Чому гривня знову впала?

Тіньовий бізнес

Задався питанням – чому гривня знову впала? За кілька днів на 10%. І чесно кажучи, пояснити не можу. Просто тому, що не бачу об’єктивних підстав для такого стрімкого падіння. Коли “брат” відтяпав Крим, і гривня впала на 50% – розумів, тому що з гривневої зони вийшли кілька мільйонів людей, і всі їх наявні кошти та заощадження моментально натиснули на валютний ринок. Коли почались бойові дії на Донбасі і гривня впала на 100% – розумів, тому що знову з гривневої зони вийшли кілька мільйонів людей, бюджет тягнув величезні військові витрати, а українці були в паніці.
А чому падає зараз? Пояснення експертів про те, що це падіння викликане поверненням Фондом гарантування вкладів депозитів вкладникам Дельта банку або необхідністю скупки долларів для оплати за газ, чи місцевими виборами, не витримують ніякої критики. Адже всі 10-12 мрд. грн. вкладникам не було видано за два дні, і ці кошти ще не вийшли на валютний ринок. Щодо газу – кожного року іде закупка, і ніколи це не супроводжувалось такими різкими скачками курсу.
А місцеві вибори на курс валюти взагалі не можуть впливати. Навпаки, партія влади, якщо хоче перемагати, мусить стабілізувати національні гроші.
Крім цього, є дуже важливий позитивний фактор – затяжне затишшя на сході країни, яке, надіємось, вже не буде порушене відкритою конфронтацією.

Тому в мене, як не експерта, напрошується єдиний висновок – основні гравці валютного ринку вирішили в черговий раз підзаробити грошенят на неспокійних та схвильованих громадянах, розкочегарити паніку, і на цій хвилі вчасно “злити” валюту. Здається, це їм не вдалось. І четверговий “відкат” на 2%, який Нацбанк відразу поставив собі в заслугу, пояснивши зміною політики проведення валютних аукціонів – лише свідчення того, що прості українці одного разу обпікшись, вже навчені. І хоч готові до паніки, але розуму при цьому не втрачають.

Звичайно, поки в країні не буде подолано головну біду – повсюдну та всеохоплюючу корупцію, гривня буде повільно та впевнено повзти вниз. Але підстав для стрімких падінь, на мою думку, немає.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Новини
Vuboru
Злидні + олігархізація всієї країни

Стараюсь на сайті не торкатись політики. Але є ситуації, коли...

Orenda_neruhomosti
Спрощенцю про надання нерухомого майна в оренду

Не можуть бути платниками єдиного податку підприємці, які надають в...

Закрыть