Безпека розрахунків в мережі

Расчеты через интернет

Технологічний прогрес дозволяє зручним чином здійснювати всі фінансові операції (перегляд транзакцій і стан заощаджень, оплата послуг, покупка товарів і т. д), не відходячи від особистого комп’ютера. Немає нічого простіше, як переслати кошти за товар або послугу, сплатити покупку. Банківські установи та інші фінансові структури усвідомлюють перспективу даного напрямку, тому розвивають і вдосконалюють систему електронного банкінгу. Проте, разом з легкістю і доступністю здійснення електронних платежів, виникають зовсім нові шахрайські дії, безпосередньо спрямовані на крадіжку грошових коштів.

Трояни – основний ризик при здійсненні електронних платежів, так як сьогодні галузь написання різного роду вірусів вже давно суміжна з комерцією. Насправді, ваш ПК несе в собі величезний набір корисної інформації для шахраїв: починаючи від паролів на електронну пошту, і закінчуючи секретними фразами до ваших банківських рахунків. Саме тому, подбати про цифрову безпеку свого ПК рекомендується завчасно.
Рекомендується. Скористайтеся найнадійнішим засобом безпеки – апаратним брандмауером. У випадку якщо ви не маєте цієї можливості, скористайтеся надійним програмним фаєрволом, який запобіжить несанкціонованому злому ПК. Також встановіть пару антивірусів в комбінації з фаєрволом.
Не рекомендується. Не заходьте на Інтернет-ресурси з сумнівним змістом, не відкривайте невідомі розсилки листів на електронну пошту. Пам’ятайте, що для зараження вашого ПК вірусом досить буде всього лише ввести адресу сайту в рядку браузера.

Кейлогери – це програми, за допомогою яких шахрай має можливість записати все, що ви вводите з клавіатури, і після чого витягти необхідну для себе інформацію. Шахраї застосовують бездротові засоби зв’язку для того, щоб проникнути в закриту торгову мережу і отримати конфіденційну інформацію. Також, шахрай має можливість отримувати інформацію за допомогою засобів Інтернет або з безпосереднім фізичним доступом до ПК.
Рекомендується. Скористайтеся стандартним набором спеціальних засобів електронного захисту. Виключіть всі методи зчитування даних, включаючи також оптичні дискові накопичувачі, USB порти.
Не рекомендується. Не потрібно відкривати і скачувати файли та інформацію з неофіційних джерел, а також заходити на сайти з сумнівним змістом.

І ще один, важливий канал витоку вашої секретної інформації – це напрям електронного шахрайства під назвою «соціальна інженерія». В даному випадку, «соціальна» означає те, що всю інформацію віддаєте безпосередньо ви, і ваш діалог ведеться не з машинами, а з людьми. Тут задіюються абсолютно різні засоби і методи: починаючи від банального виманювання секретної інформації у довірливих користувачів шляхом надання фальшивого сайту, який є ідентичним оригіналу, і до «телефонного лайв» (вам дзвонить підготовлена ​​людина, яка представляється співробітником банку і просить клієнта повідомити йому інформацію щодо банківських реквізитів, пін-кодів пластикових карт, секретних фраз).
Рекомендується. Ні в якому разі не повідомляйте свою інформацію в телефонному режимі, ким би не представлявся ваш співрозмовник. Краще зробити зворотний телефонний дзвінок у відділення банку і прояснити всю ситуацію, що склалася.
Не рекомендується. Не залишайте свою конфіденційну інформацію на сторінках із сумнівним змістом, а також не розголошуйте особисті дані третім особам у телефонному режимі.
І пам’ятайте, що основні принципи безпеки – це ваша поінформованість і обережність в діях, за допомогою яких ви зможете безпечно скористатися перевагами платіжних систем та електронного банкінгу.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Безпека розрахунків в мережі”

 1. Ангеліна пишет:

  Хороша стаття, не стикалася з такою проблемою. Але обережність не завадить, так як встановила програму на планшет для оплати послуг і при установці деяких додатків, спливає віконце на дозвіл до таких-то даними (паролі, контакти). Дуже актуальна інформація.

 2. Анна пишет:

  Дуже корисна, інформативна стаття! На щастя, з шахрайством в операціях з електронними грошима не стикалася. Намагаюся не розголошувати свої персональні дані сумнівним особам і якнайкраще убезпечити свій комп’ютер від непотрібного стороннього доступу.

 3. Ігор пишет:

  Ну не знаю, я вже не перший рік користуюся «Касперским», як тільки встановив, в опціях відразу поставив весь захист на максимум, включив хмарний захист і т.д. Не сперечаюся, може він і навантажує систему конкретно, зате він самий надійний. Скільки фінансових операцій не проводив, завжди все нормально було.

 4. Константин пишет:

  Від нових вірусів, ніхто не застрахований. У мене були випадки, коли навіть доктор Веб пропускав шкідливе ПЗ, правда після оновлення відловлював. Нікому не кажіть ключі, не серфіть по сумнівних сайтах. Персональний банкінг вже прийшов до нас в життя і нікуди не піде, піклуватися про електронну безпеки потрібно всім.

Оставить комментарий

Подробнее в WM, Важливо!
ФГВ
Покращено захист вкладів

З метою запобігання впливу політичної та економічної ситуації, що склалася...

Афери
Будьте пильними! Новий метод шахрайства!

Редакції сайту надішло запитання від читачки, у відповідь на яке ...

Закрыть