Дають – бери!

Податковий кредит

“Дають – бери”. Під таким гаслом батьки виховують сучасну молодь. І хоча дітей виховуємо так, але самі, перш ніж «взяти», розмірковуємо наскільки це гідно і порядно виглядатиме зі сторони.

Замислюючись про раціональність оформлення податкового кредиту, ми як мінімум здійснюємо злочин проти власного гаманця. Незалежно від того, оформите ви податковий кредит чи ні, відсотки по кредиту платити доведеться все одно. А подаючи один раз на рік на повернення сплачених відсотків, кожен позичальник пом’якшує і без того жорсткі умови кредитування. Може бути, ми так звикли жити, що краще скаржитися на нещадну політику держави, ніж скористатися якою-небудь субсидією. І в чомусь позитивному використовувати законодавство, переступивши через власне его, та отримати хоч яку-небудь матеріальну компенсацію.

Оскільки звертатися до податкової інспекції за поверненням сплачених відсотків можна тільки один раз на рік (але на протязі десяти років), то прийшовши в банк з метою оплати чергового платежу по кредиту, варто звернутися до кредитного менеджера з проханням надати довідку про погашених відсотках за звітний рік. І все – від вас майже нічого більше нічого не потрібно. Такі довідки видаються протягом п’яти хвилин, і робиться це по кілька разів на день, для різних клієнтів. Тому, витративши п’ять хвилин свого часу, ви знаходите можливість значно зменшити витрати по кредиту.

Враховуючи той факт, що розгляд заявки на податковий кредит відбувається швидко і без участі позичальника, то платнику податків необхідно лише донести документи до податкової інспекції – і тільки цим обмежується його завдання. Далі, протягом шістдесяти днів чекаємо повернення податку на наданий картковий рахунок. Тобто – більше не потрібно з’являтися до податкової інспекції, і щось доводити або відвойовувати.

Розглянувши приклад нашого розрахунку, ми пам’ятаємо, що при зарплаті 2’000 грн., нарахованих відсотків 10’000грн., у нас вийшла сума повернення 1’300 грн. Не будемо звертати увагу на те, що зарплата для отримання іпотеки повинна бути значно вище, а значить і податків сплачено набагато більше. Але навіть виходячи з таких мінімальних розрахунків, ми отримуємо одну мінімальну зарплату українця. Виходить, що якщо користуватися податковим кредитом щороку, то по закінченню десяти років, позичальник повертає собі суму більше, ніж нараховані відсотки за рік.

1’300 * 10 = 13’000 грн, а нарахованих відсотків протягом одного року було всього лише 10’000 грн. Тоді виходить, що за десять років використання податкового кредиту, позичальник компенсував собі рік втрачених грошей на відсотки.

Якщо ви все ще міркуєте, скористатися податковим кредитом чи ні, то варто трохи задуматися над тим, що вам надається можливість повернути витрачені відсотки за перший рік використання кредитом. Може бути, під таким приводом до свідомості нашої людини дійде розуміння, що користуватися привілеями державної підтримки не те, що можна, але й потрібно.

Завершуючи тему податкового кредиту, хочу підкреслити, що держава десять років готове компенсувати позичальникові відсотки, нараховані на іпотечний кредит, тому не втрачайте можливість заощадити, а заощадити – значить заробити.

Ще матеріали по темі:
Податковий кредит і вимоги для його отримання
Як розрахувати суму податкового кредиту?
Документи для отримання податкового кредиту
Податковий кредит і пеня

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

10 комментариев к записи “Дають – бери!”

 1. Женя пишет:

  Податковий кредит це дуже вигідна тема. Особливо для юросіб))) Але для нас, простих смертних студентів, вона теж приносить певні гроші. Держава поверне десь 15%. Так що “дають – бери”.

 2. Андрій пишет:

  Можу порадувати новиною про себе! Днями мені виплатили 1570,5 грн. податкової знижки за податковим кредитом. На все про все пішло днів напевно 35. Хоч за це можна подякувати нашій державі!

 3. Андрій пишет:

  Оформив податкову знижку (податковий кредит) вже третій раз. Декларацію подавав до ДПІ в середині березня. Сподіваюся, що до середині квітня ДПІ та казначейство дозріють і перерахують мені гроші.

 4. Іван пишет:

  Ось можу вважати себе щасливчиком. Оскільки в цей наш непростий і неспокійний час зібрав всю необхідну інформацію і документи, зробив потрібні обчислення і подав декларацію в ДПІ. Сподіваюся найближчим часом отримати гроші.

 5. Віктор Афанасійович пишет:

  Насправді не будь-який кредит – це переплата. Справа в тому, що кредити повинні братися під якусь ідею. Типу фондової біржі – що розвивається, туди і течуть грошики. А не тупо, “щоб купити великий телевізор”.

 6. Артем пишет:

  Та я навіть не замислююся і просто використовую надане мені Податковим кодексом право на використання податкової знижки (податкового кредиту) за оплату навчання у ВНЗ.

 7. Андрій пишет:

  Знаєте, особисто я намагаюся обходитися без кредитів. Та я краще у друзів або родичів позичу грошей, ніж повертати банкові космічні суми та ще й з процентами. А також не вірю у безпроцентні кредити — таких зараз і не існує. Просто банківский процент захований у ціні товару. А от іпотеку я би взяв. На купівлю квартири навряд чи хтось може позичити грошей, адже серед моїх друзів, нажаль, нема мільйонерів. Але де знайти такий банк, де б проценти були не занадто високими? Здається, що наші умови кредитування більш для американців підходять, у яких зарплати більш привабливі, ніж наші.

 8. Александра пишет:

  Ось в коментарях пишуть про споживче кредитування, але ж стаття не про це. А іпотека в наш час для багатьох єдиний реальний спосіб купити квартиру. І саме такі от статті роблять нас більш грамотними і допомагають хоч як то знизити витрати по кредитних відсотках.

 9. Вікторія пишет:

  От я прочитала коментарій Аліни і бачу, що він взагалі недоречний і не по темі)))
  А у цій статті треба було згадати про податковий кредит за навчання у ВУЗі.

 10. Аліна пишет:

  Зараз у всіх банках одне здирництво, так що з кредитами намагаюся не зв’язуватися. Брала тільки один раз ноутбук, переплата за два роки склала 100%. Оформляла в Приваті, кредитний спеціаліст скромно промовчала про деякі процентні ставки, а в підсумку ноутбук для мене виявився золотим. Всім можу порадити читати кредитний договір перед тим, як ви його підписуєте. А я надалі буду обережною.

Оставить комментарий

Подробнее в Податк. кредит
Податковий кредит
Податковий кредит і пеня

Відповідно до закону №889-IV, на податковий кредит встановлено обмеження, яке...

Податковий кредит
Документи для отримання податкового кредиту

Бажаючи подати заявку на отримання податкового кредиту для повернення сплачених...

Закрыть