Гра на процентах

Гра - проценти

Є таке поняття, як «Американська мрія», яке означає постійний заробіток, розпочатий з нульового капіталу, і поставлений на потік таким чином, щоб не працюючи, отримувати дохід. І одночасно з цим – бути впевненим у стабільності такої схеми. Насправді, сьогодні існує величезна кількість інвестиційних напрямків, які готові гарантувати стабільний дохід з розміром, прямо пропорційним до ризику. Але кожна інвестиція вимагає стартового капіталу, який ще треба пошукати .

Працюючи кредитним менеджером, час від часу оформляв кредити, мета яких – інвестування того чи іншого напряму. Найчастіше приходили молоді люди, які бажали оформити кредит для відкриття власного бізнесу. Передбачаючи провал такої задумки, я неодноразово намагався донести до них, що на початковому етапі навряд чи буде прибуток, а з урахуванням завищених банківських відсотків можна припустити, що не всі підприємці мають таку високу рентабельність для покриття банківських нарахувань. Враховуючи необхідність відкласти грошовий ресурс на подальший розвиток бізнесу – наприклад, на повторну закупівлю товару, розуміємо , що така ідея явно провальна і не має перспектив.

Будучи в постійному пошуку можливості заробити на своїх знаннях в області кредитування, я постійно аналізую діяльність не тільки банків, але й інших фінансових закладів. Треба віддати належне – багато фінансових установ працюють на ринку надання грошових послуг вже протягом багатьох років. А значить, мають хоч і змінний, але прибуток, а так само – своїх постійних клієнтів.

Багато моїх колег – фінансистів, вже протягом тривалого часу використовують форекс як статтю додаткового доходу. Маючи можливість постійно контролювати ціновий рух будучи на робочому місці, намагаються заробити таким методом. Багато хто з них, розчарувавшись у власних здібностях, перейшли від самостійного до довірчого управління коштами. Тобто – вкладають гроші в самого надійного та довіреної брокера, і самостійно не беруть участь у торгах. Адже форекс – брокери пропонують нам розмістити свої вільні грошові ресурси у них на рахунках, і гарантують повернення такої інвестиції своєю репутацією.

По суті, цю операцію можна прирівняти до банківського депозиту, за винятком ступеня відповідальності за передані гроші з боку банку і брокера, та ступеню ризику цими грошима. А інших відмінностей я і не знайшов. Так як багато хто з моїх колег розпочали таку співпрацю в тестовому режимі, то сьогодні вони вже знаходяться в повномасштабному пошуку вільного капіталу, бажаючи вкласти у вигідний проект. На практиці виявилося, що гроші можна забрати в будь-який момент, на відміну від банку, а процентна ставка в десятки разів перевершує депозитні нарахування.

Пропоную на конкретних цифрах довести перевірений часом спосіб заробити на кредиті.

Якщо взяти середньостатистичне значення за процентною ставкою на українському ринку кредитування, то отримаємо цифру близько 50%. Так оформляючи кредит на суму 8’000 грн. під 50 % , строком на 12 місяців, отримуємо щомісячний платіж ануїтету в розмірі 861 грн . на місяць. А за умовами довірчого управління, щомісячний відсоток залежатиме від кількості вірних передбачень. Але, враховуючи великий досвід на ринку, біржа гарантує приблизно від 10 % до 20 %, але не річних, а на місяць. Якщо взяти мінімальне значення 10%, тоді виходить, що інвестуючи 8’000 грн. ми маємо гарантовану суму не менше, ніж 800 грн . на місяць.

Виходить, що якщо оформити кредит за вищевикладеним параметрами, і в той же день розмістити його на рахунках брокера, то через місяць ми отримуємо дивідендів на суму не менш ніж щомісячний платіж. Тоді ми можемо за рахунок дивідендів погасити першу суму платежу, і так протягом усього року. Варто не забувати, що брокер може видати і 20% в якийсь місяць. Але не в цьому суть. Справа в тому, що ми не несемо збитків, і поступово закриваємо кредит. По закінченню річного терміну кредит буде закрито, а у нас в наявності залишиться 8’000 грн. Без праці, вкладень власних коштів. Збулася «Американська мрія»? У великій мірі – так. Але завжди необхідно враховувати ризик втрати вкладень. Тому брокера треба вибирати дуже-дуже ретельно, і тестувати його тривалий час .

Стаття не написана з метою реклами банку або брокера, а адресована для людей, що знаходяться в пошуку заробітку. Моє завдання – аналіз фінансової діяльності різних структур , і можливості заробітку на їх переплетенні .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

3 комментариев к записи “Гра на процентах”

 1. Максим пишет:

  Непогана пропозицiя, особливо якщо людина вже має хоча б невеликий досвiд у сферi iнвестицiй. Як на мене, така сума завелика для першого разу – “тестувати” брокера все-таки потрiбно з меншим ризиком. Але краще шукати шляхи до прибутку, нiж сидiти зовсiм без дiла.

 2. Саша пишет:

  До того як прочитав цю статтю, якось не замислювався над походженням фрази “американська мрія”. Проте не думаю, що у нас в Україні я буду мати спромогу розпочати бізнес з нуля.
  А особливо із такими банками як “Приват-Банк”, нічого не зліпиш. Мені вони не те що кредит не дадуть, на мою зар.платню – нещодавно без мого відома подовжили строк депозитного вкладення. Тепер буду витрачати гроші на суд з ними.

 3. Анна пишет:

  Було колись таке бажання: ризикнути, зробивши вклад на велику суму, але порозмисливши вирішила, що все ж таки брокера, на якого я могла б покластися на 100% в мене нема, тому треба зачекати до кращих часів. Хоча так хочеться жити за «американською мрією» вже зараз.

Оставить комментарий