НАДРА БАНК. Коли втрачено довіру

Надра БанкЗнаючи про те, що Дмитро Фірташ є особою, яка займає 14 місце у всесвітньому списку Forbes, нам ніколи не зрозуміти, яким саме законним шляхом ця людина заробила $680 млн., якщо наявний у його володінні банк має таку негативну репутацію. Вийшовши на вулицю і запитавши у будь-якого перехожого, який банк не виплачує відсотки за вкладами, навряд чи ми почуємо іншу відповідь, окрім як «Надра Банк».

Асоціація «Надра Банку» і невиплат цілком зрозуміла. Фінансові труднощі 2008 змусили цей банк призупинити повернення депозитів і спричинили загальну недовіру вкладників всієї країни не тільки до даного фінансового закладу, а й до всіх українських банків. Тоді практично всі перелякані вкладники кинулися перевіряти на міцність банки, яким довірили свій капітал. Викликана паніка була погашена стійкістю інших фінансових установ, які собі на шкоду, змушені були повертати переляканим клієнтам їх гроші.

Але як говориться: «немає лиха без добра». Репутація банків, які в той момент повертали кошти, росла в міру видачі грошового ресурсу.

Беручи до уваги важкий стан «Надра Банку», на той момент були запущені програми і порятунку, і банкрутства одночасно, введений тимчасовий адміністратор від Нацбанку, перераховано колосальну кількість інвестицій у його реанімацію. І на сьогоднішній день даний фінансовий заклад працює в нормальному режимі, намагаючись загладити помилки минулих років.

Про що свідчать завищені процентні ставки «Надра Банку» за запропонованими ним депозитами. Розглядаючи процентні ставки будь-якого банку, можна робити висновки про його стабільність і самостійність. Стаття «Як знайти надійний банк» – яскраве тому підтвердження.

Пропонуючи 23% на депозит, цей банк вбиває два зайці одним пострілом:
- Намагається привернути до себе клієнтів, і гідно їх обслуговуючи, довести свою стабільність, повернути повагу та довіру. Потім, йдучи в ногу з усіма іншими банками, забути про свої важкі часи. Але негативний слід на історії даного фінансового закладу так і залишився. Тому банк з таким шрамом на репутації може залучити тільки дрібного і необережного вкладника. Проте, як сказав Конфуцій: «не змінює своєї думки тільки дурень». А значить, з плином часу у нас буде можливість стежити за діяльністю цього банку, і може бути, ми навіть змінимо свою думку (якщо він цього заслужить);
- Знаючи про проблемне повернення грошового ресурсу від даного банку, мало який бізнес (крім особистого бізнесу вузького кола зацікавлених осіб та власників), наважиться ввести свої гроші на рахунки «Надра Банку», а купувати гроші у Нацбанку – дорого. Тому, тільки дуже завищений відсоток за вкладом дає можливість «Надра банку», черпаючи ресурс від населення, повноцінно функціонувати.

Проживши все життя в Україні, нікому з нас не потрібно пояснювати про те, як у нашій країні легко вирішити будь-яку проблему за допомогою грошей. Так і історія з «Надра Банком». Гроші швидко закрили всім рот, і на сьогоднішній день виглядає так, що чесний банк, розплатившись з клієнтами, має право на гідне існування. Ніхто не згадує про те, як важко і боляче було кожному окремо взятому вкладнику (серед яких було багато пенсіонерів) пережити той момент їхнього життя. Потім, виплачуючи затриманий грошовий ресурс, точність нарахувань ніхто не обговорював. А там були й перетримані терміни депозитів, які вимагали детального перерахунку.

Відлуння тих років досі не дають спокійно спати окремим людям. Так, наприклад, тільки 29.05.2013 р. Верховний суд закінчив розгляд трирічного судового процесу між «Надра Банком» і його двома вкладниками, які довірили цьому банку 1’100’000 грн. кожен. Уклавши піврічний договір, дві фізичні особи досі не отримали повний розрахунок з банком, і звернувшись до суду за справедливістю, очікували його рішення з 2008 року. Зайвий раз переконавшись в умінні банківських юристів затягувати процес, задаємося питанням: де справедливість і кому потрібен такий депозит?

Сьогодні, пробуючи оцінити зі сторони дану ситуацію, важко однозначно відповісти – хто з них не правий. Адже цим клієнтам гроші були повернуті ще в грудні 2009 р., але їх вимога сплатити неустойку, звичайно, має підстави. Як би там не було заплутано і несправедливо, варто не забувати, що якби банк вчасно видав їм гроші, цього конфузу б не було. На жаль для банкірів, суд прийняв рішення на користь скривджених вкладників, що в черговий раз підтверджує можливість виграти суд з банком.

Продовження…

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Суд з банком
Імовірність виграшу суду з банком

Порівнюючи сьогоднішню юридичну та фінансову підкованість населення України з яким-небудь...

БАНК АВАЛЬ. Головне – клієнт. Але за окрему плату!

АВАЛЬ надає своїм клієнтам і інші послуги. 1. Клієнт-банк. Дійсно,...

Закрыть