ІМЕКСБАНК. Прийнятне кредитування

ІмексбанкСеред запропонованих банківських карт від ІМЕКСБАНКу, є і звичні всім кредитні карти, з досить високим кредитним лімітом. Так, пропонуючи своїм клієнтам кредитні картки, ІМЕКСБАНК може встановити кредитний ліміт до 30’000 грн. Але з умовою надання відповідних доходів, та з безперервним стажем роботи не менше шести місяців.
Якщо клієнт не потребує настільки значного кредитного ліміту, то банк може надати карту з лімітом до 5’000 грн. без надання довідки про величину доходу. Але основною умовою залишається обов’язкове працевлаштування. Умови даної карти злегка заплутані і мають як позитивні моменти, так і негативні. До позитивних я б відніс досить великий пільговий період – до 45 днів. Це говорить про те, що клієнт може тільки через півтора місяця погасити заборгованість, при цьому не втрачаючи на нарахованих відсотках.

Ще одним важливим фактом на користь даної кредитної пропозиції можна вважати дату початку нарахування відсотків.
Відсотки ІМЕКСБАНК нараховує, тільки починаючи з 46 дня, а не з першого, як це практикуєь багато банків. Процентна ставка по цій кредитній карті становить 12% річних щомісяця і від суми встановленого ліміту.

Одним з підводних каменів даної кредитного пропозиції можна назвати щомісячну комісію, про яку співробітники банку неохоче говорять, і становить вона 3% від заборгованості, що є відчутною додатковою витратою до річної процентної ставки. Перевівши у готівку кошти в банкоматі або касі, клієнт так само несе збитки у розмірі 4% від запитаної суми, плюс 5 грн.

Для повного розуміння розрахунків, пропоную змоделювати ситуацію – клієнт отримує цю карту на суму 10’000 грн. і скориставшись повним обсягом ліміту, понесе такі витрати:
Знімаючи кошти в банкоматі, втрачаємо на переведенні в готівку 10’000 -4 % -5 = 9’595 грн. – максимальна сума до отримання, а інші кошти пішли на дохід банку.
У перші 45 днів ІМЕКСБАНК буде нараховувати комісію в розмірі 0,01%, що не відчутно для клієнта, а от наступний період більш значний:
10’000 * 12 % (річних) = 98,63 грн. – Процентна ставка
10’000 * 3 % = 300 грн. – Щомісячна комісія
Разом в перший місяць після пільгового періоду ІМЕКСБАНК заробить на такому кредиті 98,63 +300 = 398,63 грн.
Мінімальна сума погашення за запропонованим продукту становить не менше 3% від ліміту, тобто 300 грн. А значить, при погашенні тільки мінімальним платежем, заборгованість у клієнта зменшуватися не буде. Наступні розрахунки будуть залежати від інтенсивності погашення, тому точно їх провести неможливо.

Кредит готівкою від ІМЕКСБАНКу
ІМЕКСБАНК має невелику кількість кредитних програм, які обмежуються сумою 350’000 грн. Кредити до 50’000 грн. видаються без підтвердження доходів. Особисто я вважаю це досить привабливою пропозицією – протягом однієї доби отримати 50’000 грн. і при цьому не ризикувати власним майном – чудово. Але яка вартість такого привабливого оформлення позики?

За умовами кредитування ІМЕКСБАНКу, процентна ставка їх кредиту становить 12% реальних річних від суми залишку заборгованості, а щомісячна комісія – 1,8 % від всієї суми наданого кредиту. Ще при оформленні позики ІМЕКСБАНК вираховує з клієнта комісію, яка залежить від строку, на який оформлений кредит:
1 рік – 5%
2 роки 7,5 %
3 роки – 9%
4 роки – 12%.

З метою більш детально дізнатися про цифри витрат по такому кредиту, розглянемо приклад кредиту в 10’000 грн., строком на 3 роки.
Видаючи 10’000 грн. ІМЕКСБАНК утримає з позичальника 9% , тоді позичальник отримає на руки не повну суму, а
10’000 -9 % = 9’100 грн.
По закінченні місяця , банк нараховує відсотки
10’000 * 12 % ( річних) = 98,63 грн.
Плюс до цього комісія
10’000 * 1,8 % = 180 грн.
Тіло кредиту
10’000 / 36 = 277,78 грн.
Разом перший платіж складе
277,78 +180 +98,63 = 556,41 грн. , з яких тільки 277,78 грн. піде на погашення заборгованості, а решту банк забере собі на доходи. Якщо строго дотримуватися графіка погашень, то по закінченню трьох років клієнт зобов’язаний повернути банку 9’229 грн. Якби умови кредитування були б стандартними, де присутня тільки процентна ставка, і тільки в річному численні, то ми б отримали 60% річних.

Якщо взяти історію кредитування, то в 2008 – 2010 роках можна було легко знайти 25% річних. І це вважалося трохи дорогувато. Але сьогодні процентна ставка в 60 % виглядає набагато приємніше, ніж 75 % або навіть 85%, які на кожному розі видають різні кредитори.
Дійсно, враховуючи сьогоднішню ситуацію на ринку кредитування, отримуючи кредит готівкою під 60%, можна говорити про вдалу угоду. Кращі умови бувають тільки на заробітні карти у вигляді овердрафту або для «улюблених» клієнтів. Варто не забувати про альтернативу готівковому кредитуванню – кредитні карти, на яких процентна ставка значно нижче, але і призначення їх так само сильно відрізняється (принаймні, для банкіра).

Враховуючи той факт, що ІМЕКСБАНК ніколи не був помічений у кредитних аферах або в хамських діях по відношенню до позичальника, то в такому банку можна брати кредит. І у форс – мажорному випадку можна буде розраховувати на його прихильність у вигляді реструктуризації або пролонгації кредиту. Важливо й те, що співробітники даної фінансової установи не приховують від клієнтів точні суми погашень і не вводять їх в оману, для провокування простроченої заборгованості, як це практикує ПриватБанк і ще деякі фінансові установи.

В цілому, можу охарактеризувати кредитні умови ІМЕКСБАНКу як прийнятні, почасти навіть – вдалі для клієнта. Але все ж, дешевими такі процентні ставки назвати язик не повертається.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
ІМЕКСБАНК. «Капітал Драйв»

29.03.1994 р. НБУ реєструє дату початку діяльності ІМЕКСБАНКу, який зараз...

Конвертація валюти
Гряде конвертація валютних вкладів у гривню?

З початку 2013 року українських вкладників нервують постійні чутки про...

Закрыть