Чи погашати кредит в банкрутуючому банку

Банк банкрут

На сьогоднішній день багато банківських установ страждають від економічної нестабільності в країні. При цьому, дуже часто НБУ і Фонд гарантування вкладів намагаються допомогти банкам.

За відповідною процедурою, спочатку Нацбанк визнає банківську установу неплатоспроможною, а потім ФГВ вводить тимчасову адміністрацію, яка вираховує кількість активів і зобов’язань банку. Після цього Тимчасова адміністрація намагається знайти банки, через які здійснюватимуться платежі надалі за депозитними зобов’язаннями проблемної фінансово-кредитної установи.

Ну а що робити, якщо у Вас в цій банківській установі взято кредит? Чи варто здійснювати щомісячні платежі?

У даній ситуації важливо розуміти – введення тимчасової адміністрації чи здійснення процедури ліквідації банківської установи не означає, що у клієнта можуть зникнути боргові зобов’язання, тому що між позичальником і банком існує підписаний договір, і пунктів, зазначених в ньому, потрібно дотримуватися.

Банк, який визнаний неплатоспроможним, буде передавати свої активи іншим банківським установам. У зв’язку з цим відбувається також відчуження зобов’язань з виплат кредитів. Відповідно, між банком в процедурі ліквідації і його правонаступником підписується угода, що визначає умови переходу права первісного кредитора. Тобто відбувається заміна кредитора. Важливо відзначити, що всі умови позики і обсяг грошових коштів, зазначені в договорі, повинні бути такими ж, якими були до моменту переходу прав, якщо інше не передбачено попереднім договором, або законом.

Чинний ЦК встановлює, що процедура заміни кредитора можлива навіть без згоди боржника. І новий кредитор володіє повноваженнями застосовувати необхідні заходи для отримання коштів від боржника за своїм розсудом.

Але з усіх правил бувають винятки. У позичальника передбачається можливість змінити хід погашення боргових зобов’язань. Оскільки правовідносини тепер виникають у боржника і нового кредитора, то з ініціативи першого можна укласти новий договір, в якому будуть передбачені зміни у графіку виплат, розмір процентної ставки і т. д.

Необхідно відзначити, що в результаті переходу прав кредитора від проблемного банківської установи до стабільної, позичальникові потрібно підтримувати двосторонній зв’язок вже з іншим суб’єктом правовідносин. Потрібно дізнаватися детальну інформацію про зміни, а також оповіщати банківську установу у разі виникнення форс-мажорних обставин. Якщо Ви були сумлінним платником, то при виникненні фінансових труднощів можете домовитися з кредиторами, адже штрафні санкції при несвоєчасній оплаті кредитних зобов’язань – лише ПРАВО, а не обов’язок банку. Вся змодельована ситуація є дієвою у випадку, якщо неплатоспроможний банк куплять інвестори.

Також існує варіант погашення кредиту шляхом перерахування коштів з депозитного рахунку на кредитний. Схема кредит-депозит може використовуватися для взаємозаліку між позичальниками і кредиторами.

За словами Олександра Чичирко, заступника департаменту ризиків банку «Київська Русь», тимчасова адміністрація є важливою інстанцією, яка докладає всіх зусиль для того, щоб неплатоспроможна банківська установа виконувала свої фінансові зобов’язання. Спочатку ФГВ виплачує вклади фізособам у розмірі до 200 000. Наступним джерелом для поповнення активів банку, або погашення боргів є кошти, які будуть повертати позичальники по кредитах.

Отже, якщо банківська установа визнана неплатоспроможною або почався процес ліквідації, а Ви – позичальник, все одно потрібно погашати кредит відповідно до умов договору. І можливо, від своєчасного виконання Ваших зобов’язань залежатиме, чи залишиться банк на плаву.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Чи погашати кредит в банкрутуючому банку”

 1. Оксана пишет:

  Нi в якому разi не потрiбно банкруту повертати кредит

 2. Степан пишет:

  Я бы посоветовал обратиться к консалтерам, они подскажут когда платить/не платить, помогут оценить ваш кредит подешевле и помогут выкупить через факторинг. Их сейчас много. Вот один из них http://biz-consalt.com/?p=265

 3. Алла пишет:

  Коли я погашала кредит в збанкрутілому банку, мене зобов’язали платити в інший банк, з новими реквізитами на підставі договору на кредит. Так що не вийшло ухилитися від кредиту, доводиться виплачувати!

 4. Ірина пишет:

  У мене була подібна ситуація в житті. Сказати можу одне – погашати кредит доведеться по любому, навіть якщо ваш банк розорився, його справи візьмуть інші банки от і все. Так що не сподівайтеся на те, що ваш кредит просто зникне.

 5. Анна пишет:

  Виплачувати кредит потрібно в будь-якому випадку, що б не було проблем. Проблеми банку, це його проблеми і вони не стосуються позичальника. Взяв кредит у банку, значить його треба виплатити. Адже, договір ніхто не анулює.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Фонд ГВ
Расчеты через интернет
Безпека розрахунків в мережі

Технологічний прогрес дозволяє зручним чином здійснювати всі фінансові операції (перегляд...

ФГВ
Покращено захист вкладів

З метою запобігання впливу політичної та економічної ситуації, що склалася...

Закрыть