Кредит підприємцю без врахування його доходів

БізнескредитЩе матеріали по темі:
Кредитування бізнесу. Ч.1
Кредитування бізнесу. Ч.2
Бізнескредит без застави
Золота бізнескредитка
“Партнерка” для бізнесу
Овердрафт підприємцю
Поганий бізнескредит. Хто винен?

В продовження теми кредитування українського бізнесу, пропоную детально розглянути можливі варіанти отримання кредиту вітчизняним підприємцем. Бажаючи докладно описати тонкощі і точно зважити ризики, які очікують бізнесмена в настільки заплутаній справі, я обов’язково акцентую увагу на витратах позичальника, підтверджуючи свої розрахунки конкретними цифрами з чинної кредитної пропозиції одного з українських банків.

Навмання вибрав один з молодих перспективних банків українського ринку – «АКТАБАНК», і пропоную розглянути його нішу кредитування. Хочу відзначити його конкурентну спроможність і швидкість прийняття рішення щодо поданої йому кредитної заявки. Як і всі українські банки, він має ряд пропозицій і всіляких варіацій в галузі кредитування українського підприємця.

Кредит для підприємця без урахування його доходів.
Припустимо, клієнт – підприємець, звернувся у відділення даного фінансового закладу, з метою зайняти кошти. У разі, якщо сума не перевищує розмір в 20’000 гривень, така заявка буде оформлена без надання довідки про доходи. Цей варіант добре підходить підприємцю з невеликим доходом, або всім тим, хто звітуючи перед податковою, значно зменшує свій прибуток, виходячи із власних міркувань економії або безпеки.
У такому випадку банк має можливість запропонувати клієнту кредит:
- З максимальною сумою 20’000 гривень;
- Строком до тридцяти шести місяців;
- Процентна ставка 0,01%;
- Комісія за видачу кредиту 2,25%;
- Щомісячна комісія 3,25%.

На перший погляд може здатися, що банк нічого не має з такого кредиту, унаслідок того, що процентна ставка створена для клієнта і не має на увазі дохід для банку. Дійсно, даний вид кредитування не орієнтований на дохід від процентної ставки, але щомісячна комісія в 3,25% істотно компенсує, а в деяких випадках і перевищує нарахування відсотків. Побачивши рекламу з такою процентною ставкою, клієнт, не розібравшись в суті, можливо укладе договір, навіть і не здогадуючись про майбутні витрати. Можна було б говорити про те, що це і є «підводні камені» даного кредиту, якби не чесність і відкритість кредитчиків по відношенню до клієнтів. Умовляючи клієнта на кредит, менеджер банку акцентує увагу на комісійному зборі, аргументуючи цей маркетинговий виверт як рекламу для залучення клієнта в банк, і чесно озвучує клієнту всі цифри щодо його кредитної заявки. З власного досвіду – в даній фінансовій установі політика кредитування спрямована на довірчі відносини між банком і клієнтом.

Як бачимо з умов кредитування, існує не тільки щомісячна, а й одноразова комісія, оплачувана при видачі кредиту.

Давайте розглянемо даний кредитний продукт, з урахуванням точних цифр і з поетапним моделюванням ситуації.
Для оформлення такої заявки достатньо буде пред’явити менеджерові банку паспорт, код та телефони трьох контактних осіб. Розгляд такої заявки відбувається протягом доби, по закінченню яких покупець чи отримує відмову, або одержує кредит.

З умов даного кредиту розрахуємо суму щомісячного платежу:
Припустимо, клієнт погодився на оформлення кредиту терміном на 36 місяців (максимальний період, запропонований банком на таку суму).

20’000 / 36 = 555,55 грн. – Тіло кредиту.
20’000 / 3,25% = 650 грн. – Щомісячна комісія.
З розрахунку на кредитному калькуляторі, при процентній ставці 0,01% отримуємо першу (і найбільшу) суму відсотків 0,17 грн.

Підсумовуємо:
555,55 +650 +0,17 = 1’205, 72 – сума щомісячного платежу розглянутого кредиту.

Оскільки в умові цього кредитного продукту є комісія за відкриття кредитного рахунку, то від видаваної суми 20’000грн. віднімаємо 2,25%, після чого, клієнт отримує на руки:

20’000-2, 25% = 19’550грн.

Маючи в своєму розпорядженні усі дані, легко можемо розрахувати суму переплати за весь період:

1’205, 72 * 36 = 43’405, 92грн. – Сума повернутих банку грошей.
43’405 ,92-19 ’550 = 23’855, 92грн. – Переплата по кредиту.

Аналізую цей кредит ми дійшли висновку, що отримавши на руки 19’550грн, через три роки клієнт повертає 43’405, 92грн. Хочу сміливо сказати, що такі розрахунки сьогодні не є «страшилками», а цілком прийнятними умовами для українського підприємця, тому що на сьогоднішній день дешевий кредит знайти практично не можливо.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Кредитування бізнесу. Ч.2

Ще матеріали по темі: Кредитування бізнесу. Ч.1 Бізнескредит без врахування...

Бізнескредит

Кредитування бізнесу Ще матеріали по темі: Кредитування бізнесу. Ч.2 Бізнескредит...

Закрыть