РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ. Продукти банку

АвальВсі тарифи Райффайзен Банку виглядають злегка завищеними і не дуже привабливими для клієнта, але…
Багато хто з нас вже «обпікся» на помилках інших банків, що не сумлінно відносяться до своїх обов’язків. Виправляючи ці помилки, і намагаючись впоратися з емоціями, перебували між двома «вогнями»: одержувачем, який ніяк не дочекається важливого платежу і банком – відправником, який з нез’ясовних причин, зробивши помилку, мучить клієнта безглуздими діями і затягує з виправленням помилкової операції. Така ситуація абсолютно неприйнятна для Райффайзен Банку.

Депозитні пропозиції даного банку мають вельми занижену процентну ставку по відношенню до своїх конкурентів, яка може мати різницю навіть в 7-10% від лідерів депозитного рейтингу. Суть в тому, що Райффайзен Банк має намір працювати тільки з серйозними клієнтами та відповідними сумами. А значить, не готовий витрачати свій час на дрібні угоди, які відволікають співробітників, здатних залучити «більший улов». Якщо розібратися в сутності депозитних програм, то приходимо до висновку, що інвестори мають джерела доходів значно прибутковіші, ніж банківський вклад. Отже, у банк несуть гроші тільки лише з метою зберегти і не втратити, всупереч загальній думці про заробіток. А хто ще може гарантувати збереження грошової маси, як не довгожитель банківської справи з європейською репутацією?

Кредитні пропозиції банку Аваль виглядають більш, як скромно. Його невеликий асортимент кредитів обмежується двома кредитними продуктами, які мають ряд абсолютно неконкурентоспроможних пунктів:
- Всі кредити розраховані тільки на клієнтів, які мають заробітну картку «Аваль Банку»;
- Найжорсткіший відбір претендентів на кредит, навіть за наявності ідеальної кредитної історії та стабільного заробітку. Цей банк легко і безпідставно відмовить навіть ідеальному клієнту, спираючись на незрозумілі обставини;
- Відсутня система лояльності.
Вважаючи, що такий фінансовий заклад приречений на «голий» кредитний портфель, я був дуже сильно здивований дізнавшись, що їхній план з кредитування складається з символічних двох виданих кредитів на місяць. А значить, цей напрямок і не планується розвивати. На відміну від всіх інших банків України.

Торкнувшись теми кредитування «Райффайзен Банк Аваль», варто відзначити явне небажання цього банку виступати з кредитними пропозиціями в нашій країні. Напевно, аналіз статистики повернення і загальної економічної ситуації не дозволяє широко розгорнути даний напрямок. Але все-таки: «Аваль» і кредитує, і кредитні картки роздає.

Пропонуючи кредити своїм клієнтам, «Аваль Банк» проводить суворий поділ між клієнтами, які отримують заробітну плату в цьому банку, і всіх інших. Кредитуючи тільки своїх зарплатников, цей банк практично не несе ризики по поверненню кредитів, а значить, чинить дуже обережно. Навчений досвідом кризового періоду, коли клієнти масово перестали платити за кредитами, даний банк віддав перевагу малоприбутковій, але довгостроковій перспективі.

Перебираючи клієнтами, банк видає кредит тільки бездоганній кандидатурі. При цьому, для оформлення заявки майбутньому позичальникові пропонується на підпис величезний пакет документів, який нереально відразу прочитати, зважаючи на його великій обсяг. Якщо клієнт підписався нерозбірливо, його повторно викликають для виправлення, і пропонують заново підписати цей документ. Не рідкісні випадки, коли кредитна справа, вже відправлене в архів з причини закриття кредиту, поверталося менеджеру для усунення помилок. Потім цей менеджер змушений був знову запрошувати клієнта, і пояснюючи йому ситуацію, що склалася, просив заново підписати документи на вже погашений кредит, лише тільки з метою належного оформлення пакету документів.

Здається, що це просто безглузда витрата часу. Але можливо – правильна?

Продовження…

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ. Історія та колектив

Банк "Аваль", який працює на території нашої держави з 27.03.1992...

ПРИВАТБАНК. Ідеально продумана СУЧГ

Відразу дам розшифровку абревіатури в заголовку статті. СУЧГ - система...

Закрыть