Чи зможе ФГВ виплатити всі компенсації

ФГВ

На сьогоднішній день, з різних сторін аналізуючи останні події в банківському секторі нашої країни, стає очевидним: введення тимчасових адміністрацій в такі установи, як «Брокбізнесбанк» і «Форум» було, швидше за все, політичним рішенням, як економічним розрахунком. Адже в результаті цього стався масовий відтік банківських вкладів, а також паніка серед населення. І що ж далі? Нинішній уряд швидше за все не знає, як врятувати потопаючу банківську систему, що сильно похитнулася після гарячих подій Майдану.
В той момент, коли головою НБУ стала Валерія Гонтарєва, з’явилася надія, що попередні помилки будуть враховані, зокрема не будуть необдумано вводитися тимчасові адміністрації в проблемні банківські установи. Однак все сталося зовсім навпаки. Замість запуску нормального рефінансування комерційних банків для стабілізації ситуації, НБУ почав вводити тимчасові адміністрації в установи, що в свою чергу, спровокувало ще більше нагнітання паніки та недовіри серед українського населення. НБУ відмовляється надавати банківським установам рефінансування, і в основному причинами цього стають політичні мотиви. В результаті, фінустанови не в змозі в потрібні терміни повертати депозитні вклади населенню, що ще більше провокує панічний настрій.
З початку 2014 року фізичні особи повернули собі близько 110 млрд. грн. з банківського сектора, що за розрахунками становить в два рази більше, ніж у кризові часи 2008-2009 років. Найбільш неприйнятним є те, що так чи інакше паніка серед населення підтримується самим НБУ – заявами про наявність проблемних банків, ліквідація яких у найближчому майбутньому буде неминучою.
Згідно з офіційними даними НБУ, перелік банківських установ України, в яких запущено процес ліквідації вже в 2014 році, наступний:
1. ПАТ КБ «Даніель»
2. ПАТ КБ «Інтербанк»
3. ПАТ «Старокиївський банк»
4. ПАТ «Західінкомбанк»
5. ПАТ КБ «Промекономбанк»
6. ПАТ КБ «Південкомбанк»
7. ПАТ «Автокразбанк»
8. ПАТ «Реал банк»
9. ПАТ Банк «Меркурій»
І зараз, коли перелік банківських установ, що потрапили під ліквідаційний процес, росте як «гриби після дощу», існує не менш актуальна проблема – а саме проблема з компенсаційними виплатами українцям через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). З моменту масових введень тимчасових адміністрацій в банківські установи вже говорили про те, що коштів для виплат всіх компенсацій вкладникам може практично не вистачити. Проте, позиція НБУ в даному питанні була вельми категорична. І зараз сам ФГВФО може виявитися неплатоспроможним. А НБУ потрапив в досить складну ситуацію. Цілком очевидно, що фінансування ФГВФО можливе виключно за умови емісії національної валюти. Однак необхідно враховувати, що ця емісійна гривня стане провокатором девальваційного процесу і, відповідно, зростання цін на ринку товарів. В реальності, ситуація вимальовується дуже критичною.
Так як ФГВФО не має грошових коштів, була розглянута ідея виконати емісію фінансових векселів і під їх забезпечення отримати кошти в НБУ. Однак уряд заблокував цей процес, вважаючи його небезпечним. І що ж виходить? НБУ не може здійснити емісію національної валюти, а ФГВФО – виплачувати компенсаційні виплати по банкам – банкрутам. В результаті цього, під великим питанням опинилися виплати державних гарантій по 200 000 грн. на вклади фізичних осіб. І чи зможе ФГВФО їх повернути – велике питання. А повернути просто зобов’язаний, інакше ситуація ризикує стати повністю некерованою.
Але цілком очевидно, що в такій ситуації дуже складно очікувати довіри з боку населення до банківських установ України.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Чи зможе ФГВ виплатити всі компенсації”

  1. Іван пишет:

    Наші банки перетворилися на піраміди, обіцяючи людям золоті гори, 25-30% річних. Рано чи пізно ця піраміда повинна була впасти, тим більше деякі власники банків кошти вкладників просто виводили. ФГВ коштів не вистачить, якщо тільки НБУ не надрукує.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Фонд ГВ
Імексбанк
Наслідки обмежень на покупку валюти

Після того, як стався рекордний скачок курсу валют, НБУ ввів...

Pivdenkombank
Крах ПІВДЕНКОМБАНКУ

Згідно з повідомленням офіційного сайту ФГВФО, 26 вересня поточного року...

Закрыть