Брокбізнесбанку – кінець. Що робити вкладникам

Брокбізнесбанк

11.06.2014 року НБУ був запущений ліквідаційний процес неплатоспроможного Брокбізнесбанку. Рішення щодо визнання банківської ліцензії недійсною та її подальшого відкликання, а також ліквідації банку, було прийнято Правлінням НБУ з урахуванням пропозиції ФГВФО, при цьому керуючись чинним законодавством України. Нагадаємо, що ще наприкінці травня цього року ФГВФО вніс пропозицію відкликати ліцензію і приступити до ліквідаційного процесу проблемного Брокбізнесбанку. Таке рішення було обумовлено відсутністю потенційних інвесторів, які могли б придбати дану банківську установу повністю, або ж окремі її активи.

Раніше, одним з потенційних інвесторів Брокбізнесбанку був Укргазбанк. Проте вже в кінці травня він не підтвердив Фонду гарантування вкладів свою згоду. Не вдалося також продати проблемний банк і частинами. На придбання кредитного та депозитного портфелів претендували Дельта банк і Альфа-Банк, але пізніше обидва вони відмовилися.
Згідно з Постановою Правління НБУ від 10.06.2014 року про відкликання банківської ліцензії, було призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів для здійснення ліквідаційного процесу Брокбізнесбанку. Це провідний інженер з питань, що стосуються врегулювання неплатоспроможності банківських установ відділу запуску ліквідаційного процесу Куреной А. В.

Що робити далі вкладникам Брокбізнесбанку, і які поради дає ФГВФО, ми розглянемо далі.

Встановлений період для відшкодування вкладникам Брокбізнесбанку грошових коштів.
Для безпосереднього отримання вкладниками Брокбізнесбанку грошових коштів, в період з 18.06.2014 по 29.07.2014 включно, необхідно звернутися в установу банку-агента Райффайзен Банк Аваль. Здійснення гарантованого відшкодування суми грошових коштів буде виконуватися, в точній відповідності із Загальним реєстром вкладників, які мають право отримувати виплати вкладів за рахунок ФГВЛФ.
У разі, якщо вкладник не зміг звернутися за відшкодуванням коштів у банк-агент у відведений для цього період часу, виплати здійснюватимуться на підставі індивідуальних письмових заяв цих осіб безпосередньо у ФГВФО до дня внесення відповідного запису до Єдиного держреєстру щодо ліквідації банківської установи як юридичної особи.

Виплата відшкодування вкладникам. Куди звернутися, і з якими документами.
Для того щоб отримати гарантовану суму грошового відшкодування вкладникам Брокбізнесбанку, в першу чергу клієнт повинен звернутися в банк-агент Райффайзен Банк Аваль, і надати оригінали свого паспорта та ідентифікаційного номера. Також відшкодування буде здійснюватися іншим особам на підставі довіреності, яка обов’язково повинна бути нотаріально засвідчена. Для відшкодування грошових коштів на підставі свідоцтва про право на спадщину, необхідно спочатку звернутися до відділення Брокбізнесбанку.
За договорами банківського депозиту, а також договорами банківських рахунків (карткові, поточні рахунки) всі виплати будуть виконуватися згідно з розміром вкладу, включаючи відсотки, які були нараховані на момент прийняття рішення правлінням НБУ щодо внесення банківської установи в категорію неплатоспроможних, але не більше, як 200 000 грн.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Брокбізнесбанку – кінець. Що робити вкладникам”

 1. Володимир пишет:

  Регулятору варто задуматися над більш жорстким контролем над фінансовими організаціями. Брокбізнесбанк був досить потужною структурою, та і якість роботи банку було на прийнятному рівні. Сумно, що все так закінчилося.

 2. Катрін пишет:

  Сумно, але відверто не розумію людей, які вкладали свої “кровні” в цей кишеньковий банк, адже це всього лише було питання часу, коли він “накриється”. Невже досі можна когось заманити лише великими відсотками.

 3. Анна пишет:

  Добре, що хоча б вклади віддадуть і навіть відсотки, а не так, як було не так давно з одним банком – збанкрутував, закрився, а людям гроші повернув лише через якийсь час, і то треба було вибивати їх.

 4. Тоня пишет:

  Мене звичайно ця новина дуже засмутила. У мене депозит в цьому банку, ще пів року, переривати договір не хочеться тому що втрачаю відсотки, при чому не малі. А як правильніше вчинити не знаю.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Автокредит
Міфи про автокредитування. Ч.2

Міф 6. Оформити автокредит на комерційний транспорт неможливо. Кожен бажаючий...

Автокредит
Міфи про автокредитування. Ч.1

Придбання автомобіля, а особливо в кредит, досить відповідальний і важливий...

Закрыть