Бізнескредит

БізнескредитКредитування бізнесу
Ще матеріали по темі:
Кредитування бізнесу. Ч.2
Бізнескредит без врахування доходів
Бізнескредит без застави
Золота бізнескредитка
“Партнерка” для бізнесу
Овердрафт підприємцю
Поганий бізнескредит. Хто винен?

Першочерговим завданням кожного підприємця є розвиток і розширення власного бізнесу, з кінцевою метою – збільшення прибутку. Заглядаючи в історію будь-якої бізнесу, ми практично завжди бачимо, що фундаментом його відкриття та подальшого розвитку було запозичення грошових коштів з фінансових структур, або – з інших галузей бізнесу.

Так чи інакше, кожен підприємець час від часу відчуває фінансові труднощі, з яких найпростіше вийти, звернувшись у банк за фінансовою підтримкою.

Чи допомагає сучасна українська банківська система підприємцю?
Допомагає, але природно – у своїх інтересах. Тому досконально вивчає кожну окремо кандидатуру на отримання кредиту.

Банки сьогодні дуже ретельно перебирають потенційного позичальника, пильно розглядають доходи підприємця, вивчають його політику управління бізнесом, детально розглядають перспективу майбутніх доходів. Багато суб’єктів господарської діяльності, вивчивши порядок видачі кредиту, і знаючи про брак грошового ресурсу в своєму бізнесі, пробують обдурити банк. Для цього у звітах податковійї інспекції значно перевищують власні доходи. Далі, використавши неправдиву звітність, завірену податковою службою, надають її в банк і вимагають від кредитора, під свої високі доходи – велику суму кредиту.

Це явище отримало настільки масовий характер, що фінансові установи сьогодні навчилися виявляти несумлінних клієнтів шляхом ретельного аналізу їх підприємницької діяльності. А виробивши “імунітет” на таких “хитрих” клієнтів, структури банківських підрозділів поступово виходять на «чистий» кредитний портфель, тим самим захищаючи себе від витрат на судові витрати, і плануючи в найближчому майбутньому зниження процентних ставок по кредитуванню малого бізнесу.

Сьогодні в банк щодня приходять дрібні підприємці з проханням видати кредит на розвиток бізнесу. У разі, якщо доходи даного суб’єкта дозволяють здійснювати поетапне погашення запитаної суми, банк із задоволенням видає такий кредит. Але на практиці, багато дрібних підприємців, економлячи на податках, переривають свою підприємницьку діяльність. У цьому випадку банк не має можливості провести точну оцінку фінансового стану клієнта, і як наслідок – відмова у видачі кредиту. Іншими словами, економлячи на податках протягом одного – двох місяців, підприємець позбавляє себе можливості отримати кредит, і конкурентноспроможно розвиватися у відповідності з вимогами сьогоднішнього ринку.

За умови прибуткового і перспективного ведення власного бізнесу, підприємець надає банку податкову декларацію з доходом, що значно перевищує дохід найманого працівника. Саме з цієї причини видати кредит підприємцю значно легше, ніж фізичній особі, яка приносить довідку про доходи з мінімальними показниками (найчастіше – “завдяки” конвертній системі). Тому банку набагато вигідніше оформити одного підприємця, як прийняти заяву від найманого працівника або державного службовця (які також похвалитися великими зарплатами не можуть).

Бізнес середньої ланки, орієнтуючись на банк, в основному претендує на великі суми і короткі терміни. Найчастіше дана потреба викликана проведенням однієї значущої для нього угоди, з завідомо позитивним результатом. Нерідкі випадки, коли наприклад фермер звертається до банку з проханням видати йому в кредит суму грошей, необхідну для оплати паливно-мастильних матеріалів в сезон збору врожаю. Уклавши таку угоду напередодні збору, фермер не затримує видані кошти на власних рахунках, а неодмінно перераховує їх у рахунок оплати за отриманий товар або виконану роботу. Продавши першу партію врожаю, всю суму «кидає» на кредит, закриваючи його і оплачуючи нараховані відсотки тільки за цей короткий період часу. У цій угоді фермер несе витрати за нарахованими відсотками і втрачає тільки на комісії за видачу кредиту. Поставивши на чашу ваг: урожай, що вимагає неодмінного збору і невеликі витрати по кредиту, даний фермер правильно розставив пріоритети і поступив тактично вірно.

Продовження статті…

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Заборгованість на картці без кредитного ліміту

Ще матеріали по темі: Кредитна карта – переваги Кредитна карта...

Витрати з кредитки, про які ми не знаємо

Ще матеріали по темі: Кредитна карта – переваги Кредитна карта...

Закрыть