БРОКБІЗНЕСБАНК. Шок!

БрокбізнесбанкНацбанк України, класифікуючи банки, визначив «Брокбізнесбанк» як найбільший банк країни, який зайнявши 17 позицію рейтингу активів, до недавнього часу вважався досить стабільним і могутнім фінансовим інститутом. Працюючи на ринку банківських послуг з жовтня 1991 року, він почав свою кар’єру ще з комуністичних засад, переживши «лихі дев’яності» і кризу 2008 року. Постійно розвиваючи мережу філій, банкоматів і пост – терміналів, Брокбізнесбанк твердо і впевнено нарощував власні активи, клієнтську масу і авторитет власного імені. У 2013 р. власний капітал цього банку виріс на 46’389 тис.грн., що в процентному відношенні складає збільшення на 16%. Тим самим спровокувавши збільшення власних активів 759’148 тис.грн., які у відсотковому відношенні склали більше 45%.

Маючи таку значущу фігуру в українській банківській сфері, можна нескінченно перераховувати досягнення настільки великого банку. Тим більше, що Брокбізнесбанк славиться високою кваліфікацією своїх топ-менеджерів. І це не дивно, так як даний фінансовий інститут в більшій мірі орієнтований на великі договори зі значимими угодами, що саме по собі має на увазі тільки дуже грамотний персонал. Не маючи великого асортименту привабливих програм для фізичних осіб, Брокбізнесбанк основним родом діяльності віддав перевагу роботі з бинесом. Причому всі його програми лояльності орієнтовані переважно на великі структури бізнесу, показуючи небажання «зариватися» в дрібні і не настільки перспективні угоди.

І ось – шокуюча для клієнтів банку новина. У травні 2013 року Брокбізнесбанк був виставлений на продаж! Справа в тому, що правильно вибрана політика просування банку формувала його ідеальний авторитет. Але так як вся робота зводилася до підняття гордого імені даного фінансового закладу, то його дохідна частина залишалася іноді в значному програші. Про що свідчить історія успіху братів Буряк. З фінансової звітності періоду від 2007 по 2010 рік простежується прихована фінансова підтримка державних структур, у вигляді великих і необгрунтованих кредитів, з подальшою безпідставною реструктуризацією і перенесенням заборгованості в розряд безнадійних. Така схема дуже схожа на корупційну тіньову і ретельно приховану політику банку. Що підтверджується наступними високими посадами братів Буряк, які завдяки настільки продуманим операціях регулярно отримували державні проекти, які в підсумку приносили особисту вигоду саме братам, а не банку.

Влітку 2013 року продаж Брокбізнесбанку повинен був врятувати не тільки саму фінансову установу, але і всю банківську структуру України. Вимушений захід перепродажу був спровокований щомісячними збитками, які складали $ 200 – $ 300 млн. , та стабільно і наполегливо погіршували стан справ. Враховуючи високу значимість Брокбізнесбанку на ринку банківських послуг України, варто відзначити високий ризик втрати настільки розвиненого фінансового інституту, великий ринок якого доведеться перекласти на інші банківські установи.

1. Розглядаючи найгірший зі сценаріїв, варто почати з депозитного портфеля Брокбізнесбанку, який станом на липень 2013 р., перевищив 12,5 млрд.грн. Причому практично вісім з них складаються з вкладників – фізичних осіб. А це громадяни нашої країни, які довірившись банківській сфері, віддали їй свої заощадження. І якщо їх не повернути, то Україна назавжди втратить довіру і без того переляканого вкладника. Враховуючи розмір активів Фонду Гарантування, що не перевищує 5,5 млрд.грн., такий сценарій цілком можливо засмутить не тільки вкладників Брокбізнесбанку, а й усіх інвесторів нашої країни.

2. Брокбізнесбанк, інтенсивно розвиваючи співробітництво з найбільшими організаціями нашої держави, на даний момент веде значну роботу з обслуговування їх зарплатних проектів, що включає в себе не тільки приватні, а й державні структури, зокрема – і МВС.

3. Обслуговування пенсійних та соціальних програм, яке має масовий і всеукраїнський масштаб. І в разі краху структури, дуже негативно позначиться на довірі населення до банків.

Продовження…

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
УБКИ
Як дізнатися свою кредитну історію

Поставивши собі за мету дізнатися власну кредитну історію, переходимо на...

УБКИ
Досьє на Вас – в УБКІ!

Українське Бюро Кредитних Історій (УБКІ) - єдиний можливий варіант отримати...

Закрыть