Документи, що підтверджують перерахування 150000

Обмеження розрахунків готівкою

Будучи законослухняними громадянами нашої країни, нам доведеться рахуватися з думкою правовстановлюючих організацій. А так як мова йде про банківську сферу, то в нашому випадку Нацбанк є єдиним і незламним регулятором правил жорсткої банківської гри на арені українського цирку. У якій Національний Банк поступається в нерівній боротьбі з віртуозами жонглювання тіньовими грошовими ресурсами. Зіставивши свої домисли з всеукраїнською звітністю Національного Банку, мимоволі приходиш до висновку, що їх компетентність і поінформованість у кілька разів перевершує знання будь-якого фінансового аналітика. А значить, беремо Постанову НБУ №210 за основу законослухняних відносин і живемо за новими правилами.

Як відомо з історії, всі нововведення сприймаються з великим непорозумінням, і нечітку уяву про призначення такої складної новації. Очікування роз’яснень не змусили себе довго чекати. І приділивши увагу правовим документам, що підтверджують проведення безготівкових розрахунків, Нацбанк уточнив п’ять варіантів, на підставі яких нотаріус має право зареєструвати законну угоду.

1. Платіжне доручення. Перерахування коштів з будь-якого банківського рахунку покупця, у вигляді безготівкового платежу, має затверджену НацБакном форму платіжного доручення, яке виконується банківським службовцем на підставі вимоги власника рахунку та за наданими їм реквізитами. Відправник зобов’язаний ознайомиться з платіжним дорученням і поставивши підпис, дати офіційну згоду на проведення даного платежу. Отримуючи платіжне доручення від банкіра, клієнт повинен перевірити наявність двох підписів виконавця та контролера. Також на цьому документі банк повинен поставити печатку відділення та два штампи особи, що виконала дану проводку.

2. Касовий документ. Поповнюючи депозитний рахунок на ім’я продавця, покупець зобов’язаний надати нотаріусу будь касовий документ, що підтверджує законність, а головне – наявність даної угоди. Такими документами є чек або квитанція на ім’я пред’явника .
Але такий вид звіту перед нотаріусом несе додатковий ряд незручностей покупцеві. Так як для повного доказу законності даної угоди, він змушений буде надати депозитний договір на ім’я продавця, з документальним підтвердженням поповнення даного рахунку від особи покупця. Надаючи договір, акцентується увага на пункті вступу у володіння даними засобами особою, яка володіє правами використання даного банківського рахунку. Так само, в даному договорі, повинні бути присутніми умови повернення коштів фізичній особі, яка поповнила цей рахунок.

3. Виписка банку про переказ коштів на рахунок нотаріуса. Переказ коштів від покупця на рахунки нотаріуса може бути здійснений двома способами:
- Покупець вносить суму через касу банку, вказуючи реквізити нотаріуса;
- Покупець перераховує кошти з особистого банківського рахунку на реквізити нотаріуса.
І в одному, і в іншому випадку, банк надає платіжний документ, на підставі якого покупець звертається до нотаріуса, і надаючи докази своїх перерахувань, вимагає узаконити угоду купівлі – продажу. Нотаріус, упевнившись у правомірності дій покупця, здійснює правочин, і використовуючи будь-який доступний інструмент банківських платежів, перераховує кошти на надані реквізити одержувача.
Даний спосіб є найбільш чесним, так як до узаконення даної угоди нотаріус самостійно регулює потік коштів на оплату покупки.
Враховуючи складність і новизну цього шляху оплати, можна здогадуватися про майбутні незручності :
- Зайва банківська проводка збільшить суму втрат, як покупця, так і продавця (не буде ж нотаріус нести витрати по всіх угодах). Розглядаючи даний спосіб, як вимушену міру, на яку нас штовхає Нацбанк, можна здогадуватися, що власники великих банків є ініціаторами даного проекту, а може навіть – і лобістами такої ідеї;
- Тепер кожен нотаріус повинен буде (якщо не відкрив, то відкрити рахунки в банку) пропонувати клієнтам свої розрахункові рахунки для переміщення грошового ресурсу. Далі, в його і так напружений графік роботи, додається безперервний контроль за надходженням коштів на його спеціальний рахунок. Потім – обов’язковий візит до банку, для подальшої відправки коштів одержувачу. Або встановлення на робочому комп’ютері системи клієнт -банк і самостійна проводка платежів, несучи ризики щодо правильності набраних реквізитів.
Як бачимо із запропонованих прикладів , даний вид оплати несе ряд незручностей і витрат. Тому про поширення таких операції поки мова не йде. Адже набагато простіше оплатити безпосередньо на рахунок продавця 150’000 грн. і не нести додаткові витрати.

4. Заява про відкриття акредитива з наданням платіжного доручення. Укладаючи договір акредитива, покупець і продавець вказують у ньому умови і часові рамки розрахунку по даному акредитиву, підтверджуючи його платіжним дорученням з наявністю всіх встановлених правил взаєморозрахунку.

5. Квитанція. Оплачуючи готівкою через касу, покупець вносить необхідну суму на особовий рахунок продавця. Потім, представляючи нотаріусу квитанцію про внесення коштів, має можливість узаконеного оформлення даної угоди. Єдиною перешкодою на даному шляху здійснення угоди може виявитися відсутність рахунку у продавця. Але ця незручність легко і без жодний труднощів виправляється.

Розглядаючи перераховані варіанти, які офіційно потрапляють під постанову, що зобов’язує перерахування коштів у розмірі понад 150’000 грн., можна з упевненістю говорити, що п’ятий варіант буде найбільш затребуваним і найменш витратним. А значить, більша частина платежів здійснюватиметься шляхом поповнення рахунку продавця саме через касу банку.

Говорячи про раціональність нововведеної постанови, можна оцінити дії Нацбанку з точки зору розширення перспективи безготівкового перерахування грошового ресурсу. З урахуванням того, що знявши свої кошти з рахунку, фіз. особа, не виносячи їх з банку, а перераховуючи на інші рахунки, зменшує обіг готівки. А в масштабах всієї країни можна говорити про те, що дана постанова направлено на збільшення операцій безготівкового перерахування. І якщо врахувати, що в багатьох випадках учасники угоди не зможуть ухилитися від вимушеного використання банківських рахунків, то такі дії Нацбанку дійсно можуть позитивно вплинути на економіку нашої держави.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

1 комментарий к записи “Документи, що підтверджують перерахування 150000”

  1. Олена пишет:

    Я з Вами абсолютно згодна, що найпростішим та найекономнішим варіантом оплати кошт, що перебільшують сумму 150000 тис. грн. на банківський рахунок, є саме сплата через касу банку. На жаль, наше правління намагається нажитись на нас , як тільки можливо. І з кожноі нашої грошової операції ми втрачаемо наші кошти.

Оставить комментарий

Подробнее в 150000, Важливо!
Чорний брокер
Обережно – брокер!

Сірі брокери На ринку надання будь-якої послуги завжди були і...

Чорний брокер
Як знайти чесного брокера?

Знаючи про існування великого числа кредитних агентств, всіляких кредитних та...

Закрыть