“Чорний понеділок”. Думка експертів

Defolt

Ерік Найман, представник інвестиційної компанії Capital Times, коментуючи ситуацію на фінансовому ринку, у своєму блозі написав, що сьогодні на руках у населення перебувають десятки мільярдів доларів. І Нацбанк провокує зростаючу доларизацію країни тим, що додає в її економіку готівкову гривню і допускає масову втечу вкладників зі своїми депозитами з банків. Як зауважив Е. Найман, протягом 11 місяців поточного року фізичними особами було виведено з українських банків більше 50 млрд гривень і майже 9 млрд доларів США.
При цьому сама банківська система знаходиться в досить складному становищі: прострочення проблемних кредитів постійно зростає, а НБУ продовжує проводити жорстку монетарну політику, яку ніяк не можна назвати виваженою. На відміну від готівкового сегмента, в безготівковому сегменті грошового ринку Нацбанк здійснює політику своєрідного «монетарного голоду», в той час як банківські установи в буквальному сенсі задихаються від кризи ліквідності і не мають можливості обслуговувати бізнес-клієнтів, у яких стрімко зменшуються обороти капіталу. На думку експерта, для виходу з ситуації, що склалася, уряд повинен вжити ряд заходів, зокрема, закласти в бюджет наступного року помірний дефіцит (не більше 2% ВВП), що забезпечить зниження непокритою емісії національної валюти, і ліквідувати всілякі корупційні схеми, що мають місце при проведенні держзакупівель.
На думку Миколи Івченка, який є керівником аналітичного відділу Forex Сlub, слід очікувати, що до кінця року міжбанківський курс долара може досягти 20 гривень. Причому, триватиме процес девальвації національної валюти ще не один місяць. М. Івченко вважає, що тільки навесні наступного року, коли завершаться всі переговори, покращиться міжнародний економічний фон, можна буде очікувати повної стабілізації гривні.
На жаль, якщо нинішня поведінка населення, експортерів та керівництва Нацбанку не зміниться, то до кінця року долар може коштувати від 30 до 50 гривень. Саме так вважає економіст Михайло Кухар. Він пояснює це тим, що на сьогоднішній день співвідношення вільної гривневої маси, яка надходить на ринок, в рази перевищує пропозицію валюти. А коли проти експортерів з сумою в 1-1,5 мільярда доларів США грають 50-150 мільярда гривень, то, відповідно, з курсом валют може що завгодно відбуватися. На переконання М.Кухара, виправити ситуацію можна двома способами: або додавши пропозицію доларів США на ринку, або прибравши якусь частину пропозиції гривні.
Поряд з цим, керівники українських банківських установ вважають, що призупинити девальвацію гривні можна тільки за допомогою комплексу адміністративних заходів обмежувального характеру, проведених НБУ.
Так, Андрій Оністрат, голова наглядової ради банку «Національний кредит» вважає, що різке зниження курсу гривні зупинити можна шляхом введення мораторію на дострокове зняття населенням депозитів, обмеживши можливість зняття коштів з поточних рахунків, встановивши обмеження в сумі 10 тис. гривень на день, та передбачивши жорсткі адміністративні заходи для так званих конвертаторів.
А ось Олег Устенко, який обіймає посаду директора Міжнародного Фонду Блейзера, заявив, що гривня буде перебувати під девальваційним тиском до тих пір, поки не буде отримано чергове фінансування від МВФ. Але світовий фінансовий ринок не готовий йти на допомогу Україні. Лідери європейських країн неодноразово заявляли про те, що на сьогоднішній день немає ніякої впевненості в тому, що мільярди, отримані у вигляді траншу від МВФ, не розійдуться по рахунках українських олігархів та кишенях корумпованих чиновників.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

2 комментариев к записи ““Чорний понеділок”. Думка експертів”

  1. Олександр пишет:

    У чомусь з Вами згоден. В чомусь – не дуже. Мені здається, навіть просто спроба змінити існуючу систему – це вже досить добре. Ну, а до стабілізації економіки ми ще дійдемо. Дуже сильно на це сподіваюся.

  2. Михайло пишет:

    Ну все як завжди. Дивуватися нічому. Україна залізла у величезну боргову яму і ніякі подачки від МВФ не врятують ситуацію. У будь-якому випадку абсолютно всі транші не доходять за своїм призначенням, а розходяться по кишенях верхівки влади. Насамперед треба викорінити корупцію в країні, а потім вживати заходів щодо стабілізації економіки.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Defolt
“Чорний понеділок”, 15.12.2014

Сьогодні однією з найбільш важливих і обговорюваних тем в Україні...

Defolt
Чи загрожує нам дефолт, і чим він нам загрожує

Як економічне явище дефолт являє собою відмову платити за кредитними...

Закрыть