Гряде конвертація валютних вкладів у гривню?

Конвертація валюти

З початку 2013 року українських вкладників нервують постійні чутки про можливу конвертацію валютних вкладів у гривневу масу. Побоюючись за курс гривні, багато співгромадян воліють розмістити депозит під 9% у доларах, ніж під 22% у гривні. А виниклі чутки про скасування з січня 2014 року валютних вкладів не тільки поставили українців в глухий кут, а й створили ворожий настрій проти Національного Банку. Більше того, подібні новини є насторожуючим сигналом щодо стабільності національної валюти, що тільки погіршує ситуацію.

З плином часу українські банки поступово заслуговують все більшої довіри з боку вкладників. І це підтверджується не тільки соціологічними опитуваннями, але і статистичними цифрами, які свідчать про збільшення всеукраїнського депозитного портфелю на 17,7% за період від 01.01.2013 р. по 31.10.2013 р.

Насилу здобута «народна довіра» може бути вмить перекреслена одним єдиним рішенням – конвертувати всі валютні вклади в гривню. Але 14 листопада 2013 року, виступаючи на VIII конференції Інституту А.Сміта, заступник директора грошово -кредитної політики НБУ спростував подібні чутки і офіційно заявив, що плітки про конвертацію валютних вкладів не мають під собою грунту, і більше розглядатися не будуть.

Одночасно з цим, на підтримку розмови про подальші дії НБУ щодо вкладних операцій, А.Арсенюк заявив, що Національний Банк працює в напрямку зниження ставок по вкладним операціям. Але їх дії утруднені завищеною інфляцією гривні, на боротьбу з якою сьогодні кинуті всі сили.

Звичайно ж, новина про те, що ставки за гривневими депозитами будуть мати тенденцію до падіння, є негативним явищем. Але за цією подією стоїть і подальша динаміка до падіння кредитних ставок. А ось це вже суттєвий привід бажати якнайшвидшого виконання задуманих планів. Так як бажаючих побачити падіння процентних ставок за кредитами значно більше, ніж тих, кому вигідні високі депозитні ставки. Тому, враховуючи загальний інтерес, хочеться вірити в правдивість таких обіцянок.

У передчутті зростання курсу американської та європейської валюти, НБУ відзвітував про збільшення депозитів в іноземній валюті, які за 2013 рік зросли на 2,1%. І це не дивлячись на настільки високі ставки по гривневим вкладам. На підтвердження очікувань падіння гривні, сума виданих кредитів в іноземній валюті за 2013 рік скоротилась в еквіваленті на 12,3 млрд. грн.

Отримавши ствердну відповідь про не планування конвертації валютних депозитів, вкладники нашої країни можуть зітхнути з полегшенням, оскільки перед ними сьогодні стоїть весь спектр банківських послуг, без будь-яких обмежень. А в якій валюті зберігати власні кошти, це вже питання індивідуальне. З одного боку – досить висока ставка по гривні, з іншого – ймовірність істотного збільшення інфляції або значний підйом іноземної валюти. Але саме банківський вклад завжди був одним з найбільш надійних засобів збереження і примноження грошей, яким залишається і зараз.

Хоча, з іншого боку – вірити чи не вірити словам управлінця Нацбанку – це питання суто особисте. Адже вже не раз наша влада нас вчила, що найкраще – послухати її і бути готовим до того, що все буде зроблено навпаки.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Гряде конвертація валютних вкладів у гривню?”

 1. Ася пишет:

  Конвертуйте в юані! Все одно скоро збудеться всесвітнє китайське народозаселення:))))) А взагалі, теж думаю, що нічого страшного на станеться з гривнею. Вона поки-що залізно прив’язана до інших валют.

 2. Анастасія пишет:

  Практика показує, що якщо виникають чутки про якісь непопулярні заходи, то вони як правило з часом набувають чинності, навіть якщо і були спростовані.

 3. Вікторія пишет:

  Звідки тільки вітер віє?! У нашого найближчого сусіда недавнім часом ширилися чутки щодо внесення законопроекту про заборону курсування долара в країні. Було широко притягнуто населення до обговорення. А тепер і у нас чергова провокація?!

 4. Наталя пишет:

  Так вже так і нісенітниця. Не на порожньому ж місці виник слух. Мабуть думали про це, і далеко не факт що не повернуться до цього питання але пізніше. Не знаю дуже це погано чи так собі, але не хотілося б що б такий закон набув чинності.

 5. Віталій пишет:

  Я вважаю повною нісенітницею усі балачки про можливість примусової конвертації валютних депозитів у гривню. Будь-який банкір також підтвердить мою думку.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Іпотека
Отримав іпотеку без згоди дружини? Це шанс!

При оформленні кредиту практично всі банки вимагають від позичальника згоду...

Тіньовий бізнес
Поганий бізнескредит. Хто винен?

Розглядаючи український малий та середній бізнес, можна говорити про недостатньо...

Закрыть