Гривню відпустили

Конвертація валюти

Після проведення виборів, національну гривню все-таки відпустили у вільне плавання. Дану заяву зробила глава НБУ Гонтарєва. З 5 листопада 2014 рокумНБУ скасовує встановлення фіксованого курсу національної валюти, який дорівнював 12,95 грн./дол. Відповідно до цього, в подальшому може очікуватися багато сюрпризів, і в основному – не зовсім приємних.

Яким чином відбуватиметься формування курсу валют в подальшому? Як уточнила Гонтарєва, існує певний ліміт для 88 банківських установ. Кожне з цих установ звертатиметься в НБУ, і безпосередньо у нього купуватиме валюту. В свою чергу, продаж валюти здійснюватиметься в режимі аукціонних торгів: банківські установи пропонують курси, після чого заявки, які увійдуть в число перших п’яти, будуть виключені. Безпосередньо в межах певного ліміту і здійснюватиметься продаж. Щоранку, до 11 години вже буде сформований міжбанківський ринковий курс – це середній курс валют плюс 1% після виключення перших найбільших заявок. Банки продаватимуть валюту клієнтам з урахуванням комісії не більше 5%. Саме на такий показник вони зможуть збільшити курс, розрахований на міжбанківському валютному ринку. Завдяки даній схемі, надалі НБУ розраховує домогтися реального валютного курсу, який зможе задовольнити потреби як фінансових установ, так і наших громадян.

Фінансові аналітики Світового банку взагалі відмовляються формувати якісь висновки або припущення стосовно курсу долара в Україні. Це і не дивно. Варто тільки звернути увагу на те, що відбувається на нашому валютному ринку. На питання, що ж буде відбуватися з національною валютою найближчим часом, і який курс слід очікувати, навіть українські аналітики відповідають досить неохоче. Свою точку зору вони пояснюють тим, що нинішні умови політичної та економічної нестабільності не дають можливості здійснити точні прогнози, навіть на короткострокову перспективу.

Однак, все ж зазначимо думки деяких найсміливіших аналітиків. Зокрема, вислів Олександра Охріменка – якщо прем’єр-міністром залишиться Арсеній Яценюк, то до кінця 2014 року курс буде 16,00 грн./дол. Не такі оптимістичні погляди у Олега Устенко – на його думку, на сьогоднішній день існує два валютних курси. Перший – встановлений НБУ, який виключає будь-яке навантаження. Ринковий – це другий курс, який визначає реальна ситуація. Різниця між ними приблизно 10%. В теорії, курс валют може залишатися 13,00 грн./дол, проте тільки в тому випадку, якщо НБУ має в планах позбутися своїх золотовалютних резервів. А так, як НБУ навряд чи буде керуватись такими принципами, курс може вирости приблизно на 20-30% щодо сьогоднішнього реального курсу, тобто досягти позначки в 17-18 грн./дол.
Як правило, після проведення виборів відбувається зміцнення національної валюти, приплив капіталу, зокрема через чітке визначення статус-кво. Однак, у нас спрацьовування політичного чинника не відбулося. Причиною тому стали не тільки жахлива ситуація на сході країни, а й необдумані дії НБУ: щотижнева зміна рекомендацій, обмежень. Найбільше дивує невтручання органів влади в розвиток ситуації на валютному ринку. Зрозуміло, це все викликає тривогу і свідчить про те, що НБУ не робить стратегічних кроків для вирішення даного питання. Чи можна кардинально виправити ситуацію? Зі слів експертів, курс 12 грн./дол. в принципі реальний, але тільки за умови правильності дій. В іншому випадку, курс цілком може перейти психологічну позначку в 20 грн./дол.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Гривню відпустили”

 1. Іван пишет:

  Звичайно, як можна прогнозувати непрогнозоване? Економіку країни Україна навіть не беруся порівнювати з економічною організацією країн Європи. Просто приклад, у Франції, в Парижі є палац. Дуже красивий. На моє запитання що це за палац почув відповідь гіда: “це будинок інвалідів, який побудував король Франції в 17 столітті”. Ось приклад стабільності!

 2. Владимир пишет:

  Я считаю, что в проблемах с гривней виноваты в первую очередь наши политики. Во-первых: воруют, отмывают и вообще делают все, что хотят, и просто теперь прикрываясь войной. Иногда складывается впечатление, что они сами ее затягивают. Отсюда и вторая причина: “война”. Ни для кого не секрет что экономика не может устоять перед ней. Не знаю когда это закончится, каждый день глядя новости, просматривая свой счет, задумываюсь что же делать. Вкладывать? Снимать? Или обменивать ?!

 3. Микола пишет:

  Не дивно: економіка розвалена, перспектив ніяких, вкладати немає в що. Гривню тримають до тих пір, поки Україна потрібна як засіб геополітичних амбіцій спонсорів майдану в регіоні. А всякі ПриватБанк забирають майно зубожілих вкладників, яким просто грошей взяти ніде. Загалом, кому падіння нацвалюти, а кому – мати рідна.

 4. Василь пишет:

  Гривня не вирушила у вільне плавання! Вона тоне! Після виборів краще не стало, помінялися лише гравці на полі. Якщо долар підніметься до 20+ за одиницю валюти, то народ масово побіжить з України, бо в таких умовах складно виживати! Життя потрібно проживати, а не виживати!

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Пишуть читачі
Страхи позичальника

Публікуємо ще один дуже цікавий та повчальний лист читача сайту....

Strahovanije
Як правильно застрахувати майно

Як би банально це не звучало, але без банківського кредитування,...

Закрыть