Чи подешевшають кредити?

Дешевий кредит

Ознайомившись із звітністю Національного Банку, насамперед звернув увагу на значне збільшення попиту на кредитування населення, яке за останній рік підняло кредитний портфель наших банків на один мільярд гривень, тим самим склавши 190,8 млрд.грн. станом на 1.08.13 р. Знаючи про зупинку зростання проблемної заборгованості розуміємо, що це збільшення не спровоковано високими штрафними санкціями. Більше того, так як сьогодні йде набір виключно клієнтів з «чистою» кредитною історією, значить кредити не тільки беруться, а й погашаються. Тоді виходить, що цей мільярд не відображає дійсної цифри виданих кредитів. Тому в даному випадку мова йде не про видачу, а про приріст з урахуванням погашених кредитів .

Розуміючи масштаби кредитування населення, подумаємо про причини настільки високої потреби в кредитуванні.
Варіант перший – у людей грошей немає, тому їм доводиться оформляти кредит.
Варіант другий – люди перестали контролювати свої витрати, тому потребують постійного фінансового «вливання».

Зіставляючи обсяги виданого кредитного ресурсу на споживчі потреби, простежуємо тенденцію до збільшення наданих позик в даній області більше, ніж на 4,2% по відношенню до кредитного портфелю на 01.08.12 р. Приріст – на 8,8 млрд.грн.

Намагаючись зрозуміти, які верстви населення переважно схильні до позик, детально проаналізував поділ приросту кредитів по областях.

Отже, лідером по збільшенню споживчих кредитів, за період від 01.08.12 р. по 01.08.13 р. стала Київська область, яка отримала більше 40% від всієї маси наданих споживчих кредитів. Даний показник обнадіює моє уявлення про безвихідь українських громадян. Так як більшу частину позик оформила столиця, то роздуми зводяться до того, що ці гроші не займали бідні люди, що вимушені вдатися до послуг кредитування.

Хочеться відзначити також значний приріст кредитного портфеля на інші види кредитування, в які входить і кредит на покупку авто. Дана ніша піднялася на 320 млн.грн. Найбільш активно проявили себе Харківська та Одеська області¸ з показником 164 млн.грн. Такий приріст характеризує позитивну динаміку розвитку областей України, яка підкреслює значне поліпшення економічної ситуації в певних регіонах країни.

Справа в тому, що підвищений попит на покупку автотранспорту відображає ступінь впевненості населення країни в завтрашньому дні, і провокує виток розвитку інших галузей виробництва і торгівлі. Даний висновок підтверджується виданими кредитами юридичним особам, які зросли на 19 млрд. грн. Саме юридична особа проводить детальний аналіз прогнозованого прибутку, який судячи зі зростання кредитування юр.осіб, очікується у великих обсягах.

Ставлення проблемних кредитів до загального кредитного портфеля становить 10,95 % від загальної суми, що є цілком прийнятною цифрою, яка не повинна викликати ніякого жаху. Хоча тенденція до зростання простроченої заборгованості є – в обсязі 4,86% за останні 6 місяців.

В цілому, ринок кредитування розвивається, піднімаючи прибуток банкірів, і прикрашаючи наше життя новими покупками. Незважаючи на дорожнечу українського ринку споживчого кредитування, попит на даний сегмент великий, а значить – падіння процентних ставок не передбачається.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

6 комментариев к записи “Чи подешевшають кредити?”

 1. Александра пишет:

  Ось це правильно зауважив автор, не буде у нас зниження процентних ставок. Хоча, на мій погляд, зараз є вибір вигідного кредитування. І як тут падати відсотковим ставкам за кредитами, коли зарплатня особливо не росте, а в магазинах стільки різних речей які хочеться придбати. Так що, поки наше бажання придбати новинку більше нашої зарплатні, кредити будуть дорогими.

 2. Володимир пишет:

  Не бачу жодних передумов задля здешевлення ставок за кредитами. Адже банки передбачають не лише погашення кредиту, а також інфляцію. При цьому, вони ще повинні заробляти. Можлива лише змова банків, щоб утримувати високі ставки за кредитами, а також зниження ставок за депозітами.

 3. Олена пишет:

  НІ, і в цьому можна не сумніватися. Ніколи в Україні не подешевшають кредити. І для цього є багато пояснень, а найголовніше з них, це постійно зніна законів та конституції в межах окремих статей..

 4. Віталій пишет:

  Чи подешевшають кредити? Риторичне питання…
  Зараз в Україні та, мабуть, і не тільки в Україні в кожного другог оформлений як мінімум один кредит. Окремі банки (наприклад Приватбанк) роблять вигляд, що вони начебто зменшують варість кердиту, знижуючи відсоткову ставку. Проте майже непомітно підвищують інші супутні комісії. Отже, враховуючи жадібність наших банків, не слід очікувати на здешевшання кредитів.

  • Лариса пишет:

   Віталій, підтримую Вашу думку. Нині банки використовують різні методи впливу на свідомість клієнтів, наголошують на вигідних умовах. Але якщо відсоткову ставку і буде знижено, то натомість з’являться різноманітні штрафи за дострокове погашення, плата за різноманітні довідки та інше.

 5. Ірина пишет:

  Якщо ще декілька років тому громадяни ставилися до кредитів з пересторогою, то нині фактично кожна сім’я виплачує кредит – автомобіль, побутова техніка, меблі. Банки дозволяють оформити кредит на будь-що! І, зрозуміло, що тенденція до зниження процентних ставок не спостерігається! Адже хто ж буде позбавлятись від курки, що несе золоті яйця!?

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Арешт вебмані
5 способів вивести вебмані в Україну

Виходячи із середньостатистичної зарплати українця, можна сміливо говорити про злидні...

Обмеження розрахунків готівкою
Документи, що підтверджують перерахування 150000

Будучи законослухняними громадянами нашої країни, нам доведеться рахуватися з думкою...

Закрыть