Чи загрожує Україні дефолт. Доповнення

Defolt

Як стало відомо, на початку жовтня міжнародним рейтинговим агентством Fitch Ratings був знижений рейтинг України в національній валюті до «CCC» (з «В-). При цьому в іноземній валюті рейтинг дефолту підтверджений на рівні «СС». Прогноз негативний. І це означає, що в країні не просто складна економічна ситуація – відзначається висока ймовірність дефолту. Зниження рейтингу Fitch пояснюється тим, що Київ 6 жовтня не виплатив запланований на цю дату транш в сумі більше мільярда гривень за внутрішніми облігаціями.
Замість цього Україна оголосила про намір реструктуризувати борг, тобто фактично відмовилася платити за рахунками. І кредитори сприйняли ці облігації як проблемні борги. Приймаючи рішення про зниження рейтингу, в Fitch також врахували вересневе рішення Києва про намір відкласти на рік погашення пріоритетних, але незабезпечених внутрішніх облігацій, сума яких становить два з половиною мільярди гривень.
Через тиждень борги по облігаціях серії В на суму 1,125 мільярда гривень були не реструктуровані, а погашені. У зв’язку з цим агенством Standard & Poor’s був повернутий Києву довгостроковий кредитний рейтинг в іноземній валюті «ССС» (прогноз стабільний) з «СС» (високий ризик неплатежів).
На сьогоднішній день кредитний рейтинг Києва, який являє собою незалежну та надійну оцінку емітента та дозволяє мати доступ до різних джерел кредитних коштів, залишається досить низьким. Рівень «ССС» означає високий ризик дефолту і вказує на те, що повне виконання взятих зобов’язань можливо лише за умови сприятливої ділової, економічної та фінансової кон’юнктури.
В іншому випадку – дефолт. А це загрожує повною втратою довіри на міжнародних ринках і, відповідно, ударом по репутації держави.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Чи загрожує Україні дефолт. Доповнення”

 1. Логвінов пишет:

  Ящо вже чесно так казати, то дефолт в Україні справа часу. Можливо, навіть, кількох місяців. Зараз в економіці яскраво відчувається переддефолтний стан. Не наю, навіть, хто нам може допомогти…

 2. Віталій пишет:

  Якщо уряд продовжить таку політику щодо обвалу гривні, то дефолт цілком імовірно може відбутися уже в 2015 році. А обвал гривні продовжується, і цьому сприяє геть непрофесійна діяльність НБУ на валютному ринку.

 3. Сергій Миколайович пишет:

  Неадекватне прийняття наспіх бюджету 2015. Кількість податків зменшилася, але їх ставки виросли. Наша влада вміло завуалювала реальне податкове навантаження. За рахунок цього намагаються нормалізувати ситуацію для уникнення дефолту.

 4. Ігор пишет:

  Вважаю, що в Україні не буде дефолту як в Аргентині, принаймні в найближчі кілька років. За 23 роки гривня зарекомендувала себе як стабільна валюта. Співвідношення до курсу інших валют звичайно змінюється, але це відбувається не тільки в Україні. Зовнішній борг країни не настільки великий, щоб оголосити дефолт.

 5. Наталя пишет:

  Нічого хорошого поки чекати не доводиться. До тих пір, поки в країні буде війна, економіка країни працювати не буде, значить мільйонні борги будуть рости. Підприємства розбиті, надходжень до бюджету немає і не передбачається. Мені здається – дефолт не за горами.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Суд з банком
Використовуємо строк позовної давності !!!

Економічні потрясіння, які вже кілька років відчуває Україна, не могли...

Defolt
“Чорний понеділок”. Думка експертів

Ерік Найман, представник інвестиційної компанії Capital Times, коментуючи ситуацію на...

Закрыть