Гривня вистоїть ???

Тіньовий бізнес

На сьогоднішній день обвал гривні можна вважати доконаним фактом. Напевно, на початку 2014 року девальвацію гривні мало хто очікував, тим не менш, економічні передумови цього були. А тепер додалися ще й дуже серйозні політичні чинники. Девальвація, в принципі, є корисною для експортерів, а також економіки в цілому, однак від цього дуже страждає просте населення країни. Її результат – це збільшення експорту і зменшення імпорту, так як через зростання цін населення починає менше купувати. Як повідомляє прес-служба Нацбанку, стабілізація на валютному ринку все ж очікується, а скачки валютного курсу пояснюються розпадом парламентської коаліції та публічними обговореннями передбачуваних змін складу Кабінету Міністрів.

Все ж, які заходи будуть вжиті для стабілізації валютної ситуації? НБУ 20.08.2014 року затвердив відповідну Постанову № 515 щодо стабілізації ситуації на валютному ринку України. Даний документ передбачає обов’язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України іноземної валюти, виключно в повних обсягах. Однак через кілька днів було прийнято додаткову Постанову № 534, яка вносила деякі корективи в документ № 515 і конкретизувала його певні дії. Зокрема, уточнювався обов’язковий продаж валютних зарахувань вже на наступний день після надходження даних коштів на розподільчий рахунок. Також, для зниження штучної «розкачки валютного курсу» було встановлено, що уповноваженими банківськими установами не повинно бути допущено надання кредитів в іноземній валюті, мета яких – використання цієї ж валюти на внутрішньому ринку України. Даний вид кредитування може здійснюватися виключно для оплати зовнішньоекономічних зобов’язань клієнтів. До всього цього необхідно відзначити, що НБУ обіцяє застосувати адміністративні заходи відносно тих банківських установ, які порушують затверджену схему або виконують операції, які йдуть в розріз введеним обмеженням.

Проте, це ще не все. Продовженням стабілізаційних заходів, з урахуванням невизначеного розвитку економіки надалі, є прийняття НБУ Постанови про додаткові механізми, необхідні для стабілізації валютної ситуації. У ньому зберігається основна маса раніше прийнятих норм, і вводиться ряд нових. Розглянемо деякі з найбільш значимих нововведень. Виплата готівкових коштів на території України електронними платіжними системами відбуватиметься тільки в національній валюті. Це стосується як резидентів, так і нерезидентів країни. Також змінюється методика отримання міжнародних переказів фізичними особами. Сума іноземної валюти, яка була переведена з-за кордону фізичній особі для виплати готівкою без відкриття рахунку, буде видаватися безпосереднього одержувача тільки в гривнях. Крім цих способів, у Нацбанку існує ще достатньо інструментів для того, щоб обмежити попит на іноземну валюту.

Зрозуміло, що введені Нацбанком заходи для стабілізації валютного курсу включають певний мінус для населення – обмежений доступ до іноземної валюти у разі необхідності погашати свої боргові обов’язки готівковою валютою. А в силу підвищення девальваційних очікувань попит українського суспільства на іноземну валюту може значно зрости, так як на тлі складної економічної та політичної ситуації в країні люди воліють зберігати свої кошти в більш надійній валюті. Однак будемо сподіватися, що останні кроки НБУ збільшать пропозицію валюти, що стане додатковим чинником стабілізації курсу гривні.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Гривня вистоїть ???”

 1. Женя пишет:

  А мені здається, що гривню вже не врятувати. Занадто складна нині ситуація в країні склалася. І, мабуть, ті заходи які приймаються в даний момент, недостатні для стабілізації даної валюти.

 2. Оля пишет:

  Не вистоїть гривня, і це – сувора реальність. Долар шалений, депозити забирають. Кому потрібна валюта, яка знецінюється кожен день? Хочеться бути оптимістом, але не виходить.

 3. Микола пишет:

  Це на жаль, вже не чутки, а реальність. Зараз ось ніби НБУ каже, що долар по 13 грн, не його ніде не мож купити по такому курсу! Відповідають просто – валюти в наявність немає, а от євро по 19 будь ласка купуйте.

 4. Яна пишет:

  О долларе по 15 грн. слухи идут еще с 2008 года. Сейчас это реальность. Население активно вспоминает 90-е. Идет массовый отток депозитов, иногда нехватка наличности в банкоматах. Кто имеет хоть какие-то сбережения, активно покупает доллары. Уменьшается спрос на товары не первой необходимости.
  Возможно, надежда на стабилизацию политической ситуации и восстановление разрушенных территорий есть, но население надолго потеряет доверие ко всему, что связано с деньгами и будет регулировать валютную ситуацию на свой лад.

 5. Тетяна пишет:

  Гривня скотилася вже гірше нікуди! З таким курсом валют багато людей втрачають роботу, підприємцям не вигідно вести бізнес. Куди-ж ще гірше! Сподіваюся, дуже сподіваюся, що курс стабілізується ………

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Укрэксимбанк
Нова схема будівництва житла

У західному регіоні України стартувала реалізація нової методики інвестування в...

Банк банкрут
Банк – щоп’ятниці

З початку 2014 Національним Банком України були прийняті рішення про...

Закрыть