Документи для оформлення автокредиту

Автокредит

Високо цінуючи роль автотранспорту в нашому повсякденному житті, багато хто з нас абсолютно чесно зізнається, що без наявності автомобіля їхнє життя кардинально зміниться в гірший бік. Сьогодні без автотранспорту просто неможливо бути діловою і пунктуальною людиною. Але незважаючи на настільки значиму важливість автомобіля, не можна говорити про інтенсивне кредитування автотранспорту. І причин тому більш ніж достатньо:
- низька платоспроможність населення. Всі банки і кредитні спілки більше схильні кредитувати новий автотранспорт, п’ятирічний гарантійний термін якого забезпечить безперешкодне ним користування. Сьогодні неможливо знайти надійного кредитора, готового кредитувати вторинний ринок автотранспорту, а всі автоломбарди і кредитні спілки мають настільки високу процентну ставку, що зв’язуватися з ними дуже небезпечно. Та й «підводних каменів» в тексті їх договорів настільки багато, що досвідчені юристи, тільки глянувши на назву кредитора, негайно відмовлять вас укладати цей договір;
- нахабство банківських відсотків. Порівнюючи відсоткові ставки з кредитування автотранспорту у нас і за кордоном, бачимо колосальну різницю. І звичайно ж – на користь банку. Навіть у Росії на сьогоднішній день банківські витрати на покупку нового автотранспорту вдвічі менші. При цьому, у них ще й існують державні субсидії, про які у нас говорити не доводиться;
- високі побічні витрати. Скориставшись безвихідною ситуацією покупця, страхові агенти так само не щадять нас.
Витрати на страховку купленого авто настільки відчутно б’ють по кишені покупця, що вже оформивши кредит і усвідомивши всю дорожнечу страхування, багато позичальників готові іти на будь-які жертви, аби зупинити ці божевільні витрати. У моїй практиці неодноразово траплялося так, що на другому або третьому році автокредиту, клієнти починали шукати можливість отримання споживчого кредиту, щоб закрити заборгованість по автокредитуванню. Таким чином, позичальник отримував процентну ставку значно вище, але знімав з себе зобов’язання з оплати страховки, що зрештою давало значну економію;
- страх перед банківськими відсотками. Враховуючи попередній досвід невигідного кредитування, багато людей налякані історіями – страшилками, як хтось узяв десь кредит, і банкіри все відібрали. Дійсно, кризовий застій змусив банкірів тиснути на власних позичальників. Але це була вимушена міра, тому що клієнти дійсно не платили. Все одно це не привід думати, що й сьогодні всі банки так само ставляться до своїх позичальників.

Не дивлячись на вище перераховані причини, що перешкоджають автокредитуванню, аналітики фіксують поступове збільшення попиту на автокредитування. Але в цій гонці сьогодні лідирують небанківські установи, а кредитні програми від самих автодилерів, готових продавати авто в розстрочку. За взаємною домовленістю із страховою компанією і банком, вони створюють максимально зручні умови покупки авто в кредит, із заниженими тарифами на банківські та страхові відрахування.

Зважаючи на високу конкуренції автосалонів і низьку платоспроможність населення, автодилери готові втратити частину доходу, але все-таки продати авто. Саме з цієї причини сьогодні ми бачимо зниження мінімальної суми для початкового внеску, значні знижки на додаткове обладнання, а також безкоштовне обслуговування у власному автосервісі.

Максимально спростивши процедуру оформлення позики, майбутній автовласник сьогодні не повинен бігати від кредитора до кредитора в пошуках вигідного кредиту, так як розташовані в автосалоні точки кредитування готові повноцінно обслужити клієнта, якому навіть немає необхідності залишати стіни салону.

Визначившись з бажаним автотранспортом, потенційний позичальник надає в автосалоні кредитному інспекторові такий пакет документів:
1. Паспорт резидента, а так само паспорт чоловіка / дружини;
2. Ідентифікаційний код, як позичальника, так і дружини / чоловіка;
3. Свідоцтво про шлюб;
4. Довідку, що підтверджує дохід клієнта за останні півроку, з обов’язковим зазначенням дати працевлаштування та займаної посади.
5. Водійське посвідчення.

Подібні заявки сьогодні розглядаються протягом двох – трьох діб, і зважаючи на мале числа претендентів, така заявка має велику ймовірність бути схваленою.

Тому з упевненістю можна говорити про сьогоднішню дорожнечу українського автокредитування, але із спрощеною процедурою оформлення.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

6 комментариев к записи “Документи для оформлення автокредиту”

 1. Ірина пишет:

  Теоретично все просто і список документів не такий вже і страшний, яким міг би бути … Дуже цікаво, коли всерйоз почну займатися цим питанням, хто переможе – я чи банківська бюрократія…

 2. Лана пишет:

  “…Багато людей налякані історіями-страшилками, як хтось узяв десь кредит, і банкіри все відібрали…”. Тобто це не правда? Так не буває? Ні непомірних відсотків, ані тиску банків на позичальників? Позичальники не платять не тільки через відсутність грошей і невміння прогнозувати свій дохід у майбутньому, а ще й тому, що основна маса статей та інформації про кредити НЕ ЯКІСНА. Простим людям важко розібратися в банківських послугах.

 3. Лєна пишет:

  Багато хто забуває про те, що серед інших необхідних для автокредиту документів, потрібно надати паспорт чоловіка. Коли я пішла оформляти кредит, я зовсім забула, що на той момент паспорт чоловіка вкрали і він був на відновленні – довелося почекати з кредитом.

 4. Віка пишет:

  Все ж таки у нас в країні автокредитування не особливо популярне. Люди, у котрих є гроші, купують і так. А у кого їх немає, то кредит для них буде фінансовим ярмом.

 5. Максим пишет:

  Так, дійсно, перелік необхідних для оформлення автокредиту документів наведений вірно. але правильно зазначено, що одним з головних факторів здорожчання автокредиту є страховка.

 6. Маргарита пишет:

  Попри те, що автокредитування стає все більш доступним, громадяни не особливо поспішають купувати автомобіль таким чином. Причин цього, на мій погляд, декілька. По-перше, строк кредитування незначний – 3-5 років, а значить, і щомісячні платежі немаленькі. По-друге, обов’язкове страхування, яке щороку може сягати 10% від вартості автомобіля.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Євромайдан
Роздуми про Майдан

Дуже старався не чіпати політичні теми. Але сьогодні ситуація така,...

Суд з банком
Термін позовної давності як рятувальний круг

Керівництво банків, заощаджуючи на заробітній платі працівникам, часто не враховує...

Закрыть