Кредитування бізнесу. Ч.2

БізнескредитЩе матеріали по темі:
Кредитування бізнесу. Ч.1
Бізнескредит без врахування доходів
Бізнескредит без застави
Золота бізнескредитка
“Партнерка” для бізнесу
Овердрафт підприємцю
Поганий бізнескредит. Хто винен?

Приведу ще один яскравий приклад кредитування середнього бізнесу.
Заповзятливий молодий чоловік з’явився в банк з повним пакетом документів про організовану, але не доведену ним до кінця угоду:
- Договір із заводом з виготовлення і переробки добрив на продаж N-кількості товару;
- Договір, укладений із «Укрзалізницею» про обсяг, час, шлях, і ціну доставки даного товару покупцеві, що знаходиться на території Болгарії;
- Договір, укладений з покупцем (у двох примірниках: болгарською та українською мовами, переклад – завірений у нотаріуса), про купівлю даного обсягу добрив, конкретною організацією.
Суть прохання підприємця до банку полягала в тому, що-б банк виступив «Гарантом» перед усіма учасниками даної угоди, за окрему винагороду, яке буде вирахувано з доходу підприємця. Прохання було відхилене, оскільки фінансова установа не контактувала з даним суб’єктом (на його жаль). А значить – не знала про його схильність до афер (або відсутність такої). А з’ясовувати його репутацію не було часу.
У терміновому порядку було прийнято рішення – видати короткостроковий кредит під заставу майна, що належало даній особі. З огляду на те, що всі сторони були зацікавлені в якнайшвидшій видачу, кредит був виданий протягом трьох днів. Завдяки згуртованій роботі клієнта та банку, в даному випадку виграли всі: продавець, постачальник, покупець, посередник і банк, який заробив на короткостроковому кредиті.

Цей випадок – яскравий приклад того, як саме банки підтримують і стимулюють середній бізнес. Одночасно з цим, такі приклади показують підприємцям можливість здійснювати більш глобальні угоди, за умови взаємної роботи з банком.

Почавши пропонувати підприємцям приклади сміливих ходів і мудрих рішень, які грунтуються на банківській підтримці, хочу запропонувати варіант, який заслуговує уваги бізнесменів, що дивляться на перспективу.

Існує такий банківський продукт, як поновлювана кредитна лінія. Тобто клієнт звертається в банк за оформленням довгострокового кредиту (максимальний термін такого банківського пропозиції складає 20 років), оцінює своє майно, закладає його банку, і має у себе на кредитовом рахунку достатньо значний ліміт, яким може скористатися в будь-який момент. До тих пір, поки клієнт не користується кредитним лімітом, банк не нараховує відсотки і не вимагає будь-якої іншої оплати, єдина стаття витрат у даному випадку – це страховка. Але як тільки клієнтові знадобилася дана сума (або не вся сума), він звертається в банк і в той же день отримує через касу необхідний ресурс, в межах свого ліміту.

Банк, не обмежує підприємця термінами повернення, враховуючи, що кредит оформлений на 20 років. Клієнт може скористатися всім строком, а може повернути на наступний день. Але найчастіше бізнесмени швидко закривають позичену суму і знову мають можливість скористатися нею. Для кращого розуміння цієї послуги, поновлювану кредитну лінію можна порівняти з кредитною картою, але на більш значну суму кредитного ліміту.

Часто можна почути таке питання: а чи можуть банки видати кредит на відкриття бізнесу? Так, дійсно, банки кредитують на відкриття бізнесу, АЛЕ …
Цьому повинні супроводжувати сприятливі умови, і безліч факторів, які гарантують повернення позичених коштів. Наприклад, вже діючий бізнесмен вирішує паралельно відкрити ще один напрямок своєї господарської діяльності. Тобто, маючи стабільний дохід з діючого бізнесу, підприємець має можливість оплачувати кредит на відкриття нового бізнесу за рахунок вже існуючого.

У цьому випадку позичальник надає банку крім стандартного пакета документів, відповідно до запитаної суми (а якщо того вимагає ситуація – закладає власне майно), але одночасно з цим звітує перед банком, на що саме будуть витрачені кредитні кошти. Банк, будучи зацікавленим у стабільності і прибутковості свого клієнта, зажадає від позичальника докладний бізнес-план, в якому будуть відображені точні цифри передбачуваних доходів, і очікуваний прибуток. У такій ситуації і банк, і підприємець знаходяться в одній упряжці. Висококваліфіковані фінансисти, що працюють не перший рік в банку, з точністю розрахують окупність запропонованого проекту. У разі якщо бізнес-план складений на підставі реальних цифр, запропонований сегмент ринку дозволяє розгорнути конкурентне підприємство, і передбачуваний прибуток прорахований вірно, банк сміливо пропонує платоспроможному клієнтові кредит на відкриття бізнесу. У даній ситуації бізнесмен впевнено входить в ринок, так як його бізнес-план після ретельної перевірки не є вигадкою, а відноситься до реальної бізнес-пропозиції, схваленої професіоналами.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Бізнескредит

Кредитування бізнесу Ще матеріали по темі: Кредитування бізнесу. Ч.2 Бізнескредит...

Заборгованість на картці без кредитного ліміту

Ще матеріали по темі: Кредитна карта – переваги Кредитна карта...

Закрыть