Іпотека без початкового внеску

ІпотекаЩе матеріали по темі:
Як придбати дах над головою
Етапи оформлення іпотеки
Брокер, застава, страхування
Правильно продаємо-купуємо житло
Як я брав іпотеку. Ч.1 Ч.2
Як рятувати свою іпотеку
Як рятувати іпотеку. Продовження
Іпотека без згоди дружини? Це шанс!
Банк житло не відбере
Спецреєстр малозабезпечених позичальників
Страхування кредиту

Квартирне питання рано чи пізно постає практично перед кожною людиною. Одні хочуть розширити свою житлову площу, інші – роз’їхатися і стати вільнішими. А треті, створюючи нову родину, хочуть жити самостійно, налагоджуючи свій побут відповідно до своїх пріоритетів.

Але ситуація на квартирному ринку така, що так просто за першим бажанням купити квартиру практично нереально, так як вартість на неї захмарна. Якщо житло все таки життєво необхідне, доводиться шукати варіанти, як його отримати. Можна протягом багатьох років відкладати гроші, відмовляючи собі у всьому, а можна оформити іпотеку і стати щасливим володарем власного житла відразу. Особливо це стосується тих, хто знімає житло і щомісяця платить оренду, тоді як, придбавши квартиру в кредит, ці гроші будуть йти в рахунок вже вашого житла.

Як правило, зараз всі банки на території України, після кризи 2008 року, істотно погіршили умови по іпотечному кредитуванню. Якщо раніше можна було оформити іпотеку на більш тривалий термін, внісши всього 10 % початкового платежу від вартості квартири, то зараз сума початкового внеску набагато виросла, а вимоги до позичальників стали суворішими.

Так, багато банків вимагають початковий внесок у розмірі 25-30% , що становить близько 100 тисяч гривень. Сума чималенька. Тим більше, якщо враховувати, що при оформленні іпотеки відразу необхідно буде оплатити й інші платежі – відсоток за видачу кредиту, послуги оцінювача, послуги нотаріуса і страховку.

Добре обміркувавши і прорахувавши свої доходи і фінансовий стан, якщо ваші щомісячні доходи дозволяють безболісно виплачувати кредит, але на даний момент у вас немає коштів на початковий внесок, то є варіант отримання іпотечного кредиту без внесення власних коштів. Але для цього вам знадобиться додаткова застава у вигляді ліквідної нерухомого майна.

Це може бути як ваша нерухомість, так і третьої особи – але в такому випадку він обов’язково буде виступати поручителем за даним кредитом. Якщо ви передаєте в заставу не свою нерухомість, або якщо крім вас є інші її співвласники, тоді необхідно буде надати в кредитну фінансову установу нотаріальну згоду всіх співвласників на передачу житла у заставу.

Взявши додатковий кредит під наявну нерухомість, ви отримуєте кошти для внесення початкового внеску по кредиту на придбання нового житла. Але варто не забувати, що в цьому випадку у вас виходить вже два кредити, і щомісячних платежів по кредитах буде також два. При цьому, обидві квартири виступають заставою по кредиту, і в разі його неповернення, ви ризикуєте втратою обох квартир.

Слід знати, що при оформленні будь іпотеки, навіть без початкового внеску, вам необхідно мати якусь суму власних грошей відразу, тому-що необхідно буде сплатити наступні платежі:
- комісію банку за видачу двох кредитів ;
- за оцінку купованого та заставного об’єктів нерухомості;
- послуги нотаріуса за оформлення договору купівлі – продажу, а також договору застави;
- страхування заставних об’єктів нерухомості і життя позичальника;
- внесок до пенсійного фонду.

Придбання іпотеки без початкового внеску можливо тільки в тому випадку, якщо у вас є застава у вигляді іншої нерухомості, а рівень ваших доходів вдвічі перевищує всі щомісячні платежі за кредитами. Для розрахунку доходів при оформленні кредиту, можна брати в розрахунок дохід всіх членів сім’ї, надавши в банк всі довідки про доходи. Природно, в такому випадку всі вони будуть поручителями по кредиту.

1 комментарий к записи “Іпотека без початкового внеску”

  1. Антон пишет:

    Якщо у мене немає заставного майна, яке я заклав би в заставу, але є людина, яка зможе за мене поручиться, в цьому випадку я можу взяти іпотечний кредит без початкового внеску??

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Реструктуризация
Що таке реструктуризація і як її отримати

Попередня стаття "Реструктуризація чи новий кредитний договір?" викликала досить жвавий...

УКРЕКСІМБАНК. Депозити – на будь-який смак

Раціональний спосіб не тільки надійно зберегти свої накопичення, але навіть...

Закрыть