“Чорний понеділок”, 15.12.2014

Defolt

Сьогодні однією з найбільш важливих і обговорюваних тем в Україні є питання девальвації гривні та можливого дефолту.
Звичайний ранок 15 грудня на Міжбанку почався зі звичайного очікування індикативних курсів НБУ. Але якщо середньозважений курс долара в п’ятницю 12 грудня в 12-00 дня знаходився на рівні 15,7093, то в понеділок в цей же час він склав уже 15,7521. А вже до 13-00 годинах курси валют виглядали таким чином:
- долар США – 15,9000 -16,1700;
- євро – 19,7089 – 20,0815.
Що стосується офіційного курсу НБУ, то протягом наступних днів відзначалося його подальше підвищення. Проведений аналіз показав, що офіційний курс USD/UAH подорожчав:
- З початку місяця – на 5,41%;
- З початку кварталу – на 21,85%;
- З початку року – на 97,41%.
Таким чином, грудень нинішнього року ознаменувався справжньою катастрофою для української валюти. Як резюмують аналітики, девальваційні очікування в українському суспільстві досягли рекордного значення. Причинами чергової хвилі девальвації національної валюти стали і тривалий процес формування коаліційного уряду, і конфлікти і протистояння на Донбасі, і загальне погіршення міжнародної економіки. Крім того, ситуація ускладнюється тим, що досі не прийнято Державний бюджет на наступний 2015 рік, в проект якого нібито закладається курс 22 гривні/1 долар США. Ця інформація, яка широко розповсюджується різними ЗМІ, викликала широкий резонанс у суспільстві, тому що не потрібно бути великим фінансистом, щоб розуміти, що згодом цей курс вплине на процес обслуговування зовнішнього державного боргу, і буде визначати ціни на газ, комунальні послуги, вартість імпортних товарів і т. д. Всі ці фактори буквально підірвали, здавалося б, незначне, але наявне після позачергових виборів зростання споживчих настроїв. Найбільше розчарування помічено в великих містах. У той же час, в цілому по Україні надії, що в довгостроковій перспективі економічна ситуація в країні покращиться, залишаються досить високими.
Сьогодні всі задаються питанням: який же буде історичний мінімум девальваційних очікувань за підсумками грудня 2014?

Більшість експертів та аналітиків не виключають, що курс долара на міжбанківському ринку до Нового року може досягти позначки в 20 гривень. Але шляхи виходу з ситуації на грошовому ринку ситуації у всіх різні.
Єдине, напевно, в чому сходяться думки всіх вітчизняних і зарубіжних експертів та аналітиків – це те, що сформовану негативну тенденцію щодо неухильного падіння гривні можна зупинити. Але для цього необхідна як допомога МВФ та іноземних інвесторів у вигляді кредитних коштів, так і проведення реальних економічних реформ в країні, спрямованих, зокрема на поліпшення інвестиційного клімату. Одних декларативних заяв і емоційних промов нового українського уряду буде недостатньо.

Аналіз ситуації від експертів – в наступній статті …

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи ““Чорний понеділок”, 15.12.2014”

  1. Ігор пишет:

    Чому тут дивуватися??? 22 гривні за 1 долар – це ще й мало. Я думав, що до 25 дійде. Хоча, це, може, тільки на 1-й квартал 2015 року? Нас використовують, як самі хочуть. Коломойський вже не знає, куди гроші складати: в Приваті не поміщаються!

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Defolt
Чи загрожує нам дефолт, і чим він нам загрожує

Як економічне явище дефолт являє собою відмову платити за кредитними...

Naftogaz
Нафтогаз доб’є гривню?

На сьогоднішній день курс національної валюти продовжує падати. І швидше...

Закрыть