Як рятувати свою іпотеку

Ипотека Ще матеріали по темі:
Як придбати дах над головою
Етапи оформлення іпотеки
Брокер, застава, страхування
Правильно продаємо-купуємо житло
Іпотека без початкового внеску
Як я брав іпотеку. Ч.1 Ч.2
Як рятувати іпотеку. Продовження
Іпотека без згоди дружини? Це шанс!
Банк житло не відбере
Спецреєстр малозабезпечених позичальників

Не потрібно пояснювати, наскільки важливо було у всі часи мати власне житло. Але якщо раніше придбання власного житлового майна супроводжувалося багаторічним будівництвом або довгими роками вичікування в черзі, то сьогодні, надавши банку доказ своєї платоспроможності, можна отримати кредит, а вже завтра заселятися у власну квартиру. Але, так все просто тільки в теорії. Насправді ще років десять чи двадцять доведеться виділяти левову частку своїх доходів на оплату кредиту.

Іпотека є довгостроковим кредитним продуктом, і ніхто не застрахований від непередбачених змін в житті позичальника. Протягом усього терміну кредиту (а це не менше десяти років), клієнт не має право серйозно захворіти або дозволити собі, не витримавши навантаження, кинути роботу.

А що ж буде, якщо все-таки іпотечний позичальник залишиться без доходів?
Як тільки заставний кредит виходить на прострочення, кредитний інспектор зобов’язаний в терміновому порядку зв’язатися з клієнтом і нагадати про ступінь відповідальності перед банком. Якщо клієнт просто забув заплатити чи на виїзді, то це стандартна ситуація, яка нікого не лякає. Але якщо клієнт заявив, що втратив можливість оплачувати кредит, то в банку починається інтенсивна робота з передачі справи до суду.

Так як судова тяжба має на увазі довгу підготовку і великий термін розгляду, то заборгованість за таким кредитом дуже швидко перетвориться на просто непідйомну суму. Пеня, штрафні санкції та судові витрати моментально збільшують заборгованість за принципом снігової кулі. Якщо банк швидко не перетягне на себе право власності на заставу, то сума заборгованості зросте настільки, що гроші, виручені з продажу застави , не покриють в повному обсязі заборгованість по цьому кредиту. Саме з цієї причини іпотечні кредити моментально передаються до суду, хоча з боку виглядає так, як ніби банку не терпиться забрати у людини його будинок.

Процедура передачі справи до суду починається з письмових звернень банку до клієнта . Звернення першого носить повідомний характер з проханням погасити прострочення. Друге звернення є одночасно і вимогою (а не проханням) закрити заборгованість, і попередженням про намір банку передати справу до суду. Виконавши дану обов’язкову процедуру, банк сміливо передає справу до рук правосуддя.

Суд, отримавши від банку позовну заяву, поштою відправляє одну копію позову на адресу прописки позичальника, і починає розгляд. Далі, в процесі слухань, якщо підтвердиться факт несплати за кредитом, то спираючись на пункти кредитного договору суддя передає право на володіння заставою фінансовій установі.

Як врятувати заставу від кредитора?
Почнемо з того, що якщо позичальник взагалі не платить, то врятувати не вдасться. Але якщо щомісяця хоча б частково погашати кредит, то банку відомо, що клієнт буде в суді мати підстави оскаржувати позов банку, тим самим значно відтягнувши рішення суду.

Єдиним способом врятувати свою заставу є варіант, коли клієнт відтягує рішення суду до тих пір, поки не знайде стабільний заробіток . Потім, продемонструвавши свої нові доходи, можна буде заспокоїти банк обіцянками про подальшу стабільну оплату. Ну і на підтвердження своїх слів, почати погашати кредит, нехай не в повному обсязі, але платити не рідше ніж один раз на місяць. Чесно кажучи, банку цього достатньо. Адже в такому випадку клієнт оплачує не тільки відсотки по кредиту, але й пеню.

Якщо клієнт не в змозі швидко відновити свої доходи, а банк підметушився і вже передав справу до суду, залишається тільки один варіант.
Згідно нотаріального документу, заставне майно належить одному з подружжя, на якого і був оформлений кредит. Але у випадку розлучення, друга половина має право на свою частку від загального житлового майна. Тоді, подавши на розлучення, подружжя починає ділити спільне майно від дрібниці до самого предмета застави. У зв’язку з процесом розлучення, по завершенню якого буде чітко затверджено, хто саме і чим володіє, суд змушений буде відкласти розгляд банківського позову, до винесення рішення суду по шлюборозлучному процесу.

І якщо з самою заставою все гранично ясно, то з рештою майном справу можна затягнути вельми надовго, а за допомогою гарного адвоката – до безкінечності. Але рішення буде винесено одне, і на все майно, тому банку доведеться чекати. А ми цього і домагаємося. Маючи якийсь час в запасі, позичальникові залишається тільки знайти роботу і продовжити оплачувати кредит, надолужуючи упущений період.

Як тільки клієнт починає платити по кредиту, банк тут же припиняє судову тяжбу. Насправді суд – це останній спосіб впливу на клієнта. Банку дуже не вигідно судитися, а потім продавати заставу. Коли можна просто приймати щомісячний платіж по кредиту, і рахувати свій прибуток.

Зупинивши даними способом судову тяжбу, позичальникові не варто зупинятися на досягнутому. Вирушаємо в банк і надаємо документальний доказ того, що не з вашої вини виникло прострочення, а за сформованими обставинами. Тому письмово звертаємося до керівництва банку з проханням реструктуризувати заборгованість. Обгрунтовуємо своє прохання якнайшвидшим виходом нашого кредиту з числа прострочених. Навіть не мрійте отримати реструктуризацію простроченої заборгованості з першої спроби, скоріше всього доведеться проявити наполегливість і продовжувати наполягати на своєму проханні. І тільки лише з думкою швидше відчепитися від настирливого клієнта, банк розгляне вашу пропозицію. Домігшись реструктуризації по кредиту, ми отримуємо максимальну кількість привілеїв в даній ситуації. Більшого результату досягти неможливо.

Не варто думати, що банк сам піде на зустріч до клієнта. Тому, не чекаючи «чуда з неба», рятуйте свій будинок самостійно. Навіть при всіх існуючих способах боротьби з банками, все одно краще вишукати можливість і своєчасно вносити оплату за кредитом, як потім довго і дорого викручуватися із становища.

Продовження статті…

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Як я брав іпотеку. Ч.2

Ще матеріали по темі: Як придбати дах над головою Етапи...

Як я брав іпотеку. Ч.1

Ще матеріали по темі: Як придбати дах над головою Етапи...

Закрыть