Буде чергова криза?

Криза банків

Враховуючи сьогоднішній неймовірний попит на споживче кредитування, багато банкірів сходяться на думці, що грядуть якісь зміни. Але беручи до уваги сукупність всіх показників, ці зміни не можуть бути в кращу сторону. Чесно кажучи, мою пам’ять постійно відвідують спогади 2007 – 2008 року, коли всі банки навперебій видавали кредити, без детального аналізу позичальників.

Подальший сценарій розвитку подій нікому нагадувати не потрібно, оскільки кризові відгомони тих років досі тиснуть на нашу економіку. І під їх же приводом, нам не піднімають зарплату.

Аналізуючи кредитну політику всіх банків України, я звернув увагу на якусь «халатність» великого числа банкірів, готових кредитувати навіть бомжів. І я не перебільшую. Кредитні менеджери цих банків закривають очі на зовнішній вигляд клієнта, беруть паспортні дані і якщо у нього чиста історія кредитування, сміливо видають йому гроші. При цьому розуміючи, що такий «чудо-позичальник» навряд чи ще хоч один раз зайде в цей банк, так як грошей на погашення у нього ніколи не буде.

Я ще розумію, коли жадібний кредітчик заради власної вигоди (премія, бонус) дає клієнту бритву поголитися і одягає в свій піджак для фото. Але сьогодні менеджери фотографують як є , і відправляють справу на розгляд. Значить, начальство все знає. Тоді виникає цілком резонне питання – чому гроші так легко роздають?

Відповідь перша, і найжахливіша – банки позбавляються готівкової гривні. Справжній провісник інфляції. Якщо ми з вами, будучи домосідами і обмеженими від всеукраїнських показників можемо, аналізуючи такі прості речі, розгледіти перші ознаки нового витка передкризових симптомів, то чому – ж тоді провідні аналітики нашої держави не заявляють про це привселюдно. Чи їх тримають тільки для «ток шоу»? Всім давно зрозуміло, що наша влада працює тільки на нашу владу, тому політичної теми старатимусь більше не торкатися.

Намагаючись розгледіти ознаки чергової кризи, поверхнево подивимося на українську економіку, яка, не дивлячись на постійно зростаючу інфляцію, безперервно збільшує зовнішній борг, причому під високі відсотки. Знаючи зсередини кредитну залежність, можу тільки уявити, у що перетвориться життя кредитозалежної країни в разі відмови в черговій позиці.

Зі слів провідних експертів нашої держави, в кінці 2013 року очікується девальвація гривні. В якому обсязі і на який період – невідомо. Але з упевненістю кажуть про підвищення вартості житлово -комунальних послуг, цін на продовольство, і як завжди – на паливо. А якщо врахувати незрозумілі відносини з Росією, то передноворічна ситуація, що стала вже традиційною, також може «підлити масла у вогонь».

Аналізуючи історію нашої держави бачимо, що за один рік до будь-яких виборів, у нас був позитивний економічний стан справ. Хочеться сподіватися, що ця традиція не буде порушена. Тоді ми ще рік поживемо без особливих змін.

Беручи до уваги показники валютно – обмінних операцій, підкреслимо той факт, що громадяни нашої країни скуповують валюту в більших обсягах, ніж продають. Наприклад, в липні 2013 року куплено валюти на 800’000’000 грн. більше, ніж продано. І це при тому, що пів країни, приїжджаючи із заробітків, безперервно здає валюту. А значить, не чекаючи оголошення кризи, народ «заготовлює» валюту, нехтуючи гривнею. Так уже нас життя навчило.

Криза 2008 року підкреслила високий ризик оформлення кредитів в іноземній валюті. Тому, на даний момент практично неможливо зустріти людину з доларовою позикою. А значить, ми вміємо вчитися, хоча застосовуємо науку не завжди там, де потрібно. Сьогодні часто можна почути від клієнта бажання оформити депозит у доларах або в євро. Нарікаючи на непередбачувану політичну обстановку, народ боїться чергових змін. Але це не той випадок, коли можна врятувати свої гроші. Так як раптовий обвал банківської структури зупинить виплати абсолютно всіх депозитів, не розділяючи їх по валютах, або яким-небудь іншим ознакам.

Відповідаючи на питання – чи буде чергова криза, сьогодні не можна дати точну відповідь. Але як вчили батьки, ми повинні бути готові до будь-яких життєвих труднощів. Тим більше, що кризи минулих років довели свою жорстокість, а головне – непередбачуваність.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Буде чергова криза?”

 1. Ася пишет:

  Останнім часом відбувається тотальне залякування подібними кризами із завидною регулярністю. Комусь явно це вигідно. Ну а що стосується ризику втрати грошей, так зберігання їх і в банку, і під матрацом від цього не вбереже.

 2. Вікторія пишет:

  Фінансові аналітики складають прогнози, а банки цим користуються, створюючи ажіотаж навколо подібних ситуацій. Більшість нашого населення дуже далека від розуміння елементарних речей, от і приймають все за чисту монету.

 3. Нина пишет:

  Так, але насправді не зрозуміло, чи вони дійсно позбуваються готівки, чи тільки роблять вигляд, що позбавляються її. Все одно криза відбувається завжди несподівано.

 4. Анастасія пишет:

  Щось і в мене складається враження, наче банки так і хочуть позбутися готівки. А враховуючи той факт, що криза наступає кожні 4-5 років, то всі деталі вказують на її імовірність.

 5. Антоніна пишет:

  Я спокійно відкриваю депозит в Укрсиббанку уже другий рік і загалом не переживаю по цьому приводу. Проте стараюсь слідкувати за ситуацією у світі фінансів. А іноземну валюту люди вже не перший десяток років притримують “на всілякий випадок”, і не дивно, наш народ звик до непередбачуваних ситуацій в економіці.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Симптоми банкрутства банку
Симптоми захворювання банку – коли забирати депозит

Кожен вкладник думає про те, що б банк, в який...

ФГВ
Фонд гарантування вкладів. Функції та повноваження

У стінах будь-якого банку менеджери без кінця хваляться своєю співпрацею...

Закрыть