ПРИВАТБАНК. Довідка про закриття кредиту

ПРИВАТбанк«Кожна довідка, видана співробітником банку, перекладає заборгованість клієнта на виконавця даного документа»

Змоделюємо ситуацію.
Клієнт, повністю погасивши заборгованість перед банком, звертається до менеджера з проханням видати довідку про погашення. Менеджер, будучи зайнятим або не до кінця компетентним фахівцем, не помічає непогашену частину заборгованості (пеня, супровід, штраф, тіло, відсоткb, прострочене тіло, прострочені відсотки – нюансів багато, які в поспіху можна недобачити) , і видає довідку. Отримавши офіційний документ, позичальник більше не іде в банк. Банківське програмне забезпечення працює в автономному порядку, і без участі співробітників справляє на цю копійчану заборгованість нарахування, багаторазово збільшуючи її. І тільки по закінченню п’яти -шести місяців виявляється борг по кредиту, який давно вважали закритим. Позичальник, посилаючись на видану йому довідку, захищається в суді і виграє його. Тоді менеджер, що зробив помилку, виправляє «свої косяки» за свої гроші.

Судячи зі спілкування з працівниками ПриватБанку, можна говорити про злегка заплутане програмне забезпечення, яке не гарантує їм правильність відображуваних даних. Тому кожен з них уникає видачі довідки про погашення заборгованості, щоб потім, через півроку, самому не платити за помилки програми.

Якщо достатньо сильно наполягати на отриманні довідки, то вони видають стандартний документ, який втішає клієнта, але ні до чого не зобов’язує банк, а саме:

1. Стандартна довідка у них формується автоматично, підтягується вихідний номер і прізвище виконавця. Але на довідці відсутнє прізвище клієнта, є тільки ім’я та по батькові. Тобто, пред’являючи такий документ, не можна бути впевненим, кому саме він адресований.

Тому вимагайте від банкірів довідку з повними даними про себе, і з перерахуванням ваших паспортних даних. Перевірте правильність написання ваших даних, щоб у подальшому не стояло питання про приналежність даного документа до вашої особистості.

2. Текст довідки підтверджує відсутність заборгованості лише на дату видачі довідки, а відсотки нараховуються в кінці місяця. Значить, захищаючись у суді, юрист банку констатує правильність документа і існування заборгованості, що суперечить розумінню клієнта. І довідка є про закриття кредиту, і заборгованість є – і банк все одно правий. Цьому сприяє хитро складений текст довідки.

Вимагайте формулювання: « на ім’я … всі рахунки закриті». Рахунки неможливо закрити, якщо на них існує заборгованість. Якщо вам кажуть прийти через кілька днів, не сперечайтеся, з’явитеся повторно. Але йдіть тільки з правильною довідкою.

3. Національний банк дозволив ПриватБанку використовувати факсиміле, тому кожна довідка видається без мокрої печатки і живий підпису. За фактом – це чорно – білий папірець, який легко підробити. Як таким документом захищатися в суді, зрозуміти не можу. Нацбанк дозволив, а не заборонив. Тому вони дійсно можуть видавати такий документ, але на вимогу позичальника не мають права відмовити у видачі довідки з мокрою печаткою і обов’язковим підписом начальника.

Відмовити не мають права. Вимагайте довідку до останнього, телефонуйте на гарячу лінію, не щадіть їх. Пам’ятайте – банк вас не пощадить. Ви будете ще довго з ними розплачуватися, якщо не захистите себе правильним офіційним документом.

4 . Виконавець, який видав довідку, за інструкціями Національного Банку, зобов’язаний поставити свій штамп і підпис на цьому документі.

Знаю, що боротьба з такою потужною системою не залишає звичайному громадянину багато шансів. Але відстояти свої права в окремо взятому відділенні банку можна і потрібно. Пам’ятайте, що від ваших дій або бездіяльності залежить ваш майбутній фінансовий стан .

Продовження матеріалу…

3 комментариев к записи “ПРИВАТБАНК. Довідка про закриття кредиту”

 1. Владимир пишет:

  У меня в кредитногй истории было несколько проданных кредитов одного банка.
  Я обратился в банк и взял с банка довидки и про отсутствие задолженности, и про отсутствие открытых счетов, и про отсутствие открытых, закрытых и проданных кредитов.
  Отправил в Бюро кред.историй. Бюро кредитных историй получило от банка ответ, что все эти довидки были выданы мне ошибочно!!
  Все довидки у меня по форме: исходящий, дата, ФИО, паспортные данные, идентификационный код, суть вопроса, мокрая печать, подпись, фирменный бланк.
  И вот в итоге я ничего не могу добиться, чтоб записи банка в моей кредитной истории признали недействительными, их не удаляют, не корректируют, ссылаясь нга то, что банк сказал бюро, что он ошибся.. три раза подряд..
  Вот если чесно – мне поиг, ошибся банк или нет. Бумаги есть, значит ничего на мне нет

 2. Ірина пишет:

  Була у мене схожа ситуація з ПриватБанком, коли відкривала там соціальну карту. Справа в тому, що в навантаження до цієї карти обов’язково “впарюють” карту “Універсальна” аргументуючи тим, що карти один без одного не видаються, лише в парі. Пізніше я звернулася до відділення банку з метою закрити карту “Універсальна” та отримати документ про її закриття. Так ось – на папері, який мені видали, як-раз і була відсутня мокра печатка, на мою вимогу поставити печатку на документі, співробітник банку з роздратуванням відповіла, що там є факсимільна. Але на наполегливу вимогу з мого боку все-таки поставила мокру печатку, висловлюючи явне невдоволення.

 3. Марія пишет:

  Дуже дякую за розгорнуту інформацію! Це мені допомогло!

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
ПРИВАТБАНК. Cпівробітники

Кожен співробітник ПриватБанку потрапляє під «ковпак» постійного нагляду з боку...

ПРИВАТБАНК. Штрафи і пеня

Починаємо розділ про рейтинг банків України, звичайно-ж, з самого великого...

Закрыть