Депутати дозволять фінансове шахрайство?!

Афери

Відповідно до законопроекту № 4712, (зареєстрований 16.04.2014), передбачається декриміналізація або пом’якшення відповідальності за вчинення будь-якого фінансового шахрайства з ресурсами або доведення банківських установ до банкрутства.

Але декриміналізація шахрайства з фінансами на даний момент – це лише далека перспектива. Таку думку висловили вже багато фахівців з банківської середовища. Члени такого компетентного органу, як Незалежна асоціація українських банків (НАБУ) підкреслюють, що ті зміни, які народні депутати хочуть внести в чинний Кримінальний Кодекс, є передчасними.

З боку НАБУ було зроблене відповідне письмове звернення на адресу профільного парламентського Комітету, в компетенції якого знаходяться питання законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. У ньому йдеться про неможливість нашого суспільства прийняти такі зміни на даному етапі.

В асоціації відзначають, що на сьогоднішній день простежується стійка тенденція до зростання кількості діянь, які пов’язані з шахрайством у банківській сфері за допомогою платіжних карт.

Міністерство внутрішніх справ надало статистичну інформацію, проаналізувавши яку можна зробити досить невтішні висновки. Так, протягом 2012 року було встановлено 139 крадіжок грошових заощаджень в банках, здійснених за допомогою систем дистанційного обслуговування. У подальшому відзначалося зростання таких фактів, і в 2013 кількість крадіжок – 310 випадків. Загальна сума фінансових збитків становить понад 87 млн. гривень.

У подібній ситуації пом’якшувати покарання, яке передбачено статтею 200 Кримінального Кодексу (КК) не можна у зв’язку з тим, що це сприятиме подальшому зростанню фактів підробок розрахункової документації і різних платіжних засобів. В результаті чого буде спостерігатися величезна втрата грошових коштів одночасно і банківськими установами, і клієнтами. Також ці процеси знизять довіру до банків і надовго загальмують розвиток системи безготівкових розрахунків.

Необхідно зауважити, що для вітчизняної банківської системи величезне значення має питання щодо декриміналізації діянь, пов’язаних з доведенням фізичної або юридичної особи до банкрутства (ст.219 КК). На думку більшості фінансових експертів, така юридична перекваліфікація статті однозначно стане першопричиною навмисного банкрутства нечесних позичальників.

Навіть при не скасованій відповідальності навмисне і вчинене з умислом доведення фізичних осіб – підприємців і підприємств до стадії банкрутства – це частий випадок. Згідно даних МВС, і тут помічений величезний темп негативного зростання. Якщо на 2012 рік були заявлені вимоги у справах про банкрутство на 35 мільярдів гривень, то в 2013 – 121,5 мільярда в національній одиниці.

Також, як зауважують представники НАБУ, буде не цілком доцільно декриміналізувати статтю 222 КК. У ній йдеться про шахрайство з фінансовими ресурсами. Експерти впевнені, що через скасування кримінального покарання за злочини подібного роду можуть різко зрости ризики, при яких клієнти будуть надавати банківським установам завідомо фальшиві дані з корисливою метою отримати кредит. При цьому дуже складно, а іноді й зовсім неможливо перевірити такого роду інформацію. Ці всі фактори в цілому можуть привести до зростання неповернених банківських позик.

Типовий банківський договір має певні пункти, в яких сказано, що при свідомо помилковому наданні необхідних даних позичальниками, особи будуть зобов’язані понести покарання, обумовлене Кримінальним Кодексом України. Але у випадку, якщо статті, наведені вище, будуть декриміналізовані, то у недобросовісних позичальників – клієнтів банківських установ, збільшується спокуса незаконно взяти кредит.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Депутати дозволять фінансове шахрайство?!”

 1. Іванна пишет:

  І коли ж вони наїдяться і нагодують свою рідню, кума-свата-брата! Самі собі закони видають, самі стверджують, а жити повинні по ним всі, незалежно якого ти достатку і на скількох роботах працюєш

 2. Кирил пишет:

  Депутати тільки раді будуть цим законом, тому що це буде вигідно в першу чергу для них. Якщо хтось і попадеться, то ясна річ йому як з гуся вода буде. Тому наївно думати що депутати не допустять.

 3. Каріна пишет:

  І чому я не дивуюся, що наші депутати і далі продовжують працювати явно не на благо держави і людей. Нічому їх час не вчить. Всіх треба гнати в шию з Верховної Ради і давати дорогу молодим економістам і фінансистам. Інакше наша банківська система буде і далі перебувати в такому жалюгідному стані.

 4. Сергіївна пишет:

  Я вважаю, що депутати цього не допустять. Часом, вони звичайно приймають абсурдні закони, але в даній ситуації, такий закон призведе до беззаконня і банкрутства, яка вигода від цього? Завдати шкоди і “підтримати” заворушення, тільки і всього

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Процент по кредиту
Спеціальний реєстр малозабезпечених позичальників

Останнім часом в банківських колах все частіше можна почути пропозицію...

Кредитные каникулы
Кредитні канікули для мобілізованих

Прикладом для інших українських банків став ПриватБанк, призупинивши нарахування штрафів...

Закрыть