БРОКБІЗНЕСБАНК. Можливі варіанти

БрокбізнесбанкКупуючи Брокбізнесбанк, Сергій Курченко взяв на себе рятувальну функцію, яка віщувала позитивний результат, так як під «крильце» Брокбізнесбанку повинні були перейти такі значущі монстри українського бізнесу, як НАЕК «Енергоатом», «Укргазвидобування» та інші не менше потужні структури, які своїми оборотними активами без сумніву здатні «витягти» будь-який банк на відчутний прибуток.

На жаль, на практиці все виявилося набагато гірше, ніж виглядало до травня 2013 року. Мало того, що жодна з перелічених організацій не перенесла свої активи в Брокбізнесбанк, що саме по собі жахливо, так ще рішення Курченко оплатити покупку Українського медіа-холдингу за рахунок Брокбізнесбанку спровокувало чергову хвилю обурення фінансистів, які постійно борються за виживання цього банку.

Ще три місяці тому Брокбізнесбанк мав невеликий шанс на позитивну динаміку власного розвитку, але вже сьогодні можна впевнено говорити про отримання досить потужних сигналів про його дефолт. Розуміючи, що залишку активів катастрофічно не вистачає для успішного процвітання всієї системи, Курченко кидає їх на свій політичний проект, переносячи сферу впливу з фінансів в політику.

Такий оборот подій має прихований грошовий інтерес. Купуючи Брокбізнесбанк, Курченко знав, що всі виручені кошти з продажу «потопаючого» банку загрузнуть у борговій ямі, яка в процесі передачі банку, не залишить братам Бурякам нічого крім чистої совісті і незаплямованою репутації. А значить, всі вкладені кошти Курченко в Брокбізнесбанк у нього ж і залишилися, тільки у вигляді позитивних активів.

У зв’язку з розіграним сценарієм Брокбізнесбанку і щоб уникнути повторних випадків, НБУ посилив норматив обов’язкового резервування щодо довгострокових депозитів. Таким рішенням НБУ знизив активи банків на сім відсотків, які й покликані підстрахувати у форс – мажорній ситуації, і одночасно з цим утвердити довіру вкладників.

Не дивлячись на настільки відкриту форму доведення до банкрутства, можна здогадуватися, що покарання за скоєні дії не буде з причини того, що всі зацікавлені в цьому розгляді особи несуть солідарну відповідальність. Розуміючи всю безвихідь становища Брокбізнесбанку, голова правління Ігор Францкевич покидає «тонуче судно», підкоряючись інстинкту виживання, який затьмарив всі «капітанські» якості керівника. Роль якого, за правилами честі, полягає в боротьбі до останнього за потопаючий корабель, а не у втечі першим.

Знаючи про постійне бажання стандартного українця заробити на будь-якій життєвій ситуації, хочу заздалегідь попередити, що отримати кредит, і дочекавшись банкрутства Брокбізнесбанку, «забути» повернути гроші – не вийде. По-перше, це – безперспективно (але звичайно, не зовсім вже для всіх!). Знаючи про те, що гроші нікому не даються задарма, розуміємо, що хочемо відняти їх у професійних фінансистів, які присвятили своє життя великому вченню віднімання грошей саме у нас. Що само по собі зводить шанси обдурити банкіра до нуля. По-друге, така ідея не має жодного шансу на успіх, тому-що:
1. Чи буде банкрутство чи ні ще – питання… Але відомо точно, що охочих прибрати до рук настільки потужну фінансову структуру достатньо багато. Питання лише в ціні. Згоден і з тим, що якщо такі «зубри» як Альфа Банк і Дельта Банк утрималися від цієї покупки, то справа дійсно пахне «керосином». Але величезна кількість вагомих клієнтів Брокбізнесбанку напевно не дає спокою конкурентам, і можна тільки здогадуватися, яким буде розподіл пирога. Чи все-таки простіше перекупити всіх одним махом? Питання на даний момент залишається відкритим.
2. Припустимо самий найгірший сценарій – банкрутство. Подібна процедура, та ще й у таких масштабах, затягнеться набагато довше, ніж термін будь-якого споживчого кредиту, а тому платити доведеться.
3. Є тільки одна умова, яка дозволяє в Україні оформити кредит, і не повертати його. І як ви правильно здогадалися – це наявність влади, дуже великої влади.

Здогадуюся про ступінь обурення діючих вкладників Брокбізнесбанку, які переживаючи за власні кошти, можуть спровокувати крах, подібний ефекту «снігової кулі». У разі поетапного повернення діючих вкладів, Брокбізнесбанк буде гідно тримати планку чесного банку, а у випадку з панічним настроєм вкладників, передбачити майбутній сценарій неможливо. Але можна лише припустити, що сьогодні не існує людини з великим бажанням розмістити депозит в Брокбізнесбанку. А значить, повернення вкладів можливе лише тільки з щомісячних погашень за діючими кредитами.

Знаючи прихований потенціал великих банків, можу здогадуватися, що дефолту цілком можливо уникнути, варто лише тільки задатись цією метою. Адже на сьогоднішній день вже існує така практика, відпрацьована на інших банківських установах. Але аналізуючи діяльність керівництва Брокбізнесбанку, можна з упевненістю говорити про те, що теперішній його стан справ є відображенням фінансової «турботи» про успіх компанії.

Будучи патріотом свого банку, я ніколи не дозволив собі очорнити його репутацію або ущемити його прибуток на користь власної кишені. Тому дії керівників, які призводять до прямого збитку або інших втрат, сприймаються мною як зрада або шахрайство, яке в законослухняній країні карається.

Продовження…

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
БРОКБІЗНЕСБАНК. Шок!

Нацбанк України, класифікуючи банки, визначив «Брокбізнесбанк» як найбільший банк країни,...

УБКИ
Як дізнатися свою кредитну історію

Поставивши собі за мету дізнатися власну кредитну історію, переходимо на...

Закрыть