ОЩАДБАНК. Причини “успіху”

ОщадбанкВивчаючи рейтинги банків, нав’язливо впадає в очі лідируюча позиція « Ощадбанку», який конкуруючи з безперечними лідерами серед приватних фінансових установ, посідає другу або третю позицію – гордо і впевнено протягом десятка років. Дійсно, будучи єдиним державним банком, такий фінансовий заклад приречений жити довго, але бідно. Задавшись питанням, чому «Ощадбанк» має такі високі показники, можна відзначити кілька важливих причин його «успіху»:

1. Враховуючи той факт, що існує ряд державних угод, які в обов’язковому порядку повинні відбуватися через «Ощадбанк», і представляючи розмір таких постійних грошових оборотів, сміливо можна говорити про велику і позитивну перспективу даного фінансового закладу.

2. «Ощадбанк» є монополістом на ринку обслуговування деяких державних і військових структур, фінансування яких стабільне, у великих обсягах, і цей грошовий потік не переривається.

3. Взявши на себе відповідальність за забезпечення пенсійних програм, «Ощадбанк» змушений був відкрити відділення свого банку в багатьох віддалених і навіть не густонаселених пунктах. Враховуючи важливість такого відповідального напрямку діяльності, навіть самий збитковий банк матиме фінансування у вигляді субсидій, але «потонути» такій важливій ланці нашого суспільства держава не дозволить.

Можна ще довго перераховувати важливість «Ощадбанку» в нашій країні, але при всій його величі і значущості, народна думка вельми різна, і більше схильна до негативного показника.

Горду позицію захисників «Ощадбанку» займають пенсіонери, які душі не чають в співробітниках даного закладу. Незважаючи на постійні сварки у вічних чергах перед касою, багато пенсіонерів презирливо ставляться до капіталістичних банків, твердо довіряючи тільки державній установі. Саме з цієї причини, немала частина депозитного портфеля «Ощадбанку» складається з грошей наших пенсіонерів (переважно військових). Багато дрібних державних організації з ряду причин (які навіть озвучувати не треба) змушені співпрацювати тільки з цим банком. І з плином часу, звикнувши до його примх і проколів, прекрасно відгукуються про нього. Але як тільки у них з’явиться можливість вибору – втечуть не замислюючись.

Наприклад: одне з регіональних відділень “Укрзалізниці”, отримавши від «Ощадбанку» значимий для себе кредит, змушене було всім колективом перейти обслуговуватися в «Ощадбанк». А так як дана умова кредиту навіть не підлягало обговоренню, то управлінці «Укрзалізниці» не довго думаючи, у наказовому порядку, перевели туди всі свої рахунки. Але умови обслуговування в попередньому банку були для них значно м’якшими і вигіднішими. Тому не сумніваюся, що як тільки термін кредиту закінчиться, все повернеться на свої круги.

І таких прикладів досить багато, а якщо порахувати державних службовців, добровільно-примусово переведених в «Ощадбанк» – величезна кількість. Тому можна твердо судити про примусове переведення організацій під «державне крильце».

Але у «Ощадбанку» є й противники…
Що стосується незадоволених роботою «Ощадбанку», то тут вже існує навіть перебір негативних емоцій, оснований на безвідповідальності як працівників фронт-офісу, так і самого керівництва банку.

Продовження…

2 комментариев к записи “ОЩАДБАНК. Причини “успіху””

  1. Марія пишет:

    На 50% неадекватно написана стаття. 1. Ощад – не єдиний держбанк. 2. Держструктури обслуговуються, наприклад, ще й Приватбанк (МІндоходов) і в ін 3. Далеко не все правильно.

  2. Анна пишет:

    Вважаю, що стаття написана в правильному руслі і слово “успіхи” не дарма взято в лапки. Подивіться навіть на зарплати співробітників відділень “Ощад”. Як 8 років тому були 2,5 тис.грн. так і залишилися.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
ПРИВАТБАНК. Чорний список

У статті «Кредитна історія - запорука отримання кредиту!» мною детально...

ПРИВАТБАНК. 1001 спосіб “кинути” клієнта

При розробці банківського продукту, перед кожною фінансовою установою стоїть завдання...

Закрыть