Головні порушення колекторів

Колектори Ще матеріали по темі:
Колектори – хто вони, і навіщо потрібні
Колектори і закон
Як протистояти колекторам
Практичні поради по боротьбі з колекторами

Процес передачі кредитної справи від банку до колекторів може бути двох видів:
1. Договір цесії
2. Договір факторингу.

Передача за договором факторингу здійснюється на підставі права вимоги з урахуванням не тільки сьогоднішньої заборгованості, а й з огляду на майбутні нарахування.

А випадок з передачею прав за договором цесії, має на увазі тільки існуючу заборгованість на дату передачі.

Якщо у вашому випадку колектор прийняв справу за договором цесії, то він має право вимагати тільки лише прийняту на баланс суму, а пред’явивши вимогу на наступні нарахування, колектора йдуть на серйозне порушення. Значить, судити будуть вже не вас, а колекторів.

Якщо у вашому випадку передача справи сталася на підставі договору факторингу, тоді варто перевірити правильність формулювання. Тому-що в основному, українські банки передають заборгованість на підставі договору купівлі-продажу заборгованості, тим самим знімаючи з себе ризики, і зменшуючи ймовірність відкликання ліцензії за втручання Національного Банку.

Велика частина переданих справ має незаконну основу. Тому, викривши колектора у такому порушенні, можна виграти трохи часу для часткового або повного погашення боргу.

Спираючись на «Закон про банківську діяльність», банк отримує ліцензію на виключний вид діяльності, тому з позиції Мін’юсту, така угода з передачею прав вимоги не має законної підстави.

Основний список завідомо незаконних і суворо заборонених дій з боку колекторів:
- Надавати неправдиві дані про наслідки несплати за укладеним договором;
- На конверті листа, спрямованого позичальникові, заборонено вказувати інформацію стосовно заборгованості;
- Претендувати на заставу без судового рішення або згоди самого позичальника;
- Вимагати оплати супутніх послуг, пов’язаних з роботою щодо стягування боргу, так як дані послуги не включені в кредитний договір;
- Звертатися до третіх осіб, без згоди позичальника, з поширенням інформації про нестабільний фінансовий стан неплатника;
- Вимагати повернення заборгованості, термін давності якої вже минув;
- Постійно відвідувати місце проживання позичальника, всупереч його вимоги припинити переслідування;
- Здійснювати постійні телефонні дзвінки і смс розсилку, без згоди позичальника.

Покладаючись на відсутність механізму контролю над такими правопорушеннями, безжальні колектори продовжують атакувати своїх клієнтів. А якщо врахувати відсутність можливості покарання за вчинені діяння такого характеру, то в результаті отриманий взаємний інтерес банкірів і колекторних агентств, з безкарними і безконтрольними спільними діями.

Перераховуючи всілякі способи захисту від пресингу з боку колекторів, необхідно не випустити з уваги таке дуже серйозне порушення, як незаконне збирання, поширення, зберігання чи використання конфіденційної інформації, без згоди цієї особи. І якщо довести провину порушника, то йому загрожує покарання – до трьох років, в місцях не таких віддалених.

Але найстрашнішим і з найсуворішим покаранням  для кредитора можна назвати вимагання, яке часто-густо звучить в телефонних переговорах і міститься в письмових повідомленнях. Так як колектори постійно вимагають гроші зі своїх клієнтів, залякуючи обмеженням прав, а в особливих випадках – і свобод, то за такі порушення українського законодавства, можливий розгляд варіанту позбавлення волі до восьми років.

Всі вищеперераховані порушення можна буде використати на свій захист тільки в тому випадку, якщо на руках у позичальника будуть неспростовні факти, з чітким підтвердженням причетності даної організації до таких дій. Тобто – якщо ви отримали листа з погрозами і на ньому є печатка, вихідний номер, підпис начальника і телефон виконавця, за яким можна додзвонитися і уточнити, чи дійсно цей лист було відправлено даною конторою. Тільки тоді, спираючись на ці порушення, можна відстоювати свої права. А в разі відсутності вищевказаних складових письмового повідомлення, такий лист не буде мати юридичної сили, тому його можна сміливо викинути і забути про зміст.

1 комментарий к записи “Головні порушення колекторів”

 1. Олег пишет:

  Кукурудза Олег Іванович з 13.06.2017 почали надходити телефонні звінки та SMS повідомлення з погрозами від компанії ” dgfinance.com.ua ” з їхніх слів я маю заборгованість біля 10000 тисяч грн, із за споживчого кредиту що був оформленний в магазині Фокстрот що знаходиться в м.Київ на петрівці в 2007 році через ПРАВЕКС БАНК ” В тий час кредит був оформлений через ДельтаБанк і через рік був успішно погашений і закритий. Яким чином працівник ПРАВЕКСБАНКУ заволодів копіями моїх оформлених документів в Дельта Банк?? Через півтори року ПРАВЕКС БАНК проводив по цій справі розслідування і виявили дійсно що їх працівник скоїв не законне шахрайство з декількома клієнтами магазину ФОКСТРОТ що оформляли споживчий кредит. Ціккаво чому ПРАВЕК БАНК розуміючи що кредити офрмлені кримінально (не законно) їхнім працівником з часом розлідування не були ЗАКРИТІ????

  ПРАВЕКС БАНК спрямовує відповідальність на ТОВ ” ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ДОВІРА ТА ГАРАНТІЯ” контакт номер +380 99 522 92 46.
  На мій запрос на те щоб банк придоставив документи ( що мною завірено підписом, чи то якась інформація що я ( Кукурудза Олег Іванович) є чи то був їхнім клієнтом. Так і НЕ НАДАЛИ )
  Яким правом ПРАВЕКС БАНК 31.05.2017 року. Перепродав кредитну (незаконну , шахрайську ) історію новому кредитору,
  Куди мені звертатися? як зарадити цій справі?
  Чому по вині ПРАВЕКС БАНКУ я Кукурудза Олег Іванович маю нести відповідальність ????
  На якому праві ПРАВЕКС БАНК з 2007 року нарушає вимогу закону ” о защиті персональних даних”
  коли договорі був незаконно сформірований більше 10 рокув тому назад!!! і за весь цей період ПРАВЕКС БАНК не спромігся вирішити законно через суд спираючись на раніше обговоренні в центральному придставництві ПРАВЕКС БАНКУ про не причетність Кукурудзи Олега Івановича до кредиту

  ПРАВЕКС БАНК Перепродав кредитну історію обійшлися лише одним виписом ( де данні мої вказані не правильно), Договору по кредиту немає Не в ПРАВЕКС БАНКОВІ не в ТОВ ” ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ДОВІРА ТА ГАРАНТІЯ” Випис загружено в прикріплений файл

  Відповідь ПРАВЕКС БАНКУ мене не задовольним .
  Вина в цій справі ПРАВЕКС БАНКУ і банк має прийняти законе правове рішення придоставить мені Кукурудзі Олегу Івановичу весь якоби існуючий незаконий договір, де мною завірений з правильними моїми даними .
  Для подачі в СУД
  або з закритям цієї справи завіренно ПРАВЕКС БАНКОМ

  з повагою
  Кукурудза Олег Іванович
  +380508055537
  oleg.kukurudza@gmail.com

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Колектори і закон

Ще матеріали по темі: Колектори – хто вони, і навіщо...

Як продати авто, взяте в кредит

Ще матеріали по темі: Що необхідно знати Вибір автосалону Обмани...

Закрыть