про звільнення. Як кажуть співрозмовники Hubs, установа практично перестала існувати, на його рахунках майже не залишилося коштів, керівництво не має плану з порятунку «Брокбізнесбанку».

Обіцянкою Сергія Кучеренка було влити в банк значну суму фінансування, таким чином, збільшити його власний капітал до позначки в 17 млрд. грн. На підставі даних фінансової звітності банку за 2013 рік, обіцянка була почасти виконана – власний капітал дорівнював 14,5 млрд. грн. Виходячи з цього, з ліквідністю банку виникати проблем не повинно. Проте, банкіри сумніваються щодо достовірності фінансової звітності «Брокбізнесбанку».

За словами одного з банківських скарбників для того, щоб збільшити капітал на подібну суму, необхідно десь «знайти» 1,5 млрд. доларів, а для України це позамежна сума. Зі слів скарбника з іншого банку, «Брокбізнесбанк» видавав кредити юридичним особам, платоспроможність яких залишала бажати тільки кращого. За версією, це і стало причиною залишення Ігорем Францкевичем поста голови правління банку. З таким підходом він був категорично не згоден. На жаль, перевірити достовірність цієї інформації не вдалося – Ігор Францкевич відмовився що-небудь коментувати.

Сьогодні є всі підстави для занепокоєння. Крах такого великої банківської установи, як «Брокбізнесбанк» може з легкістю спровокувати масштабну хвилю паніки, а також послужити стартом для банківської кризи. Подібна ситуація відбувалася в 2008 році з Промінвестбанком, після падіння якого населення рвонуло за своїми вкладами.

Як говорить Тимонькін, НБУ вже надав необхідне рефінансування для вирішення проблеми банку, і в значному обсязі. У випадку якщо ж запобігти ситуації просто рефінансуванням не вийде, НБУ завізує рішення взяти «Брокбізнесбанк» під особистий контроль.

Чи допоможе це банку і заспокоїть чи вкладників? Будемо уважно стежити за подальшим розвитком ситуації.

2 комментариев к записи “Брокбізнесбанк – банкрут?”

  1. Віталій пишет:

    Брокбізнесбанку світить реальний і безповоротний крах саме в найближчий час. тому-що всі знають про Курченко. Тому, вже зараз потрібно готувати документи для подачі їх у відділення ФГВФО.

  2. Олександр пишет:

    Так, це крах. З’явилася новина, що ті у кого договори з банком минули до 3 березня, можуть почати отримувати свої гроші через Укргазбанк з 23 квітня. А інші? У мене термін депозиту закінчився ще 15 березня.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Етапи оформлення іпотеки

Ще матеріали по темі: Як придбати дах над головою Брокер,...

Обмани від автосалону і як їх уникнути

Ще матеріали по темі: Автокредит. Що необхідно знати Вибір автосалону...

Закрыть