Фонд гарантування вкладів. Функції та повноваження

ФГВ

У стінах будь-якого банку менеджери без кінця хваляться своєю співпрацею з Фондом гарантування вкладів, створюючи ширму безпеки навколо власного фінансового закладу. Але найчастіше трапляється так, що клієнти, нічого не знаючи про цей Фонд, вірять банкіру тільки лише на підставі побаченої копії Свідоцтва. Але до прийняття поспішних висновків, пропоную детально розглянути, що таке Фонд гарантування вкладів, його функції та повноваження.

При створенні Фонду в 1998 році, перед ним було поставлено завдання – захищати права вкладників, які на той момент були абсолютно беззахисними. А значить, ризик принести гроші в банк був украй великий. Тоді, з причини відсутності власних коштів, сума відшкодування становила не більше 500 грн. Усвідомлюючи, що для ефективної роботи Фонду, настільки маленькою гарантованої суми буде недостатньо, її поступово збільшували, відповідно до регулярного поповнення власного ресурсу. Так, на сьогоднішній день сума гарантованого повернення депозиту, становить 200’000 грн. включаючи і тіло, і відсотки. Тому, якщо банк входить до числа учасників Фонду гарантування вкладів, то кожен розміщений на його рахунках депозит, гарантовано повернеться до вкладника, але в розмірі не більше ніж 200’000 грн.

Так як від величини вкладених коштів населення залежить працездатність всієї банківської сфери, то Фонд зобов’язаний контролювати платоспроможність банків-учасників. У разі банкрутства кількох банків, весь обсяг страхування піде на повернення лише цих фінансових закладів, залишивши інших вкладників без гарантії повернення. Тому 23.02.2012 р. прийнято закон, що значно збільшує повноваження цього Фонду. З вересня 2012 року, Фонд гарантування вкладів має право аналізувати фінансовий стан кожного українського банку, для проведення аудиту їх діяльності. А виявивши неплатоспроможний банк, почати процес його ліквідації, з наступним виведенням з ринку банківських послуг. Говорячи про важливість участі кожного банку у Фонді гарантування, і знаючи, що обраний вами банк не ліквідують, сміливо можна вкладати в нього кошти, але не більше ніж 200’000 грн. Адже повернення суми, що перевищує зазначену, не гарантується!

Заглиблюючись у функції цього Фонду, акцентуємо свою увагу на першорядних і значущих повноваженнях:
1 . Ведення обліку банків – учасників.
2 . Контроль над правильними перерахуваннями кожного банку та подальша акумуляція перерахованих коштів.
3 . Частина накопичених коштів інвестується в цінні папери держави.
4 . У випадку з ліквідацією банку або відкликання його ліцензії, Фонд гарантування організовує виплати за вкладеними коштами в ці фінансові установи.
5 . Спільно з Нацбанком здійснює інспекційні перевірки з виявлення проблемних банків.
6 . Процедура виведення неблагополучних банків з ринку фінансових послуг так само закріплена за Фондом гарантування.
7 . Здійснює допомогу у перепродажу банку з ознаками проблемних активів.

Детально розглядаючи всі повноваження цього Фонду, варто відзначити перелік причин і обставин, внаслідок яких Фонд гарантування не відшкодовуватиме збитки вкладнику:
1 . Вклад, розмір якого не досягає 10 грн.
2 . Засоби, передані фінустанові у довірче управління.
3 . Вклад, розміщений особою, що впливає на політику банку, а так само його аудитору або члену комісії.
4 . Депозит, розміщений на індивідуальних умовах, що значно перевершують інші банківські продукти.
5 . Вклади, виступаючі запорукою під виданий в цьому ж банку кредит.
6 . Депозит від філій іноземного банку.
7 . Внесок у вигляді банківського металу.

Розглядаючи Фонд гарантування повернення вкладів як рятувальну фінансову структуру, важливо підкреслити те, що він є єдиним варіантом, на який доводиться розраховувати вкладнику. Адже інших заходів застереження просто не існує.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

6 комментариев к записи “Фонд гарантування вкладів. Функції та повноваження”

 1. Даша пишет:

  Так, це заспокоює, що є хоч щось, що контролює банки. На таких умовах я б ризикнула покласти гроші на депозит. Взагалі, я навіть не знала, що такий Фонд є, спасибі за корисну інформацію.

 2. Регіна пишет:

  Добре, хоч такий Фонд існує і є гарантія повернення вкладів, у випадку складних ситуацій. Але думаю, на ділі все йде не так райдужно, як підносять нам це співробітники банку і домогтися від них якихось дій буде проблематично.

 3. арина пишет:

  Ох, не доверяю я подобного рода организациям. Лично я бы побоялась доверить свои накопленные годами средства такому фонду. Уж лучше не рисковать, чем потом проходить все судебные тяжбы.

 4. Інна пишет:

  Як на мене, всі ці фонди – не більше, аніж пускання пилу в очі. Адже непоодинокі випадки, коли банк втрачає ліцензію і клієнти змушені оббивати пороги різноманітних установ, щоб повернути свої гроші. Якби дійсно все було настільки безхмарно з фондом гарантування вкладів, то і довіра до банків зросла би!

  • Олена пишет:

   Щось мені цей фонд не викликає довіри. Дійсно, якщо не дай боже щось трапиться, то навряд чи відвідання цього фонду одразу вирішить справу, мабуть це буде довгий процес.

 5. Віталій пишет:

  Певним чином такий стан справ щодо захисту вкладником своїх коштів лише за допомогою Фонду гарантування вкладів дещо насторожує, адже це надто мало способів, щоб запобігти можливій втраті грошей.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Фонд ГВ
ФГВ
Що гарантує Фонд гарантування вкладів

Розмірковуючи на тему, куди саме інвестувати накопичений капітал, ми в...

УБКИ
Як дізнатися свою кредитну історію

Поставивши собі за мету дізнатися власну кредитну історію, переходимо на...

Закрыть