УКРГАЗБАНК. Найвигідніша іпотека

УкргазбанкІпотечна пропозиція Укргазбанку орієнтована на довгострокові відносини банку і клієнта. Тому процентна ставка має значення нижче середнього по відношенню до аналогічних пропозицій діючих кредиторів. Встановивши відсоток на рівні 18,8 % реальних річних від залишку заборгованості, УКРГАЗБАНК, як і всі інші банки, пропонує своїм клієнтам на вибір два види щомісячного погашення:
- Ануїтет;
- Класичний.
Від вибору щомісячного платежу, сума нарахованих відсотків не змінюється.

За умовами даного кредитного продукту, клієнта очікують наступні витрати:

1. Одноразова комісія 1 %. Комісія за надання позики – оплачується клієнтом у момент отримання коштів. Тобто існує можливість не оплачуючи дану комісію, просто отримати в руки суму на 1 % менше, ніж за договором кредитування.

2. Страховка (приблизно) 1 % від вартості застави на рік. Страхування заставного майна є наріжним каменем іпотечного кредитування, тому всі іпотечні кредити підлягають обов’язковому страхуванню. Дана страховка розділяється на дві найважливіші складові :
- Страхування життя позичальника;
- Страхування застави.
В середньому кожен вид має розмір від 0,4 % до 0,6 % від оціночної вартості запропонованого в заставу майна. В цілому виходить близько 1 %.

3. Оціночні послуги. Оцінка майна проводиться акредитованими агентствами і лише за рахунок іпотекоотримувача. На підставі даної оцінки, буде розрахована сума запропонованої позики. За умовами іпотечного кредитування Укргазбанку, сума кредиту не може перевищувати 80 % від реальної собівартості застави. У роботу оцінювача так само входить обов’язок визначити ліквідність застави. Так як на сьогоднішній день існує велика кількість дорогого, але абсолютно не затребуваного майна, то у випадку з можливою його продажею, банк може зіткнутися з непереборною перешкодою, пов’язаним з його реалізацією. У середньому по Україні послуги оцінювача обходяться позичальникам приблизно від 1 % до 4 % від вартості застави.

4. Нотаріальне оформлення. У забезпечення позики, всі банки світу вимагають накладення арешту на запропоноване в заставу майно. Тому, віддавши в заставу своє «добро», іпотекоотримувач тимчасово не може продати або подарувати його. З’явившись до нотаріуса, всі сторони зобов’язані прочитати текст іпотечного договору, погодитися з ним, і на підтвердження його законності підписати тристоронній договір. Вартість нотаріальних послуг оцінюються індивідуально, і становить від 500грн. і більше.

5. Держмито 1 % від оцінки майна.

6. Відкриття рахунку. Символічна плата за відкриття рахунку складає близько десяти гривень, але вона існує і я не в праві про неї промовчати.

Щоб не бути голослівним, варто детально розглянути подібну угоду.

Моделюємо ситуацію: бажаємо отримати іпотечний кредит на вторинному ринку, сума кредиту 500’000 грн. Термін погашення – 10 років.

При оформленні:
Одноразова комісія складе 500’000 * 1 % = 5’000грн.
Страховка – 500’000 * 1 % = 5’000грн.
Оцінка 500’000 * 1,5 % = 7’500грн.
Нотаріальне оформлення 500грн.
Держмито 500’000 * 1 % = 5’000грн.

Разом: близько 20’000 – 25’000грн. в момент оформлення угоди.

Наступні витрати будуть залежати від інтенсивності погашення заборгованості, але якщо строго дотримуватися графіка, нас чекає сума щомісячного внеску (при ануїтетному платежі) 9’269 ,00грн. щомісячно протягом 10 років. У випадку з класичним підходом, розрахунки такі:
- Тіло кредиту, 500’000 / 120 ( місяців ) = 4166,67 грн. ;
- Відсотки за перший місяць 500’000 / 365 * 30 * 18,8 % = 7’833,33грн. Наступні місяці будуть мати спадну тенденцію у міру зменшення тіла.
Загальна сума до оплати за перший місяць складе 12’000грн.

Так, в загальній складності, цей кредит протягом 120 місяців матиме нараховані відсотки в розмірі 473’916,30грн. З урахуванням страхових платежів позичальник сплатить 5’000*10 = 50’000грн. страховки.

Виходить, що іпотекоотримувач, при оформленні даного іпотечного продукту, за 10 років повинен сплатити:

Повернути тіло кредиту – 500’000грн.
Погасити нараховані відсотки – 473’916,30грн.
Оплатити страховку 50’000грн.
Витрати з оформлення іпотеки – 20’000грн.

Разом, через 10 років клієнт повертає банку 1’043’916,3грн.
Варто врахувати той факт, що дані розрахунки проводилися на десятирічний період. У разі оформлення позики терміном (припустимо) на 5 років сума нарахованих відсотків буде в два рази менше, на 20 років – в два рази більше.

Кредит надається особам, які досягли 20-ти річного віку. Максимально можливий вік – у 65 років кредит повинен бути закритий. Максимально можливий період 20 років. Великий вибір акредитованих страхових компаній, оціночних та нотаріальних контор. Єдиною перепоною на шляху до даної кредитної пропозиції можна вважати відсутність високих, офіційних і стабільних доходів.

Не дивлячись на таку велику отриману суму розрахунків, хочу відзначити, що дана кредитна пропозиція є однією з найвигідніших в Україні на сьогоднішній день. У порівнянні з іпотечною пропозицією (припустимо) АКТАБАНКу, який сьогодні пропонує 26 % річних, можемо тільки здогадуватися про собівартість такого продукту.

Варто відзначити відсутність додаткових комісій Укргазбанку, що не збільшує витрат по цьому кредиту. А супутні витрати на страховку, нотаріуса та оцінку єдині на території всієї України, тому будуть супроводжувати будь-який іпотечний кредит в будь-якому банку.

В цілому, роботу Укргазбанку можу порівняти з швейцарськими годинниками, що з роками доводять свою високу якість .

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
УКРГАЗБАНК. % помірний, але надійний

Як і личить серйозному банку, УКРГАЗБАНК, поважаючи свого клієнта, не...

УКРГАЗБАНК. Стабільність на газі

Заснований в 1993 році, «УКРГАЗБАНК» відсвяткував двадцятиріччя свого успішного існування...

Закрыть