Чи можливий кредит по чужому паспорту?

Афери

У рубриці «Шахрайство» була розміщена стаття “Кредит за чужим паспортом”. І судячи з відгуків, ця тема цікавить багатьох читачів. Тому, опублікувавши наступну статтю «Обмін валют – з паспортом чи без», який сьогодні супроводжується обов’язковим ксерокопіюванням документів, мені здалося, що варто трохи заспокоїти читача.

Суть в тому, що теоретично схема виглядає набагато простіше, ніж на практиці. І помилкова думка, що клієнт, з’явившись в фінансову установу з метою обміняти валюту, залишаючи в банку ксерокопію паспорта, на яку потім жадібний і безсовісний банкір оформляє кредит. Гроші забирає собі, а «бідолаха» довго і дорого розплачується за підставним кредитом. Саме з цієї причини стільки банкірів сьогодні живе на «широку руку».

Але не все так гладко і просто, як здається з боку, тому-що існує велика кількість причин, які ускладнюють такий сценарій:
1. По перше, хочу сказати про кримінальну відповідальність, яка неминуче наздожене зловмисника. Якщо раніше людина могла промовчати, нарікаючи на тотальне беззаконня, то сьогодні ніхто не платитиме за кредитом, який не отримував. Варто тільки звернутися до суду, як служба банківської безпеки почне своє внутрішнє розслідування, і виявивши настільки зухвале порушення, ні в якому разі не буде захищати чи прикривати такого працівника. «Сміття з хати» звичайно ж таки не винесуть, але зроблять все так, щоб заборгованість була погашена винуватцем події. При цьому повна суворість покарання не омине такого афериста.
2. Наступною істотною причиною, що перешкоджає оформленню кредиту за підробленими документами – це обов’язкове фото позичальника, яке робить менеджер кредитування в процесі угоди, а його неможливо зробити без присутності клієнта.
3. Причина третя криється в складності подібної афери. Адже в банку кожен працівник несе індивідуальну відповідальність за скоєне. А затія видати кредит за чужим паспортом тягне за собою необхідність залучення до цієї оборудки цілого ряду співробітників:
- Кредитний менеджер, на якому лежить весь процес оформлення угоди. Насправді, це перший працівник, який постраждає від подібної махінації. А розсудлива людина на місці кредитчика ні за що не погодиться на настільки явний злочин;
- Касир, який зобов’язаний видавати готівку безпосередньо позичальнику і нікому більше. Значить будь-який розгляд супроводжується залученням касира, який працює під пильним наглядом відеокамер. Будь-яка банківська проводка має квитанцію, на якій стоїть дата і час операції, а значить піднявши архів відео, можна довести свою непричетність до цієї оборудки;
- Начальник відділення, в обов’язки якого входить підписання кожного кредитного договору, тим самим покладаючи на себе солідарну відповідальність. Якщо змова між касиром і кредитчиком ще цілком можлива, то підключати начальника в сумнівну угоду – зовсім нерозумно. Повірте, у начальника достатньо чесних бонусів і премій, щоб не бруднитися по дрібниці у незаконних операціях;
- Служба банківської безпеки, яка перед розглядом кредитної заявки перевіряє особу на предмет чистої кредитної історії. Далі, в її обов’язки входить зідзвонитися і з позичальником, і з контактними особами. А поважаючі себе банки обов’язково зв’язуються з бухгалтерією за місцем роботи позичальника, уточнюють правдивість наданих даних про доходи. А найголовніше – саме служба безпеки порівнює фото на документах з фотографією клієнта.

Даною статтею намагався якомога детальніше відкрити перед читачем складність оформлення кредиту за чужими паспортами. І знаючи про те, що не дивлячись ні на що, такі приклади існують, хочеться підкреслити їх рідкість і зовсім вже «древнє» походження, коли ще не розвинута банківська структура мала низку істотних недоліків. Тепер же ймовірність подібної угоди зведена до мінімуму, а значить і проблеми майже немає.

Всі вище перераховані аргументи стосуються виключно банківських установ, і не мають нічого спільного з кредитними або колекторними агентствами, спілками або брокерами, робота яких для мене виглядає як країна чудес, в якій можливо все. Враховуючи той факт, що вони видають кредити безробітним, сімнадцятирічним та «злісним неплатникам», то однозначно оцінювати їх роботу я особисто не беруся.

Знаючи про те, що в інтернеті повним ходом продаються копії та сканкопіі паспортів, може скластися думка, що всі кредитчики скуповують їх і пачками оформляють липові кредити. Не знаю як саме це вам довести, але це не так. Копії паспортів купують для реєстрації на інтернет сайтах покеру, форекса або сайтів знайомств. Звичайно, це не законно і не зовсім морально. Але особливої ​​шкоди такі маніпуляції з паспортами людині не несуть. Тому не варто турбувати себе думками про нечесних банкірів і переживати про можливі наслідки незаконних операцій.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Чи можливий кредит по чужому паспорту?”

 1. Даша пишет:

  Це звичайно добре, що ліцензований банк по копії кредит не видасть, але мова ж йде про чужий паспорт! Ну звичайно, автор статті заспокоїв нас, що це мало ймовірно. А як же бути з кредитними або колекторними агентствами. Вони можуть видати кредит за чужим паспортом? І ще таке питання: як же ідентифікаційний код? Хіба він не потрібен? При чому – оригінал!

 2. Ася пишет:

  Якщо банк погоджується видати кредит за ксерокопією або липовій довідці, то це вже має насторожити про законність дій даної установи. Тому-що ліцензійний банк проводить будь-які угоди тільки з оригіналом документів і особистим фото клієнта.

 3. Ольга пишет:

  Дуже гарна та заспокійлива стаття)) Я вже втомилася пояснювати родичам, що немає нічого страшного в тому, что вони надають свої паспортні дані банкам. Я сама працювала в банку кілька років, за цей час було кілька випадків, що молоді на недосвічені співробітники намагалися оформити кредит на чуже ім`я. Але тут не потрібен навіть ніякий суд, служба безпеки розпутувала такі справи за кілька годин від звернення ошуканої людини.

 4. Ірина пишет:

  У будь якому разі треба уважно ставитися до своїх документів та їх копій. А взагалі мені здається, що серйозний великий банк не буде займатися подібними шахрайствами, аби не втратити свою репутацію та клієнтів.

  • Вікторія пишет:

   Все-таки людський фактор відкидати не слід, спокуса розжитися грошенятами може з’явитися у будь-кого. Проте, якщо це і можливо, то не для кредитів на значні суми. Оскільки там, окрім паспортних даних, необхідно ще багато іншої інформації, яку може надати лише позичальник.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Обмін валют
Обмін валют – з паспортом чи без?

Україна, як зазвичай, бажаючи виділитися своїми нововведеннями, частіше створює грунт...

Криза банків
Буде чергова криза?

Враховуючи сьогоднішній неймовірний попит на споживче кредитування, багато банкірів сходяться...

Закрыть