Документи для отримання податкового кредиту

Податковий кредит

Бажаючи подати заявку на отримання податкового кредиту для повернення сплачених відсотків з іпотечного кредиту, позичальникові належить документально довести точну суму погашених відсотків. Звертаю увагу на слово «погашених». Так як не кожен позичальник у повному обсязі платить за кредитом, то цілком природно, що цифри нарахованих та погашених відсотків, можуть сильно відрізнятися.

Тому, позичальник звертається до банку з проханням видати йому довідку про погашені відсотки за поточний рік, така довідка видається за підписом виконавця (менеджера кредитування), підписом начальника цього відділення і обов’язкова присутність печатки відділення.

У процесі роботи над статтею змушений був повторно зв’язатися з гарячою лінією податкової інспекції, для детального уточнення деяких моментів. На мою удачу, на цей раз мені попалася дівчина з розумінням, і з хорошою дикцією. Тому мені прийшла в голову думка записати розмову і викласти її на сайті. Для полегшення вашої долі, тепер ви можете не дзвонити оператору, а прослухавши запис, отримати детальну і компетентну відповідь на всі ваші запитання.

Я був дуже наполегливий у розмові з представником податкової інспекції, яка змушена була обговорювати зі мною кожну дрібницю. Скажу чесно – щоб додзвонитися до них, витратив більше двадцяти хвилин. Але отримані відповіді цього вартували. І не можу не відзначити компетентність, професіоналізм і витримку працівника гарячої лінії податкової (запис розмови – після статті).

Надаючи документи на повернення відсотків, кожен позичальник зобов’язаний пред’явити:
1. На підтвердження укладеної кредитної угоди позичальник надає завірену копію Кредитного договору.
2. Копія іпотечного договору, надається на доказ наявності заставленого майна. Порівнюючи адреса прописки в паспорті, з адресою предмета іпотеки, податкова інспекція має можливість судити про точність дотримання умов податкового кредиту.
3. Завірена копія паспорта.
4. Довідка з банку про погашені відсотки, в якій будуть вказані такі дані:
- Дата початку виписки – повинна відповідати першому платежу по відсотках іпотечного кредиту за звітний рік, а дата останнього платежу на виписці не повинна перевищувати дату звітного періоду;
- У виписці повинна бути присутня П.І.Б. платника (без скорочень);
- У результаті повинна бути виведена загальна сума погашених відсотків;
- Наявність печатки банку та підписів начальника і виконавця – обов’язково;
- На підтвердження законності виданого документа, банк зобов’язаний поставити на довідку вихідний номер і дату видачі документа.
5. Довідка про доходи, за весь звітний рік. Приймаються довідки тільки затвердженого законом формату, з підписом начальника, бухгалтера, печаткою роботодавця, посадою позичальника, датою працевлаштування, датою видачі цієї довідки і вихідним номером.
6. Податкова декларація про майновий стан і доходи, із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2012 року №806, додаток №6. Дану довідку, зі слів податківців, позичальник самостійно купує в друкарні (або скачує в Інтернеті), і заповнивши її, прикладає до повного пакету документів.

Хочу акцентувати увагу на тому, що недотримання хоч одного з перерахованих вище пунктів дає податковій службі привід повернути документи на доопрацювання, з чіткою вимогою, що саме потрібно доповнити, але не дає приводу для відмови в наданні податкового кредиту.

Ще матеріали по темі:
Податковий кредит і вимоги для його отримання
Як розрахувати суму податкового кредиту?
Податковий кредит і пеня
Дають – бери!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

3 комментариев к записи “Документи для отримання податкового кредиту”

  1. Ірина пишет:

    Мені, поки, не доводилося звертатися за отриманням податкового кредиту, але якщо доведеться, буду знати які треба збирати документи. Я вчилася на платному, і тоді мама подавала документи і щось податкова виплачувала, не багато, але все ж.

  2. Марія пишет:

    Так, усі документи в статті вказано вірно. Я також їх подавала до податкової інспекції. Якщо щось забуваю, то завжди можу зателефонувати на “гарячий” номер податкової і вони нагадають.

  3. Максим пишет:

    Нуу, дякую за статтю. Хотів отримати податковий кредит. Але не знав, які саме потрібні для цього документи. Велике спасибі автору, дійсно отримав гроші!

Оставить комментарий

Подробнее в Податк. кредит
Податковий кредит
Як розрахувати суму податкового кредиту

Будучи сухим фінансистом, мене більшою мірою цікавила формула розрахунку податкового...

Податковий кредит
Податковий кредит і вимоги для його отримання

Вислів "податковий кредит", вводить в оману своїм формулюванням. Йдеться про...

Закрыть