Фонд гарантування вкладів буде відбирати майно у банкірів?!

Банк банкрут

НБУ і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВ) готують законопроект, який буде направлений на зобов’язання найбільших власників фінансових установ нести відповідальність за ситуацію, що склалася в підконтрольних їм банківських установах, особистим майном. Новий документ дозволить виключити всі наміри акціонерів виводити активи з банків у кризові ситуації, а також виявляти проблеми банківських установ безпосередньо на початковому етапі їх розвитку, таким чином, попереджуючи негативні наслідки (банкрутство, ліквідація).
Зрозуміло, дане рішення напевно було прийнято в силу тих подій, які спостерігались протягом останніх місяців. На сьогоднішній день можна впевнено сказати, що в Україні досі діє схема, коли в банківську установу залучаються депозити, після чого всі грошові кошти виводяться (видача кредитів пов’язаним особам), а фінансова установа просто ліквідується.
Сам факт здійснення виплат вкладникам активів акціонерів викликає масу питань, і насамперед у процесі реалізації подібного механізму виникають проблеми в пошуку і визначенні дійсних власників банківської установи. Що говорити, якщо навіть НБУ не завжди володіє достовірними відомостями щодо кінцевого бенефіціара банку, оскільки досить часто свої акції вони оформляють на офшорні структури. Більшість українських бізнесменів, а також власників фінансових установ, застосовують механізм структурування свого капіталу з безпосередньою участю трастів, сімейних фондів. У першу чергу, це дозволяє захистити своє майно від потенційних претензій. Таким же способом, бенефіціари банків мають можливість переоформити інші свої активи.
Структурування активів за допомогою офшорних організацій і компаній є найбільш поширеною практикою, оскільки з її допомогою існує можливість залишити в таємниці всі відомості щодо власників. Тим не менш, незважаючи на подібні хитрощі, вийти на справжніх власників банківської установи та її активів цілком реально. Однак подібна процедура буде досить дорогою, і саме тому чергове питання полягає в тому, чи знайдуться кошти у ФГВ для здійснення такого розслідування.
Звичайно ж, у відповідь на ухвалення даного законопроекту, більшість акціонерів відразу постараються значно ускладнити структуру своєї власності і приховати активи. При цьому для того, щоб частково стабілізувати ситуацію, досить буде примусово змусити кількох олігархів розплатитися особистим майном. Нинішня влада не може не націоналізовано все те, що на даний момент є власністю деяких нинішніх банківських установ-банкрутів. Зокрема, це стосується Брокбізнесбанку та Сергія Курченко.
Після створення подібного прецеденту, ситуація значним чином може стабілізуватися в кращу сторону. Але на сьогодні головне питання стоїть навіть не в тому, чи знайдуться необхідні кошти для організації пошуків кінцевих власників, а в першу чергу в тому, чи проголосує парламент за прийняття даного законопроекту. Це питання не дарма вважається одним з основних у цій ситуації, так як серед впливових депутатів знайдеться близько десятка таких, які можуть потрапити під безпосередню дію цього законопроекту.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Фонд гарантування вкладів буде відбирати майно у банкірів?!”

 1. Ілля пишет:

  У нас в Україні багато хороших законів, покликаних покращити життя людей. Проте жоден з них не працює, тому що цинічним чином саботується. Так буде і з цим, на вигляд дуже хорошим законом. Тупа ситуація, в якій ми всі перебуваємо, буде тривати до тих пір, поки у владі буде бізнес. Люди в більшості своїй цього не розуміють і голосують всі за тих же бізнесменів.

 2. Дана пишет:

  На кожну дію є своя протидія. Тому будемо сподіватися, що парламент проголосує “за”. І справедливість переможе, а то все часто-густо кредити беруть і не повертають, а ті деякі, які кладуть на депозит можуть втратити свої гроші, куди це годиться!

 3. Тамара пишет:

  Це дуже мудре і правильне рішення, повинна ж бути якась управа на цих банкірів. Люди ж теж ні при чому, що так ситуація складається. Сподіваюся, що законопроект підпишуть

 4. Віталій пишет:

  Такий законопроект потрібен вже давно, але так як депутати володіють величезними організаціями, завдяки яким деякі банки існують. Прийняти цей законопроект вийде тільки після перевиборів, як сказано в статті “впливових депутатів”.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Фонд ГВ
Продается банк
А банк не продається!

Революційні події, що відбулися в Україні, негативним чином вплинули на...

Рейтинг надежности
Новий рейтинг надійності банків

Незалежним рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг» було опубліковано результати перегляду рейтингу надійності...

Закрыть